HIRDETÉS BEZÁRÁS
Érdekességek

Miért tilos éjszaka és esőben úszni Thaiföldön?

Ne lepődj meg, ha a helyiek ordibálni kezdenek veled, ha ezt csinálod.

    A világ minden tájáról érkeznek turisták Thaiföldre, hogy élvezzék a kristálytiszta óceánt, a pálmafákat és a homokos strandokat. Ebben az országban természetesen könnyen be is lehet zsebelni ezeket a paradicsomi élményeket.

    HIRDETÉS

    Thaiföldön minden csodálatos, de a partvidéken éjjel és esőben nem szabad fürdeni. Ezt mindenhol táblák jelzik, és a turistákat a helyi idegenvezetők és szállodai dolgozók is figyelmeztetik.

    Thaiföldi dolgok 005
    Thaiföldön napközben kell úszni.

    Sajnos a figyelmeztetések nem mindig hatásosak. Nemrég egy orosz turistát ért tragikus baleset Phuketen. A helyi rendőrség feltételezése szerint a hölgy napnyugta után ment fürödni a tengerbe, de már csak a holttestét találták meg.

    Mi az oka ennek? Elmagyarázom:

    Nincs mentőcsapat vagy orvos éjjelente: Thaiföldön, például Pattajaban, éjjel nem dolgoznak a mentők és az orvosok. Ha éjszaka görcsöt kapsz a vízben, vagy túl messzire úszol, nem fog tudni rajtad szakember segíteni.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Thaiföldi dolgok 004

    Éjjel aktívabbak a veszélyes tengeri élőlények: már csak a sötét miatt is nehezebb észrevenni őket ilyenkor a fürdőzőknek. Éjjel ráadásul ezek a lények bátrabbak, és közelebb merészkednek a parthoz.

    Könnyen találhatsz például egy mérgező halat, veszélyes puhatestűt, vagy ráléphetsz egy tengeri sünre: A tengeri sünöknek itt hosszú (akár 20 cm-es) éles tüskéi vannak. Napközben könnyű észrevenni ezeket a tüskés lényeket a kristálytiszta sekély vízben, de éjjel…

    A tengeri sün tüske eltávolítása a lábból nem egyszerű: nem sima szálkáról van szó. A tüske nagyon törékeny, és ha megpróbálod kihúzni, könnyen beletörheted a bőrödbe. Ezenkívül allergiás reakciót is okozhat.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Thaiföldi dolgok 003
    Tengeri sün Thaiföldön.

    Medúzák: A thaiföldi medúzák nem az Adrián- vagy az Égei-tengeren megszokott fajták, melyek csípése bár kellemetlen, de nem súlyos. A trópusi medúzák, mint a „portugál gálya” vagy a kockamedúza, súlyos égési sérüléseket okozhatnak, sőt akár halálosak is lehetnek. Ráadásul sötétben nehezebb észrevenni őket.

    Thaiföldi dolgok 002
    Így néz ki a portugál gálya.

    Korallzátonyok: A korallzátonyok éjszakai fürdőzéskor különösen veszélyesek, mert a sötétben könnyen súlyos sérülést okozhatunk magunknak a korallok éles széleivel.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    Esőben, különösen a monszunszezonban szintén nem ajánlott fürdeni a tengerben. Ekkor szokatlanul magasak a hullámok, és a tengeri élőlények a parthoz sodródnak.

    A thaiföldi partokon gyakori a behúzó áramlat (Rip-áramlat) nevű hullámjelenség, melynek sodrásában sok turista vesztette már életét. Éjszaka a parton tartózkodók nem feltétlenül veszik észre, hogy a hullámok beszippantják a fürdőzőket a nyílt tengerbe.

    behuzo aramlat
    Az alattomos behúzó áramlatok, más néven Rip-áramlat.

    Éjszaka a thaiföldi strandokon ráadásul gyakoriak a részeg, nem feltétlenül barátságos társaságok. Jobb elkerülni ezeket.

    Összefoglalva tehát Thaiföld nem olyan, mint Horvátország vagy Görögország, és véletlenül sem hasonlítható a Balatonhoz. Az éjszakai fürdőzés itt egyáltalán nem ajánlott! Alkonyatkor jobb inkább egy kellemes szállodai medencében fürödni, és hasonlóan kellemes tud itt lenni, ha csak fekszel és élvezed a csillagos ég látványát!

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.