HIRDETÉS BEZÁRÁS

Egy tengerparti lakás 5 hátránya – saját tapasztalat

Érdekes módon, ami a legjobb benne, az a legrosszabb is egyben.

    Mint sok városlakó, én is arról álmodoztam, hogy a tengerparton éljek. Nem csak pár hétig akartam ott nyaralni, hanem egész évben, hogy ne az örökös szürkeséget és hideget lássam, hanem a tengert, a hegyeket és a napot.

    HIRDETÉS

    Így aztán negyven évesen vettem egy lakást az egyik közeli tengerparton. Hogy pontosan ho, az a beszámoló szempontjából irreleváns. Ma elmesélem nektek, hogy milyen hátrányokkal jár a tengerparton élni.

    Évekig érlelődött bennem a tengerparti lakásvásárlás gondolata. Hol azonnal akartam venni egyet, hol azon gondolkodtam, hogy inkább mennyit és hova utazhatnék ugyanebből a pénzből.

    Tengerparti lakás hátrányok

    2022-ben dőlt el végleg a dolog. Egy újonnan épült lakóparkot választottam. Az első, tengerparthoz legközelebb eső lakások fogtak meg nagyon: írhatnám, hogy a „kilátás miatt”, de igazából 3 km-ről is látni a tengert. Innen viszont egyszerűbb lesétálni a partra. A lakópark zárt területtel rendelkezik, idegenek nem mehetnek be. Az ár is vonzó volt.

    Már több mint két éve van meg az én kis „tengerparti rezidenciám”. Őszintén szólva sokkal többet vagyok itt most, és nem csak nyáron járok le fürdeni. Részben home officeban dolgozom, úgyhogy megtehetem. Laktam itt már nyáron, ősszel és télen is. Elmesélem, melyik az 5 legnagyobb hátránya a tengerparti életnek.

    1. Ha mindig egy helyen nyaralsz, az unalmassá válhat.

    Ha van egy tengerparti lakásod, akkor mindig egy adott helyhez vagy kötve. Ez nem mindenkinek felel meg: sok olyan embert ismerek, aki elvből nem utazik kétszer ugyanarra a helyre.

    Szóval nem mindenki lenne képes folyamatosan egy helyen nyaralni, viszont nagy előny, hogy nem kell mindig egy halom holmit cipelni. A lakásomban minden megvan minden évszakra: ruha, cipő, kozmetikumok, gyógyszerek, sőt még a munkához szükséges eszközök is.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Tengerparti élet 005

    2. Egész évben fizetsz, de csak nyáron laksz ott.

    A lakásomat hitelre vettem. A legtöbb ismerősöm erre csak legyintett és nevetett, hogy egész évben fizetem a hitelt, mikor csak nyáron fogok ott lakni. De a kérdés mindig a számokban rejlik.

    Egy 32 méteres, egyszobás lakást vettem (hálószoba és konyha-nappali). A hiteltörlesztés egy évre vetítve pedig nem sokkal magasabb, mint 2 felnőtt augusztusi nyaralásának az ára egy előkelő szállodában.

    Az egész attól függ, hogy mennyi időt akarunk a tengerparti lakásunkban tölteni. Azok számára, akik a munka miatt nem tudnak elég időt ott tölteni, talán tényleg nem a legjobb befektetés egy ilyen lakás. Én legalábbis lehet, hogy akkor inkább ennek az árából inkább többször kevesebb időre mennék nyaralni minden évben.

    Tengeri dolgok 005

    3. Nehéz ráhangolódni a munkára.

    Mint már mondtam, én tudok home officeban dolgozni. A szezonon kívül még nem is olyan nehéz összeegyeztetni a munkát és a tengert: úgy élsz, mint mindig, csak este a parton sétálsz, nem pedig a nyüzsgő, szmogos nagyvárosi utcákon.

    Nyáron viszont már mást a helyzet: általában korán kelek és elmegyek a tengerpartra. 9-kor, amikor elkezdődik a hőség, hazamegyek, de nagyon kell kapkodnom, ha a munka mellett a tengerpartot és annak minden előnyét is élvezni szeretném a hétköznapokban.

    Eleinte persze nagy löketet adott az, hogy munka közben is pihentethetem a szemem a tengeren, de ez a varázs idővel lecsökkent, és különösen nyáron, nagyon nehéz a munkára összpontosítani.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    meg-von-haartman-oLy8rJc8jNY-unsplash

    4. Magas páratartalom

    Nagyon ijesztőek voltak a beszámolók, hogy a tengernél mindig magas a páratartalom, a ruha nem szárad meg, és minden lakásban hónapok alatt megjelenik a penész. Lehet, hogy ez a családi házakban vagy a régi épületekben tényleg előfordul. Az én lakásomban egyelőre nincs ilyen probléma, viszont megkérdeztem a szomszédokat, és volt köztük olyan, akinél már felütötte a fejét a penész.

    Viszont váratlan előnyökkel is járt számomra a tengerparti élet: itt ugyanis kevésbé szárad ki a bőröm, és elmúlt az allergiám, amivel már évek óta küzdöttem.

    Tengerparti élet 002
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    5. Az infrastruktúra gyengébb, mint a nagyvárosokban.

    Egyrészt egyetértek, másrészt nem helyes egy milliós várost egy kisvárossal vagy külvárossal összehasonlítani (akár a tengernél, akár az Alföldön). Valójában a legfontosabb, hogy olyan helyet válasszunk, ahol minden, ami a kényelmes élethez kell, az kéznél legyen.

    A közelben kell hogy legyenek üzletek, kávézók, egészségügyi központok. Utóbbiakra egyébként valószínűleg nem lesz szükség: a tengeri levegő jobban hat, mint a tabletták és az orvosok.

    Tengeri dolgok 003

    Összességében tehát elmondható, hogy ami a tengerparti lakás legnagyobb előnye, az a legnagyobb hátránya is egyben: mégpedig az, hogy ez nem egy nagyváros. Itt biztos, hogy egy autóra szükség van a kényelmes élethez. Viszont cserébe nincs az a nyüzsgés és zaj, mint egy nagyvárosban.

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.