Amióta világ a világ, az autógyártó cégek tervezői igyekeznek minél futurisztikusabb modelleket létrehozni. Valamiért ennek a múlt század közepén különösen nagy divatja volt, melynek eredményeként aztán olyan lélegzetelállító modellek születtek, amik még mai szemmel nézve is rendkívül különlegesnek mondhatók.
A Liked.hu-nál nosztalgiáztunk kicsit, és összegyűjtöttünk néhány olyan autót a múltból, amik bár több évtizeddel ezelőtt jelentek meg, mégis mind a mai napig megállnák a helyüket bármelyik sci-fi film kellékeként.
1 Bizzarrini Manta (1968)
Az egyik legikonikusabb fejlesztés az olasz autóiparban, mert ezzel kezdődött az ék alakú formák, éles élek és sík felületek korszaka. Az autó fő jellemzője a belseje – mely csak három ülést biztosít, amelyek mind egy sorban helyezkednek el.
2 Toyota EX-II (1969)
Az autónak három változata volt, amelyek mindegyike külön célra készült – vásárlásra, poggyászszállításra és kikapcsolódásra. Külsőleg leginkább egy motoros rakodókocsihoz hasonlított.
3 Steinwinter Supercargo 2040 Cab-Under (1983)
Ez a sportkocsinak tűnő csoda valójában egy vontató kocsi volt, amely hatékonyan tudott nehéz terheket szállítani. A projektnek azonban számos hiányossága volt, többek között az autó túl alacsony súlypontja, a nehéz motorhűtés miatti gyakori túlmelegedés és a rossz látási viszonyok.
4 Isdera Commendatore 112i (1993)
Vonzó, mégis tömör kialakítású gép. Lenyűgöző erő, és 340 kilométer/órás végsebesség jellemezte.
5 Machimoto (1986)
Ez a koncepcióautó a Volkswagen Golf platformra épült. Az autónak nyitott teteje és különleges ülésrendszere volt, amely lehetővé tette, hogy egyszerre hat ember üljön le.
6 Honda Fuya-Jo (1999)
Ezt az autót a fiatalabb generáció számára tervezték, akik tudják, hogyan kell szórakozni. A kerekeken lévő „bódé” egy DJ-konzol stílusú panelt és egy erőteljes audiorendszert is tartalmazott. A székek bárszék formájúak voltak.
7 Aston Martin Bulldog (1980)
Ez egy szokatlan szuperautó, amely két turbós motorral büszkélkedhet közvetlenül a közepén, valamint egy nyitható motorháztetővel, ami mögött 5 fényszóró rejtőzködött.
8 Dymaxion (1933)
Ez egy csodálatos háromkerekű autó, aerodinamikus formával. Lenyűgöző hosszúság jellemezte – több mint hat méter -, és 140 kilométer per órás sebességre tudott felgyorsulni.
9 Sir Vival (1958)
Ez az autó az egyik legrondább, de ugyanakkor legbiztonságosabb autó. Az újítás kidolgozója, Walter Jerome kitalálta, hogy a motort és az utasteret úgy osztja szét, hogy szinte össze sem érnek.
Az utasok hátul, az utastérben, a sofőr pedig egy speciális kilátóban ült. Az autót minden oldalról védett lökhárítók vették körül. Az ajtók nem kifelé nyíltak, hanem csúsztathatóak voltak. A fejlesztő igyekezett figyelembe venni az összes olyan biztonsági szabványt, ami ekkoriban ismert volt.
Sajnos a Sir Vival végül egyik autógyártót sem érdekelte, mivel meglehetősen ügyetlen volt az utakon, és túl drága lett volna a gyártása.
10 Ferrari Modulo 512 (1970)
Ez nem egy repülő csészealj, hanem egy futurisztikus gép, ami már a megalkotásakor is büszkélkedett néhány olyan jellemzővel, melyre csak sokkal később, a modern autók voltak képesek. A Ferrari Modulo 900 kilogrammos tömegével akár 354 kilométer/órás sebességre is képes volt.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
11 Manta Ray (1951)
Amint látjuk, ennek az autónak a kialakítását a repüléstechnika ihlette. Egy másik gép – Studebaker Commander – alapján szerelték össze.
12 Arzens Biplace (1943)
Az Arzens Biplace egy vicces miniautó, amely az „elektromos tojás” becenevet kapta. Akár 80 kilométeres óránkénti sebességre is képes volt, és remekül érezte magát a városi forgalomban.
13 Ford Spaceliner (1960)
A Spaceliner teljes mértékben megfelelt az akkori autóipari divatnak – leginkább egy idegen űrhajóra hasonlított.
14 Alfa Romeo Alfasud Caimano (1971)
Ez a sportautó úgy nézett ki, mint egy retro-futurisztikus űrhajó.
15 Pontiac Banshee (1988)
A Pontiac Banshee letisztult és stílusos dizájnnal rendelkezett, a belseje pedig egy űrhajó pilótafülkéjére emlékeztetett.
16 Nissan Pivo (2005)
Ez a modell egy négykerekű platformra épült, ami fölött egy háromüléses fülke található, mely szükség esetén forog is. Az autó fő képességei közé tartozott, hogy tökéletesen lehetett vele manőverezni, és szinte bárhol képes volt gond nélkül leparkolni.
17 Plymouth XNR (1960)
Ezt az aszimmetrikus szuperautót két személyre tervezték. Az utas azonban 10 centivel lejjebb ült benne, mint a sofőr. Erre a jobb aerodinamika érdekében volt szükség.
Ismersz még hasonlóan futurisztikus megjelenésű autókat? Neked melyik volt a kedvenced?
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK