HIRDETÉS BEZÁRÁS
Érdekességek

Miért rázunk meg néha másokat, amikor egymáshoz érünk?

Biztosan veled is történt már ilyen.

    Az emberi test annyira lenyűgöző szerkezet, hogy még az elektromosságot is képesek vagyunk kis mennyiségben egyik tárgyról a másikra vezetni. Kaptál már apró áramütést attól, amikor véletlenül hozzáértél valaki máshoz, vagy megérintettél egy tárgyat? Ha igen, és megfordult már benned a kérdés, hogy mitől lehet ez, akkor itt az alkalom, hogy megválaszoljuk.

    HIRDETÉS

    Liked.hu-nál megvizsgáltuk a témát, és most megmagyarázzuk, hogy miért és hogyan jönnek létre ezek az áramütések, illetve néhány tippet is adunk arra, hogyan lehet őket elkerülni.

      1. 5 A testünket alkotó atomok pozitív, negatív és semleges energiával rendelkeznek

        1a52cb5f47bc89946d11534901

        A világban minden atomokból áll, és ez alól még az emberi test sem kivétel. Testünk egészen pontosan protonokból, elektronokból és neutronokból áll, melyek pozitív, negatív vagy semleges töltéssel rendelkeznek.

        Bár ezekből a részecskékből általában minden atomban megegyező mennyiség található, az elektronok hajlamosak egyik helyről a másikra mozogni, például a bútorodról a ruhádra, majd tőled az egyik kollégádra, amikor kezet fogsz vele.

        HIRDETÉS
        HIRDETÉS
        HIRDETÉS
      2. 4 A statikus elektromosság a negatív energia kiegyensúlyozatlanságából származik

        Elektronok leadasa

        Ha felborul az egyensúly az elektronok és a protonok, azaz a negatív és a pozitív energia között, akkor statikus elektromosságnak nevezett hatás keletkezik. Ezt szándékosan is létrehozhatjuk, amikor például a hajunkat egy léggömbhöz dörzsöljük: ekkor feltöltjük magunkat elektronokkal. Amikor azonban egy pozitív töltésű tárgyhoz, például fémtárgyhoz vagy bármilyen vezető testhez közelítünk, apró szikra keletkezhet. Ilyenkor az elektronok hirtelen átjutnak egyik helyről a másikra.

      3. 3 Ezek a rázások gyakoribbak hideg, száraz időben

        Tavasz es tel

        Télen, illetve azokban az országokban, ahol az éghajlat száraz és hideg, könnyebben képződik statikus elektromosság, mivel a párás levegő egy természetes vezető, ami paradox módon bár meggátolja a nagy kisüléseket, például a természetben, ám az aprókat elősegíti, ezért ilyenkor gyakoribb a különféle tárgyakkal vagy más emberekkel történő érintkezés során keletkező kisülés.

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.