HIRDETÉS BEZÁRÁS
Egyéb

Bali másik oldala, amiről a bloggerek nem beszélnek

Ezen a szigeten nem mindig temetik el a halottakat.

    Bali Indonézia egyik leghíresebb és legnépszerűbb szigete, a Kis-Szunda-szigetek igazi „gyöngyszeme”. A legtöbb utazó számára Bali elsősorban a gondtalan pihenéssel, a kiváló szörfözéssel, a hófehér homokos strandokkal, a lenyűgöző kultúrával és hagyományokkal társul.

    HIRDETÉS

    Maguk a helyiek is az „Istenek szigetének” nevezik Balit. De vajon tényleg minden ennyire felhőtlen? Valóban „paradicsomi szigetnek” nevezhetjük Balit?

    Istenek szigete 009

    A válasz: igen is, meg nem is. Lenyűgöző természet, strandok, óceán, színes lakosok és rengeteg lehetőség az izgalomra – ez mind megtalálható itt.

    Istenek szigete 008

    Az útikönyvek nem hazudnak, a közösségi médiában lévő képek általában megfelelnek a valóságnak, és a „Istenek szigetéről” hazatérő ismerősök mindig egyhangúan dicsérik a helyi hangulatot, miközben ígéretet tesznek arra, hogy egyszer még visszatérnek Balira. Ez mind csodálatos, de tudjuk, hogy minden éremnek két oldala van. És ma a másik, a sötétebb oldalról lesz szó.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Istenek szigete 007

    Hallottál már arról, hogy Balin nem temetik el és nem is hamvasztják el a halottakat, hanem egyszerűen ott hagyják őket rothadni a forró indonéz nap alatt? Ez nem vicc, nem ijesztő mese vagy legenda. Pontosan úgy van, ahogy mondtam.

    Trunyan cemetery, Bali, Indonesia

    A dolog úgy van, hogy Balin, a turisták útvonalaitól távol, a Batur-tó partján található egy kis zárt falu, Trunyan, amelynek lakói Bali Agának, azaz hegyi balinézeknek hívják magukat. E falu lakói nagyon nagy tiszteletben tartják a népük hagyományait, évszázadok óta őrzik és ápolják azokat, vallási meggyőződésüket pedig a föld és a természeti erők iránti tiszteletre alapozzák.

    A Body In Trunyan Cemetery

    A Bali Agának, avagy a hegyi balinézeknek van egy rendkívül extravagáns hagyománya, amely az ember áthaladásával kapcsolatos az élők világából a túlvilágba. Egyszerűbben fogalmazva: a temetésről van szó. Mivel a balinézek számára a halál nem a létezés végét, hanem csak átmenetet jelent egyik világból a másikba, nem tartják szükségesnek eltemetni vagy akár hamvasztani az elhunytjaikat – egyszerűen a földre fektetik őket.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    IMG_3716

    A rituálé általában a test esővízzel történő hagyományos megmosásával kezdődik, majd a halottat csónakkal a szent Taru Menyan fához (kb. 500 méterre a falutól) szállítják, ahol egyfajta helyi temetőt alakítottak ki 11 bambuszketrecből háromszög alakú prizmák formájában. A halottat kísérő menet kendőbe bugyolálja a testet, az egyik ketrecbe helyezi, és ott hagyja.

    Trunyan village cemetery, Lake Batur, Bali

    Ha nincsenek szabad helyek a ketrecekben, akkor a legrégebb óta ott fekvő holttest helyét felszabadítják, és az új halottat helyezik oda. A régi maradványokat nem dobják ki, hanem gondosan elhelyezik valahol a közeben. Így a halottak a természeti erők hatalmába kerülhetnek.

    A Grave In Trunyan Cemetery

    Jogosan merül fel a kérdés: mi a helyzet a bomló test szörnyű szagával? Semmi… Komolyan, semmi. Ez a szag nem tűnik el sehova. Csak a Taru Menyan fa kérgének finom illata enyhíti – ettől kevésbé csípős és kellemetlen.

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.