Sokan a kényelem alapján tárolják a dolgokat: ha valami a konyhában kell sokszor, akkor azt ott tárolják rögtön kézközelben, nem pedig a kamrában vagy a ház más helyein. Gyakran annyira hozzászokunk ezekhez a rutin műveletekhez, hogy meg sem fordul a fejünkben annak a gondolata, hogy esetleg ezzel a helytelen tárolással rosszat teszünk a számunkra kedves holmiknak.
A Liked.hu-nál most összegyűjtöttük azokat a tárgyakat, amiket a leggyakrabban szoktak helytelenül tárolni őket, és azt is elmondjuk, hogy mit okozhat pontosan a helytelen tárolás, illetve, hogyan lehet mindezt elkerülni.
13 Parfüm a fürdőszobában
A parfümök nem tűrik a hirtelen hőmérséklet- vagy fényváltozásokat. Nem tanácsos a fésülködőasztalon hagyni őket, nemhogy a fürdőszobában: ez ugyanis káros hatással van az illatra. A parfüm tárolására a legjobb, ha stabil hőmérsékletű, nem túl alacsony hőmérsékletű hűtőszekrényben tároljuk őket, egy sötét, száraz helyen.
„Én mindig is a hűtőben tartottam a parfümöt. Aztán átköltöztettem egy szekrénybe. Az is sötét, és ott sem éri napfény. De néha, nyáron most is beteszem a parfümöt a hűtőbe. Olyan frissítő tud lenni reggelente” – mesélte egy lány.
A fürdőszobában tárolt parfümnek egyébként van még egy hátránya: a páratartalom miatt az üvegen kondenzvíz képződik, amitől az üveg csúszós lesz, és könnyen kicsúszhat a kezünkből, ettől pedig eltörhet.
„Az új parfümöm kicsúszott a sminkes táskámból. Legalább most már jó illatú a hotel fürdőszobájának padlója”.
12 Fogkefe a mosdó mellett
A legtöbb ember a mosdó mellett tartja a fogkeféjét, de valójában ez az egyik legrosszabb hely a tárolására. A magas páratartalom miatt a sörtéken maradt baktériumok gyorsan szaporodnak. Célszerű minden használat után alaposan kiöblíteni és megszárítani a fogkefét, valamint a mosdótól és a WC-től távol, például a hálószobában tartani. A fogkefét nem túl nehéz reggel és este magunkkal vinnünk a fürdőig.
„A családunk fogkefés fiókja”.
11 Sminkecsetek a fürdőszobában
Sokan szeretnek a fürdőszobában sminkelni, és ezért ott tárolják az összes szükséges kiegészítőt. A legjobb azonban, ha az ecseteket hűvös, száraz helyen tároljuk, ahol nem érintkeznek egymással. A sörték hajlamosak gyorsan koszolódni, és a baktériumok könnyen elszaporodhatnak rajtuk, különösen meleg és párás környezetben. Az ecseteket egyébként rendszeresen mosni kell: ennek elhanyagolása büntetéseként könnyen bőrgyulladást és egyéb problémákat okozhat.
„Eszembe jutott valami, amit már régóta nem csináltam…. Már azt is elfelejtettem, hogy ez az ecset fehér!
10 Fiókban tárolt kések
Azok a kések, amelyeket mindig ugyanabban a fiókban tárolnak, mint más tárgyakat, tompává válnak és tönkre mennek. Remek alternatívák erre a különféle késszervezők. A legesztétikusabbak a falra szerelhető mágneses csíkok. Egy másik, nem kevésbé látványos opció a vízszintes és függőleges tartók, amik megvédik a késeket attól, hogy összeérjenek.
9 Fogantyúkon lógó táskák
Nem tanácsos a táskákat a fogantyúknál fogva felakasztani: maguk a fogantyúk megrepedhetnek, és idővel eldeformálhatják a tárgyat, különösen, ha a táska belsejében valami nehéz dolog van. Jobb, ha a kiegészítőket a szekrény egyik polcán tároljuk: így tovább megőrzik az eredeti megjelenésüket.
8 Mop a fürdőszoba padlóján
A fürdőszobában lévő nedvesség hatására a felmosórongy száljain penészesedés alakulhat ki, és a helyiségben dohos szag keletkezhet, amit rendkívül nehéz eltávolítani. A felmosórongyot feltétlenül meg kell szárítani, lehetőleg a napon, vagy ha ez nem lehetséges, akkor hagyjuk lógva valahol.
7 Vállfára tett pulóverek
A hagyományos ruhafogasok teljesen alkalmatlanok a pamut ruhákhoz. A vállaknál gyorsan megnyúlnak és elveszítik alakjukat. A legjobb hely a pulóvereknek egy polcon van. Ha azonban kampón szeretnéd tárolni őket, akkor a következőt csinálhatod: hajtsd félbe a pulóvert, és akaszd fel a kampóra úgy, hogy a felső rész az ujjak és a pulóver fő része közé kerüljön, az ujjakat pedig rögzítsd az alsó szint alatt.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK