- Tartsd a nem domináns kezedet csésze alakban összehajtva, tenyérrel befelé és 45°-os szögben, mellkas magasságban.
- A domináns kezeddel tapsolj a tenyeredre mind a 4 ujjaddal. Ez elég hangos hangot ad, és a művészek biztosan hallani fognak.
- Gyorsan nyald meg a csésze szélét, mielőtt kortyolnál, mivel a nedves felületre nehezebben tapad rá a rúzs.
- Mielőtt innál, alaposan töröld le a szádról a felesleges rúzst egy szalvétával.
- Használj ajakkontúrceruzát vagy primert a rúzs alá, és miután felvitted a rúzst, itasd le az ajkaidat egy szalvétával.
A mindennapi etikett nem csak arról szól, hogy melyik villával edd a salátát, és melyikkel a desszertet. Arról szól, hogy tiszteletet mutass magad és mindenki más iránt.
Néha még a legapróbb dolgok is megmutathatják, mennyire vagy jól nevelt. Vagy épp ellenkezőleg, azt a benyomást kelthetik, hogy a viselkedéseddel bármikor készen állsz megsérteni másokat.
11. A táskád úgy viseld és helyezd el, hogy ne zavarjon másokat
Amikor leülsz egy asztalhoz, a legjobb, ha a táskádat egy üres székre teszed magad mellé, vagy az öledbe. Fontos, hogy ne akadályozd az arra járókat, ezért ne akaszd a táskádat a szék támlájára.
Amikor tömegben sétálsz, a táskát a bal válladra kell akasztanod, és a bal kezeddel fognod. Vagy vedd le a válladról, és vidd magad előtt. Fontos, hogy figyelj másokra, amikor felveszed vagy leveszed a táskádat, nehogy véletlenül megüss vele valakit. Különösen, ha ezt a tömegközlekedésen teszed.
10. Várd meg, amíg a pincér odamegy az asztalodhoz
Ne kiabálj hangosan, és ne mutogass a pincér felé, amikor étteremben vagy. Egy jól nevelt ember türelmes, vagy udvariasan felhívja magára a figyelmet, amikor a személyzet elhalad mellette. Például elég, ha felemeled a kezed, vagy a pincért a nevén szólítod.
9. A szupermarketben hagyd a bevásárlókocsidat a folyosó közepén
A szupermarketekben mindig sok ember van, különösen hétvégén és ünnepnapokon. Ezért, hogy ne okozz problémát más vásárlóknak, egy fontos szabályt kell betartanod: a folyosó jobb oldalán közlekedj. Ha bevásárlókocsit használsz, akkor azt a jobb oldalhoz közel helyezd el, hogy a középső részt mások számára szabadon hagyd. Ha a folyosó túl keskeny, akkor jobb, ha „leparkolod” a kocsit az oldalán, és nélküle mész el a szükséges termékekért.
8. Használj alátétet az italok alá
Amikor vendégségben vagy, ne feledkezz meg az olyan apróságokról, mint az alátét vagy a szalvéta a poharad alá. Ez nem csak a bútorokat védi a karcolásoktól és foltoktól, hanem azt is mutatja, hogy tiszteled a házat és annak lakóit. Ha nincs kéznél alátét, kérj a házigazdáktól. Ne szégyelld magad: örülni fognak, hogy törődsz a holmijaikkal.
7. Ha hívást szeretnél fogadni, állj félre
Gyakran előfordul, hogy akkor csörög a telefonunk, amikor nyilvános helyen vagyunk, például sorban állunk egy boltban, bankban, vagy buszon utazunk. Mielőtt azonban válaszolnánk, érdemes átgondolni, mennyire sürgős és valóban szükséges ez. Ha úgy döntünk, hogy most azonnal válaszolunk, mindenki a környéken hallani fogja a beszélgetésünket. Ha mégis beszélned kell, lépj félre az emberektől, hogy ne zavarj másokat, és megőrizd a beszélgetés privát jellegét.
6. Ha felállsz az asztaltól, told vissza a széked
Azonkívül, hogy ez egy általánosan elfogadott etikettszabály az asztalnál – függetlenül attól, hogy étteremben vacsorázol vagy egy irodai megbeszélésen veszel részt –, ez az alapvető figyelmesség megnyilvánulása a körülötted lévő emberek iránt. Amikor tehát felállsz az asztaltól, ne felejtsd el visszatolni a széket, hogy ne legyen útban másoknak.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
5. Amikor tapsolsz, tartsd a kezeidet mellkas magasságban
Kellemetlen, amikor egy előadáson valaki előtted eltakarja a kilátást azzal, hogy hosszan tapsol fej fölé emelt kézzel. Az ilyen helyzetek elkerülése érdekében léteznek etikettszabályok és tapsolási technikák:
4. Amikor citromot facsarsz a teába, takard le a kezeddel
Néha nehéz megállni, hogy ne facsarjunk egy szelet citromot a teába, hogy citrusos ízt adjunk az italnak. De a jó modor szabályai a következőket követelik meg: az egyik kezeddel facsard ki a citromot, miközben a másikkal takard le, amíg a levet a csészédbe csurgatod, hogy véletlenül se fröccsenjen a partnered szemébe.
3. Határozottan fogj kezet
Ne feledkezz meg a határozott kézfogás fontosságáról! Sokat elárulhat az önbizalmadról és a határozottságodról. Soha ne nyújts ernyedt kezet: ez negatív benyomást kelthet a partneredben. Ha a partnered bizonytalan mozdulattal üdvözöl, mutasd meg a kedvességedet és az erődet azzal, hogy finoman megszorítod a kezét. És ne felejts el a partnered szemébe nézni.
2. Próbálj meg nem hagyni rúzsfoltot a csészén
Bár a rúzsfoltok a szalvétákon megbocsáthatók, a csészén teljesen elfogadhatatlanok. Ezért, hogy elkerüld ezt a helyzetet, és ne tüntesd fel magad rossz színben, íme néhány tipp:
1. Beszélgetés közben vedd le a napszemüveget
Azoknak, akik szeretnek napszemüveget viselni, fontos, hogy emlékezzenek egy gyakran elfelejtett szabályra: beszélgetés közben le kell venni. A szemek ugyanis az érzelmek kifejezésének kulcsfontosságú elemei, és ha az arcunkon hagyjuk a szemüveget, akkor a partnerünknek azt üzenjük, hogy nem akarunk megnyílni előtte.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK