A társadalom mindannyiunkra nyomást gyakorol. De vajon ez azt jelenti, hogy ezek a külső elvárások jogosak, és a nyomás valóban szükséges? Lehet, hogy egész életünkben olyan célokat kergetünk, amelyek valójában nem tükrözik a valódi énünket. Vagy ami még rosszabb, a külső hatások miatti célok hajszolása közben lehet, hogy elveszítjük a valódi énünket?
Talán pont a fordítottját kellene tennünk, és folyamatosan kérdezgetnünk magunktól: „Tényleg az az, amit szeretnék? Vagy csak azért csinálom, mert a családom, a barátaim vagy a média erőlteti rám?”
A magyar művésznő, Molnár Lainey is éppen ezt teszi. Ezenkívül képregényeket is rajzol, melyek segítenek más nőknek is helyre tenni a gondolkodását. A küldetését abban látja, hogy megmutassa, mit jelent nőnek lenni a 21. században, mi a jó és mi a rossz, és mindezt nagyon pontos és esztétikus módon illusztrálja.
Képregényeiben a nőiesség, a kettős mérce, a társadalmi nyomás, a „kellene” és más problémák témáját vizsgálja, amelyekkel a modern, független nők naponta szembesülnek.
Lainey követői nagyon hálásak neki, hogy felhívja a társadalom figyelmét a fent említett témákra. A művésznőnek több mint 1 millió követője van az Instagramon.
Nincs vége! Még 9 illusztráció hátravan!
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
3 hozzászólás