2020-ban, Thaiföld dzsungelének nehezen járható vidékén helyi lakosok egy meglehetősen különös kőképződményt fedeztek fel, ami nagyon hasonlít egy megkövesedett óriáskígyóra.
A talált képződmény tulajdonképpen egy barlang – Naka cave a hivatalos neve. Azonban csak 8 méter mélyen lehet bemenni, mivel onnantól a járat teljesen el van tömődve.

A barlang Thaiföld északkeleti részén, Bueng Kan tartományban található. A barlang külseje valóban egy kígyóra emlékeztet. Van egyfajta kígyófej, és jól kivehető a pikkelyes, kígyószerű, összetekeredett test is.
A kőkígyó hatalmas feje a fák lombkoronájának magasságáig ér, ami meglehetősen ijesztő külsőt kölcsönöz a barlangnak. Első ránézésre az a benyomásod támad, hogy a kőképződmény mindjárt megelevenedik, mintha valóban egy óriáskígyó lenne, amely megdermedt az időben.

Érdekesség, hogy a felszín fölé csak az úgynevezett kőkígyó elülső része emelkedik ki. A kígyótest nagy része a föld alatt rejtőzik. Hogy milyen hosszan nyúlik a föld alá, azt jelenleg nem lehet megállapítani.

A helyszínre érkező geológusok, miután részletesen megvizsgálták a leletet, megjegyezték, hogy a falakon lévő, kígyópikkelyre emlékeztető mintát valamikor emberek készíthették, ahogyan a száj körvonalait és a szemgödröket is mesterségesen véshették ki. Mivel valószínűtlen, hogy a természet ilyen szabályos mintákat tudott volna létrehozni.
A geológusok hivatalos álláspontja szerint a „megkövesedett kígyó” egy közönséges szikla. Azonban a korából adódóan, amit 100 000 évre becsülnek, a megrepedezett kőképződmény valóban emlékeztethet egy hüllőre.

Ennek ellenére sok helyi lakos komolyan hiszi, hogy ez a szikla egykor valóban kígyó volt. Vagy pedig egy óriáskígyó levedlett, megkövesedett bőre (pikkelye), amely egykor ezen a területen élt, és ami napjainkig fennmaradt, mint a Föld múltjának egyik történelmi emléke.
A kígyószerű barlang 2021 óta látogatható a turisták számára. A helyszínhez vezető utat megtisztították, és fapallókat építettek. A barlang a Naka Cave nevet kapta, amit Naka-barlangnak fordíthatunk.

Érdekes, hogy a Naka szó a barlang nevében összecseng a Nága szóval. Ha beletekintünk az ősi mitológiába, a Nágák kígyószerű mitikus lények, amelyekről a hinduizmus és a buddhizmus is említést tesz. Emberi felsőtesttel és lábak helyett hosszú kígyófarokkal ábrázolják őket. A legenda szerint a Nágák barlangokban és vizekben laktak, a szárazföldön, vízben vagy a föld alatt.
Ha visszatekintünk bolygónk múltjára, tudományosan bizonyított tény, hogy valóban léteztek óriáskígyók. A valaha létezett legnagyobb kígyófajnak a Titanoboát tartják, ami egy kihalt kígyófaj. Ezek a kígyók 58 millió évvel ezelőtt éltek a Földön. Hosszuk elérhette a 13-14 métert, testük vastagsága pedig az 1 métert.

Azonban a kőlelet jóval lenyűgözőbb méretű, ezért valószínűleg helytelen lenne megkövesedett kígyónak tekinteni. Ugyanakkor a geológusok azt feltételezik, hogy a falakon látható, kígyóalakot szimbolizáló vésett mintát ősi népek készítették a mitikus kígyószerű lények, a Nágák iránti tiszteletük jeléül.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK