-
10 Konnektorban hagyott töltő.
Konnektorba dugott állapotban a töltő folyamatos feszültség alatt van, még akkor is, ha a telefon nincs csatlakoztatva hozzá. Ez egyrészt nem jó a villanyszámlának, másrészt a töltő olyan hőt bocsát ki, ami esetenként tüzet okozhat, vagy ha a helyiség levegője elég párás, akkor rövidzárlatot.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
9 100%-ra feltöltött akkumulátor.
Ha a telefon akkumulátorát minden alkalommal 100%-ra töltöd, lerövidítheted vele az élettartamát. Ennek oka, hogy minden akkumulátornak van egy olyan közege, amiben tovább és hatékonyabban működik. Ez valahol 20% és 80% között van, így ha minden alkalommal 100%-ra töltjük vagy túltöltjük, akkor lerövidíthetjük vele az életét.
A legjobb, ha havonta csak egyszer töltjük fel 100%-ig az akkumulátort, máskor pedig megpróbáljuk 20% és 80% között tartani.
-
8 0%-ra lemerített akkumulátor.
Akárcsak a túltöltés, a telefonnak az sem tesz jót, ha az akkumulátor teljesen lemerül. Mint mondtuk, a modern lítium-alapú akkumulátoroknak van egy optimális ciklusuk, amiben minél hosszabb ideig képesek működni - tehát, ha hagyjuk, hogy túlságosan lemerüljenek, akkor ezzel ugyanúgy az akkumulátorok élettartamát kockáztatjuk.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
7 Éjszakára töltőn hagyott telefon.
Ha hagyjuk, hogy a telefon egész éjszaka a töltőkábelen lógjon, akkor ezzel egyrészt pazaroljuk az áramot, másrészt fölöslegesen terheljük meg a készülék akkumulátorát. A korábban említett pontokhoz hasonlóan ez szintén lerövidítheti az akkumulátor élettartamát.
A másik ok, amiért nem szabad éjszakára töltőn hagyni a telefont az, hogy így sosem tudhatjuk, mikor melegszik túl a telefon vagy a töltő, ami szintén lakástüzet, a telefon akkumulátorának meghibásodása esetén pedig akár robbanást is okozhat.
-
6 Telefon használat töltés közben.
Nem szabad meríteni a telefon akkumulátorát, miközben tölteni próbáljuk. Ez túlterheléshez vezethet, mivel a készülék egyszerre 2 dolgot próbál meg végrehajtani.
Ha valaki felhív, miközben a telefonunk töltőn van, egyszerűen húzzuk ki a telefont a töltőből (és a töltőt a konnektorból), majd dugjuk vissza, ha befejeztük a hívást.
Sokan talán nem is gondolnák, de a telefontöltés módja döntő lehet a villanyszámla, a biztonságunk, valamint a telefon akkumulátorának élettartama szempontjából. A manapság használt telefonakkumulátorok élettartama legfőképpen az akkumulátor töltési szokásainktól függ, ezért az első és legfontosabb javaslatunk, hogy soha ne töltsétek fel 100%-ra a telefonotokat, és ne is merítsétek le teljesen 0%-ra.
A Liked.hu-nál most 10 olyan hasznos tippet és trükköt gyűjtöttünk össze a mobiltelefonok töltésével kapcsolatban, melyekkel a lehető legtovább megőrizhetjük az akkumulátorok állapotát, és elkerülhetjük a veszélyes helyzeteket.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
10 hozzászólás