HIRDETÉS BEZÁRÁS

5 felújítási hiba, ami egy év után jött ki! Min változtatnék?

Ezeket a dolgokat ma már biztos, hogy másképp csinálnám.

    Előfordul, hogy csinálsz egy felújítást, és úgy tűnik, hogy mindent a legapróbb részletekig átgondoltál, de miután befejezted és egy ideig élsz a felújított otthonodban, észreveszed a hibákat, a hiányosságokat és a rossz döntéseket.

    HIRDETÉS

    Velem is ez történt, és ebben a cikkben megosztom veled a tapasztalataimat, és érdeklődéssel olvasom majd a te hibáidat is – ha vannak hasonlók, feltétlenül oszd meg velem kommentben.

    1. Csillárok

    Amikor egy elképesztően szép csillárt vásárolsz, figyelj a hozzá tartozó izzókra! Vagy inkább az árukra és arra, hogy mennyire könnyen beszerezhetők.

    Elmagyarázom.

    Nagyon szerettem volna egy csillárt világító szirmokkal, találtam is egyet jó áron, megrendeltem, és a csillár teljesen szétszerelve érkezett. Mivel nyáron rendeltem, és a világítás felszerelésére csak decemberben került sor, nem volt lehetőségem ellenőrizni, hogyan világít. Összeraktam gyorsan, de nem húztam meg a csavarokat és a vezetékeket sem kötöttem be, csak gyönyörködtem benne, majd szétszedtem.

    Maga a csillár jó minőségű, az alig több mint 20 ezer forintos ára pedig kiváló.

    De amikor felszerelték a mennyezetet és bekötötték, elkeseredtem, mert az eladó hideg LED-eket tett bele, és alig világítottak, a szoba egy hullaházra hasonlított. Úgy döntöttem, hogy kicserélem őket.

    Elmentem a közeli Bauhausba, és vittem magammal egy LED-et mintaként. A megfelelőt megtalálni még így is igazi kihívásnak bizonyult. Még az eladók segítségével is. Végül egy eladónő megtalálta nekem a megfelelőt, az ára pedig egyszerűen elképesztő volt… 1200 forint darabonként!

    Vettem hármat próbaképpen.

    Hazaérve, az örömtől vezérelve, azonnal tesztelni akartam, leszedtem egy szirom-búrát, kicseréltem a LED-et, számoltam háromig, megnyomtam a kapcsolót, és…

    …Bumm!!!

    Felújítási gondok 006

    Egy pukkanás, szikrák, és az izzó nem világít…

    Egy kicsit megdöbbentem ettől a fordulattól. Úgy döntöttem, hogy abbahagyom a kísérletezést. Nem elég, hogy az 1200 forintos LED kiégett, de a szikrák nyomot hagytak a vadonatúj, kétnapos álmennyezeten is…

    Másnap megjött a mester, aki az egész felújítást csinálta, elmeséltem neki a szívszorító történetemet, nevettünk, és úgy döntött, hogy újra próbálkozik, bár én nem voltam elragadtatva az ötlettől. Legyintett, és azt mondta, hogy selejtes darabot kaptam. Gondolom, kitalálod, mi történt ezután?! Bumm, szikrák, és újabb mínusz 1200 forint 😁

    A harmadik LED-et már nem engedtem „tesztelni”.

    Mivel akkoriban bloggerként együttműködtem a céggel, ahonnan a csillárt rendeltem, és közvetlen kapcsolatom volt az ügyfélszolgálat egyik munkatársával, úgy döntöttem, hogy írok neki, és segítséget kérek, hogy lépjen kapcsolatba az eladóval, és ha lehetséges, derítse ki, hogy milyen izzókra van szükségem, és hol tudom beszerezni őket🙈

    Másnap írt a menedzser, és azt mondta, hogy a kollégája az eladó segítsége nélkül is rájött, mi a probléma. Kiderült, hogy a Bauhausban 12 V-os LED-eket adtak el, nekem pedig 220 V-osak kellenek! Természetesen az eladónő nem kérdezte meg, hogy milyen feszültségűre van szükségem, és nekem eszembe sem jutott, hogy többféle létezik.

    Végül a csillárt árusító oldalon találtam megfelelő izzókat, 3000 forintért 10 darabot (nem lehetett darabonként, csak 10 darabos csomagban venni őket), és rendeltem 3 csomagot.

    Így alakultak a LED-ek árai:

    Joom 2500 x 3 = 7500 forint

    Leroy Merlin 1200 x 3 = 3600 forint

    Nem semmi, ugye?!!

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Felújítási gondok 005

    A legérdekesebb az egészben. Az interneten vásárolt LED-ek gyorsan megérkeztek, kicseréltem őket, szépen, világosan és hangulatosan világítottak, de 10 hónap alatt már 7 kiégett! Pedig nem is kapcsolom be túl gyakran a csillárt, és a megadott élettartamot sem érték el.

    Azóta a csillár még drágább lett, akárcsak a hozzá való izzók, szóval a tanulság a következő:

    amikor csillárt vásárolsz, ne csak A SZÉPSÉGRE figyelj, hanem arra is, hogy mennyire könnyen beszerezhetők és mennyibe kerülnek a LED-ek.

    2. Rejtett fiókok nyomásra nyíló mechanizmussal

    Ez valami borzalom. Nekem vannak ilyen „nyomásra nyíló” fiókjaim a konyhában és a fürdőszobában is.

    Még a fürdőszobában, ami egy aprócska helyiség, és nem akartam, hogy beleütközzek a fogantyúkba, viszonylag volt értelme a nyomásra nyíló mechanizmusnak, és többé-kevésbé elégedett vagyok velük, leszámítva azt, hogy a kutya örömében a mancsaival nyitogatja őket…

    A konyhában viszont idegesítenek.

    Mindkét nyomásra nyíló fiók a konyhában nagyobb fiókokba van szerelve. Az egyik fiók 40 cm széles, a másik 80 cm, szóval az első nyomásra nyíló mechanizmus már a felszerelés után sem működött, akárhányszor próbálkoztam, a második pedig csak minden második alkalommal nyílik ki, mert a 80 cm-es fiókon csak egy nyomásra nyíló mechanizmus van, és egyszerűen nem bírja el – nagyon kényelmetlen.

    Nem látom értelmét kicserélni őket, jobb lenne teljesen leszerelni őket. Kiderült, hogy egyszerűbb alulról megfogni a belső fiókot, vagy készíteni hozzá valami bőr fogantyút. A nyomásra nyíló mechanizmusok pedig mehetnek a kukába!

    3. Laminált padló

    A laminált padló kétségtelenül jó dolog, összességében véve sok előnye van. Nagy a választék, különböző kopásállósági osztályok, minták, fektetési módok, ár és így tovább. Még „vízálló” laminált padló is létezik. Ehhez a ponthoz kapcsolódik az én kis kritikám.

    Még a legvízállóbb laminált padlón is „hullámossá” válhatnak az illesztések a vízzel való érintkezés miatt.

    Ha neked is, mint nekem, vannak háziállataid, jobb, ha kvarc-vinilt választasz, az egyáltalán nem szívja magába a vizet, akár egy vödör vizet is ráönthetsz – nem lesz semmilyen deformáció, a kvarc-vinil nem „mozog” össze-vissza a hőmérséklet és a páratartalom függvényében. Örök életű. Drágább, mint a laminált padló, nem sokkal, de van ilyen. Természetesen itt figyelembe kell venni a temperamentumodat is, van, aki egy életen át ugyanazzal a padlóburkolattal tud élni, más pedig szereti a rendszeres felújításokat és a környezetváltozást.

    Mesélek az én saját vízálló laminált padlómról – túlélt néhány mosógépből eredő árvizet… Elöntötte az egész konyhát, és a folyosóra is ment, mivel a padló az egész lakásban egybefüggően van lerakva.

    Szerencsére otthon voltam, azonnal észrevettem és feltöröltem a vizet.

    De ott, ahol a kutyus étele és vize van, az illesztések már hullámosak lettek, annak ellenére, hogy a tálak alátéten vannak, nem pedig a csupasz padlón.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Felújítási gondok 004

    4. Mosogatógép

    Kicsi a konyhám, a konyhabútornak szánt fal szélessége mindössze 220 cm, nem lehetett sarokkonyhát csinálni. Eredetileg megrajzoltam a tervet, és az Ikeából szereltem össze egy moduláris konyhát, de először hol az egyik, hol a másik modul nem volt raktáron. A konyhát végül egy belföldi gyártótól rendeltem meg, és valamilyen oknál fogva úgy döntöttem, hogy egyedülállóként nincs szükségem mosogatógépre…

    Felújítási gondok 003

    A szüleimnél ez a készülék csak áll, a gép tele van pakolva mindenféle tányérokkal, tálakkal, csészékkel, és mire mindezt kiszeded, hogy rendeltetésszerűen használhasd a gépet, rájössz, hogy egyszerűbb lenne ez alatt az idő alatt kézzel elmosogatni. Úgy döntöttem, hogy pár tányért elbírok mosogatni a mosogatóban. De most nagyon sajnálom, hogy nem szereltettem be mosogatógépet, még egy kétméteres konyhában is ki lehetne spórolni 45 centimétert. Jobb kevesebb kacattal rendelkezni (a felesleges edényekre gondolok, amiket tárolóhely hiányában mindenhová beprésel az ember, ahová csak lehet és nem lehet), és így 3 naponta mindent be lehet pakolni a gépbe, mint hogy azokon a napokon, amikor nincs erőd, gyűjtögesd a piszkos edényeket… Nem szeretem, amikor egyre több van belőlük, állnak a mosogatóban és az asztalon, valami valahol ázik, számomra ez maga a káosz és a lelki felfordulás.

    Szóval mielőtt lemondanál erről a segítőtársról, nagyon, de nagyon gondold át!

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    5. Fehér szegélylécek

    Ez szép, stílusos, divatos, fiatalos. De van egy kutyám, és ő nagyon szeret esős, latyakos időben a hasán végigcsúszni ezeken a szegélyléceken. Ez egy ilyen corgi móka 😁

    Felújítási gondok 002

    Ez még önmagában nem akkora probléma, de a fehér szegélylécek gyakori törődést igényelnek, gyakran kell őket áttörölni egy ronggyal, néha pedig nem elég csak áttörölni, hanem súrolni kell! Az igazsághoz hozzátartozik, hogy így is tetszenek, és valószínűleg most sem csináltatnék mást.

    Felújítási gondok 001

    Összességében elmondhatom, hogy elégedett vagyok a felújítással, már csak néhány régi és felesleges holmitól kell megszabadulnom, illetve rendbe tenni egy kis szobát és az erkélyt.

    Te találkoztál már váratlan problémákkal a felújítások közben vagy után? Mik voltak azok?

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.