- A szereplők ruháiból mindig többet készítenek, arra az esetre, ha elszakadnának vagy összekoszolódnának. Hasonló a helyzet az alsóneműkkel is. Egyébként, ezeket a ruhákat sokszor maguk a színészek fizetik, attól függetlenül, hogy elsőfilmes úttörők vagy világhírű színészek. Például „A nagy Lebowski” című filmben látható legtöbb ruha Jeff Bridges saját ruhája volt.
- Az amputált jelenetek forgatásához a színészek zöld harisnyát húznak, és utólag, számítógép segítségével tüntetik el az adott végtagot a jelenetből.
- A zenés jeleneteket általában csendben veszik fel, és a hang a szerkesztés után kerül rá a filmre. Ennek oka, hogy forgatás közben rengeteg kamerát használnak, és egyszerűen lehetetlen lenne úgy megvágni a jelenetet, hogy a hang tökéletesen passzoljon – különösen, ha közben extra zaj vagy párbeszéd is zajlik.
- Az időjárás-előrejelzésekre támaszkodva a forgatás túl lassú és költséges lenne, ezért a filmekben mesterséges időjárási körülményeket hoznak létre. Vannak olyan hollywoodi vállalatok, amik direkt arra szakosodtak, hogy minél élethűbben hozzák létre például a filmekben látott esőt, szelet vagy hóvihart, stb.
- Az élethű eső hatás eléréséhez tűzcsapokra csatlakoztatott tömlőkből permetezik a vizet, nagyon-nagyon magasról.
- A hó általában nem más, mint aprított papír vagy műanyag. Néha a nagyobb hitelesség kedvéért speciális hóágyúk segítségével az eredetihez megszólalásig hasonló műhavat állítanak elő.
- A köd szimuláláshoz glikol, nitrogén, és szén-dioxid keverékét használják.
- Tilos kamerát vagy telefont hozni a forgatásokra. Ennek célja, hogy semmilyen kép, hanganyag vagy videó se szivároghasson ki a forgatásokról a film megjelenése előtt. Ha valaki megsérti ezt a szabályt, akkor fekete listára kerül, ami után nem valószínű, hogy valaha is szerepet fog még kapni Hollywoodban.
- Észrevetted már, hogy a filmekben a színészek néha sokkal vonzóbbak, mint a valóságban? Erre a válasz az úgynevezett digitális szerkesztésben rejlik. Ez a technológia nem olcsó, a segítségével a szakemberek utólag törli a ráncokat és pattanásokat a színészek arcáról. Képesek vele változtatni az orruk méretén, de akár a lábaikat is hosszabbá tudják tenni. Ennek a technológiának volt köszönhető a 2019-es „Az ír” című film, amiben Al Pacino és Robert De Niro folyamatos retusálása több millió dollárba került.
- A színészeknek nem kell több tíz kilót fogyniuk egy szerepért vagy hónapokon át az edzőterembe járni előtte. Természetesen vannak olyan hírességek, akik ennek a régimódi módszernek a hívei, de a számítógépes technika segítségével ma már a színészek arcát bármilyen testre képesek rátenni úgy, hogy abból a néző semmit sem vesz észre.
- A mozirajongókat elvarázsolták Margit Robbie hosszú lábai a Wall Street farkasa című filmben. Sokan úgy vélik, hogy a színésznő lábai természetellenesen hosszúra sikeredtek a testéhez képest, de sem ő, sem a film producerei nem adtak választ arra, hogy retusálták-e utólag a lábait vagy sem.
- A háttér szereplőknek több napig ugyanazt a ruhát kell viselniük, és minden jelenet előtt külön felveszik őket. Erre azért van szükség, hogy elkerüljék az élő forgatás közben történő hibákat, amikre sokszor csak akkor derül fény, amikor a jeleneteket már nem lehet újraforgatni.
Minden film mögött egy hosszú és fájdalmas folyamat rejlik, melynek árnyalatait sokszor még a legnagyobb mozirajongók sem ismerik. Például, gondolkoztál már azon, hogy miért spoilerezik el sokszor a film végkifejletét a trailerekben? A filmkészítők vajon szándékosan árulják ezt el jóval a premier előtt?
HIRDETÉS
A Liked.hu-nál bepillantottunk a hollywoodi színfalak mögé, hogy összegyűjtsünk néhány olyan érdekességet a filmkészítés világáról, amiről egy átlagos néző legtöbbször sosem hallott.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
8 hozzászólás