-
1 Hatalmas méretének köszönhetően tulajdonképpen egy valóságos föld alatti világot rejt, melyben többek között saját növény és állatvilág található, de vannak benne tavak és bármilyen hihetetlen, még felhők is képződnek a belsejében.
-
2 A barlangon belüli mozgás sem egyszerű, itt ugyanis nem elég pusztán fel s alá sétálgatnunk a ‘gyomrában’, akad olyan része például, ahol 80 méteres szintkülönbséget kell – jobb híján – kötél segítségével legyűrnünk.
-
3 A barlang belsejében található (viszonylag gyors folyású) folyó.
-
4 Itt pedig már egy kisebb tó látható, illetve annak egészen apró köves, már-már homokos partja.
-
5 A barlang (nem meglepő módon) szinte hemzseg az ősi fosszíliákban és tanulmányozásra váró cseppkövekben.
-
6 Íme néhány a rekord méretű – olykor 70 méternél is nagyobb – cseppkövekből.
-
7 A belsejében valódi dzsungel is található, melyeket közel három méteresre nőtt vastag fák alkotnak. Ez ad otthont a különféle állatoknak, mint például a majmoknak, a szarvascsőrű-madaraknak és a denevéreknek.
-
8 A barlangban saját éghajlati viszonyok uralkodnak, melynek köszönhetően olykor még felhőképződés is megfigyelhető.
1991-ben egy vietnami farmer botlott az akkor még ismeretlen és felfedezetlen barlang bejáratára a Phon Nha-Ke Bang Nemzeti Park területén. Bejáratát félelmetes mennyiségű víz borította, ezért úgy döntött, nem kockáztatja a bemenetelt. Az elkövetkezendő pár évben ugyan híre ment a helyi lakosok közt a barlang létezésének, senki sem merte közelebbről megvizsgálni.
Egészen 2009-ig kellett várni arra a magasztos pillanatra, hogy valaki vegye a fáradtságot és jobban szemügyre vegye ezt az ismeretlen óriást. Howard Limbert és tudóscsoportját érte a megtiszteltetés, hogy a világon először, bemerészkedjen a Son Doong nevű barlang szájába, mely nem volt hiábavaló, hiszen már az első kutatások során kiderült, hogy egy valóságos föld alatti világ található benne. 5 kilométeres hosszúságával és 150 méteres szélességével pedig azonnal a világ legnagyobb barlangjává lépett elő.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK