A bőrünkön megörökített művészet sokak számára az önkifejezés eszköze. Ám tudtad, hogy bizonyos szimbólumok, ártatlannak tűnő motívumok, valójában rejtett jelentéssel bírhatnak?
Mielőtt belevágsz a következő tetoválásodba, ismerd meg a veszélyeket, mert egy meggondolatlan döntés komoly következményekkel járhat.
17 Könnycsepp

A jobb szem alatti könnycsepp tetoválás a bűnözői szubkultúrában mélyen gyökerező szimbolikával bír, gyakran jelezve a viselője által elkövetett gyilkosságot vagy gyilkossági kísérletet.
A bal szem alatti könnycsepp viszont a gyász és szolidaritás kifejeződése is lehet, megemlékezve egy bebörtönzött vagy elhunyt szeretett személyről. Fontos hangsúlyozni, hogy e szimbólum esztétikai célú viselése félreértésekhez és nem kívánt következményekhez vezethet a bűnözői körökben való komoly jelentése miatt.
16 Buddha

A buddhista ikonográfia elemeinek, például istenségek vagy szent szimbólumok tetoválásként való viselése a buddhista kultúrában súlyos tiszteletlenségnek, sőt, istenkáromlásnak minősülhet. Ez különösen igaz a test alsó részére, például lábra vagy deréktájra helyezett tetoválásokra.
Ezért számos buddhista országban a vallási jelképeket ábrázoló tetoválások viselése komoly problémákat, akár rendőrségi eljárást is vonhat maga után, különösen a turisták esetében, akik nincsenek tisztában a helyi kulturális érzékenységgel.
15 Yakuza

Japánban a yakuza-stílusú tetoválások viselése az azonos nevet viselő maffia tagjaira korlátozódik, ami a felkelő nap országának egyik legbefolyásosabb és legvéresebb bűnszervezete. Jól gondoljuk meg, hogy egy ilyen tetoválással meglátogatjuk-e az országot, mert komoly kellemetlenségeink származhatnak belőle.
14 Három levelű lóhere

A négylevelű lóhere tetoválása legtöbbször a szerencsére utalás jeleként történik, ha azonban egyel kevesebb számú levelet varratunk magunkra, akkor abból komoly problémáink lehetnek például Írországban, ahol ez a jelkép az egyik legnagyobb bűnszervezet védjegye. Ha a szervezet egyik tagja meglátja rajtunk a tetoválást és kiderül, hogy semmi közünk sincs a bűnözői világhoz, akkor a konfliktus szinte elkerülhetetlen.
13 Szögesdrót

A szervezett bűnözés világában a szögesdrót tetoválás arra utal, hogy az illető ült már börtönben. A szögesdrót minden csomója egy börtönben töltött évnek felel meg. Éppen ezért, ha egy egyébként törvénytisztelő ember dönt ilyen tetoválás mellett, az jelentősen megbonyolíthatja az életét, például ha börtönből szabadult emberekkel találkozik, akik nem veszik jó néven az ilyesmit.
12 Vicsorgó vadállat

A hétköznapi emberek leggyakrabban a bátorság és az erő jeleként varratnak magukra vicsorgó tigris-tetoválást, a jelentése pedig a bűnözői világban sem nagyon különbözik, ám ott úgy értelmezik, hogy az ilyen tetoválást viselő személy hajlamos az erőszakra és bármikor készen áll egy kegyetlen bűncselekmény elkövetésére. Ha rossz társasággal találkozunk, egy ilyen tetoválásból könnyen konfliktus adódhat.
11 Tetovált gyűrűk

A tetovált ujjgyűrű az egyik legegyszerűbb és leglátványosabb módja annak, hogy a tulajdonosa elmondhassa magáról: ült már börtönben. Minden ilyen gyűrű-szimbólum más-más jelentéssel bír.
10 Kereszt a mellkason

Oroszországba határozottan nem érdemes nagy kereszt tetoválással a mellkason utazni, ez ugyanis ott az egyik legveszélyesebb bűnbanda ismertetőjele. Mivel az orosz maffia tagjai országukon kívül is aktívan jelen vannak, ezért az ilyen tetoválásokból bármikor nem kívánt konfliktusunk lehet.
9 Pókháló

A pókháló szintén népszerű börtöntetoválás, ami legtöbbször a hosszú távú szabadságvesztésről vagy a kábítószer-függőségről árulkodik. A pókháló minden egyes gyűrje egy év nehéz életszakaszt jelent, ezért a korábban börtönben ült emberek meglehetősen negatívan reagálhatnak rá, ha valaki pusztán a szépség kedvéért készít magára ilyen tetoválást.
8 Három pont

A minimalista hárompontos tetoválás a világ minden táján ugyanazt jelenti: „Mi Vida Loca” – vagyis hogy a tulajdonosa őrült életet él. Ez általában nem mond túl sokat a tulajdonosáról, ám a bűnözői világban olyan jelentőséggel ruházták fel, hogy az ilyen tetoválást viselő személyek visszaeső törvénysértők. Rossz emberekkel találkozva ebből a tetoválásból is komoly félreértések adódhatnak.
7 Ötágú korona

Az Egyesült Államokban az ötágú korona tetoválás az egyik legnagyobb latin bűnbanda jelképe, ami az Egyesült Államok területén is aktívan jelen van. Az amerikai hatóságok sem nézik jó szemmel, ha valaki ilyen tetoválást visel, azt pedig mondanom sem kell, hogy a bűnszervezet tagjai még inkább harapnak érte, ha valaki pusztán a szépsége miatt varrat magára ilyen tetoválást.
6 Csillagok

A csillagok a börtönt megjárt emberek egyik ismertetőjele. A testen elfoglalt pozíciója sokat mond a tulajdonosáról: a térdre tetovált csillagok például a hűségről, míg a váll tájékra tetovált csillagok a magas tekintélyről árulkodnak. A bűnözői világ tagjai könnyen félreérthetik az ilyen, pusztán szépségük miatt készített tetoválásokat.
5 Kártyalapok

A szervezett bűnözés világában minden kártyalap saját jelentéssel bír. Az ilyen kártyalapok mesélhetnek a viselője bűncselekményeiről, a börtönben szerzett tapasztalatairól vagy épp annak tekintélyéről.
4 Tőrrel átszűrt rózsa

Az elsőre könnyen romantikusnak ítélt tetoválást legtöbbször akkor szokták magukra tetoválni az emberek, ha a börtönbüntetésük letöltésére készülnek. A tőr nélküli rózsa sokszor arra utal, hogy a viselője már 18 éves kora előtt megjárta a börtönt.
3 Szomorú bohóc

Brazíliában egy ilyen tetoválásért könnyen az életeddel is fizethetsz, az ottani bűnszervezetek tagjai ugyanis kegyetlen sértésnek veszik az ilyesmit. Nem véletlenül, Brazíliában ugyanis csak olyan személyek varrathatnak magukra ilyen tetoválást, akik már kiontották egy rendőr életét.
2 Sellő

Bár a sellő motívum a mitológiában és a populáris kultúrában gyakran a szépség, a szabadság és a csábítás jelképe, a börtönök falain belül sötét és megrázó jelentést hordoz. A sellő tetoválás ugyanis ebben a kontextusban a gyermekek ellen elkövetett szexuális bűncselekmények szimbólumává válik.
Egyes esetekben a foglyokat szándékosan kényszerítik ezeknek a tetoválásoknak az elkészítésére, ezzel megbélyegezve őket, és jelezve a börtönhierarchiában elfoglalt alacsony státuszukat. Ez a gyakorlat rávilágít a büntetés-végrehajtási intézményekben uralkodó brutális viszonyokra és a gyermekek elleni szexuális erőszak elítéltjeivel szembeni kirekesztésre.
1 Katonai és politikai témájú tetoválások

A politikai és vallási témájú tetoválások viselőinek folyamatosan készen kell állniuk arra, hogy bármikor konfliktusba kerülhetnek a magukra varratott motívumok miatt. Számos országban az ilyen tetoválásokért egyenesen börtönbüntetés jár, ezért ha netán ilyen témájú tetoválást viselsz, jól gondold meg, hogy merre utazol és kinek mutogatod azt.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK