Felújításkor az ember igyekszik minél körültekintőbb lenni, hogy ne történjenek olyan kudarcok, amiket később aztán megbánna. A tapasztalatok azonban azt mutatják, hogy a legtöbb esetben ez egyszerűen elkerülhetetlen.
A Liked.hu-nál most egy tapasztalt művezető személyes tapasztalatait hoztuk el nektek, aki elsőkézből látta, hogy mik azok a hibák, amiket az emberek a leggyakrabban megbánnak egy építkezés vagy felújítás után.
1. A szennyeskosár
Gyakran panaszkodnak a vásárlók a szennyeskosár elhelyezésére a fürdőszobában. Azt mondják, nem gondolták át a helyét, és emiatt feltűnő helyen van. Viszont, ha ez megtörtént, akkor érdemes kihangsúlyozni, és mondjuk egy szép, durva juta kosarat választani.
2. Az üvegajtó a zuhanykabinban
Egy másik probléma a sarok zuhanykabin ajtajának elhelyezése. Amikor becsukjuk, folyton víz folyik rajta, ami kényelmetlen. A tanács, hogy ne használjunk duplán nyíló ajtót a sarok zuhanykabinoknál.
3. Beépített csaptelep
Figyeljünk oda a csaptelepre is, ami nem túl praktikus, ha egyben van a káddal. A csap rendszeres használata közben olyan problémák merülhetnek fel, mint a dugulás vagy a meghibásodás. Ezért nem javasolják a káddal egybeépített csapok használatát.
4. Szigeteletlen erkély, hiányzó klíma
A vásárlók gyakran panaszkodnak a lakás szigeteletlen erkélyére és a klíma hiányára. Télen ezért nem mennek ki az erkélyre, nyáron pedig szenvednek a hőségtől. Azonban fontos megjegyezni, hogy a klímaberendezés telepítése és a loggia szigetelése nem mindig lehetséges, és engedélyt kell kérni hozzá a hatóságoktól.
5. Nem megfelelő lejtésszögű csövek
Fontos odafigyelni a szennyvízcsövek lejtésszögére is. Gyakran gondok adódnak a víz elvezetésével, ha a kád vagy a zuhanytálca nem kellően magas. Fontos, hogy megbízzunk egy tapasztalt és hozzáértő vízvezeték-szerelőt. A felújítás során alaposan ellenőrizni kell az összes lejtést és szintkülönbséget, hogy a jövőben ne legyenek problémák.
6. Az ajtók szabad nyitása
Az ajtók nyitására is oda kell figyelni. A nyitott ajtó mögött elhelyezett konnektorok és villanykapcsolók elérhetetlenné válhatnak. Javasolják, hogy kerüljük ezeket a helyzeteket, és figyeljünk oda a helyiség elektromos pontjainak elhelyezésére.
A konyhabútorok vagy szekrények tervezésekor is figyelembe kell venni a faltól való távolságot, hogy az ajtók teljesen ki tudjanak nyílni. A kilincsnek és a villanykapcsolónak ugyanazon az oldalon kell lennie, hogy elkerüljük a véletlen bekapcsolást az ajtónyitáskor.
7. Öntött padló
,,Volt egy megrendelésünk egy lakás fehér, fényes öntött padlójának telepítésére. Azonban a fektetés során problémák merültek fel a horpadásokkal és sötét csíkok jelentkeztek a tapintástól. A padló a konvektorok területén meg is sárgult. Egy idő után kiderült, hogy az öntött padló nem praktikus a gyakorlatban, mivel könnyen elveszti a vonzerejét. A megrendelő fehér, fényes greslapra cserélte. Ezért, ha nem sietsz, és élénk belsőt szeretnél, jobb, ha nem használsz öntött padlót.”
8. Nem praktikus festék
A falak festéséhez javasolják a praktikus, mosható, félfényes vagy fényes festék használatát a tisztítási problémák elkerülése érdekében. Fordulj festőhöz, hogy tanácsot adjon a festék kiválasztásához és garanciát vállaljon a munkájára.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK