A képeket egy izraeli művésznő, Sigalit Landau készítette, aki a Holt-tenger segítségével hozza létre szemkápráztató „műalkotásait”.
A Holt-tenger a Föld egyik legsósabb víztömege. Míg a világ óceánjainak átlagos sótartalma 35 ezrelék, addig a Holt-tengerben ez a szám a 350 (!)-et is eléri. Ez tízszeres koncentrációt jelent. Hasonló sótartalommal rendelkezik az afrikai Assal-tó, és némileg alacsonyabbal (300 ezrelék) az orosz Baskunchak-tó.
A Holt-tenger sajnos szépen lassan eltűnik – a vízszintje évente 1 méterrel csökken. Ennek oka az emberi tevékenység, a helyi ásványkincs-bányászat. A vizet elpárologtatják, az ásványi anyagokat kinyerik, maga a tó pedig szó szerint „kiszárad” a szemünk előtt.
Mielőtt azonban ez megtörténik, Sigalit Landau elhatározta, hogy különféle tárgyakat márt bele, sokszor évekre, hogy megmutassa, miként változtatja meg őket a rendkívül sós víz. Íme az átalakulás:
,,Ezek a dolgok úgy hagyják el a szárazföldet, mint közönséges tárgyak, és a természet kreatív műalkotásaként jönnek vissza.” – nyilatkozta Sigalit.










Érdekes, hogy bár maga a szín változik. A szövetrostok eközben egyáltalán nem sérültek.


A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK