- lépés: Te kezdesz, tedd az X-et valamelyik sarokba.
- lépés: az ellenfél jön, aki tulajdonképpen mindegy, hogy hova teszi, rakhatná akár közvetlenül melléd is.
- lépés: tedd a jeledet az első X-hez legközelebbi, még szabad sarokba, ezzel arra kényszerítve az ellenfeledet, hogy a kettő jeled közé tegye a jelét.
- lépés: az ellenfélnek tehát be kell szúrnia a két jel közé.
- lépés: ezután már csak annyi a lépés, hogy az egyik jeleddel szemközti (még szabad) sarokba tedd a jeledet, mellyel így máris két lehetőséged nyílik a győzelemre, az ellenfeled pedig tehetetlen.
- lépés: Te kezdesz, tedd az X-et valamelyik sarokba.
- lépés: az ellenfél most tegyük fel, hogy középre teszi a jelét.
- lépés: ne ess pánikba, tedd a jeledet az első jellel átlós sarokba.
- lépés: ezután az ellenfél jön, aki hogyha valamelyik sarokba helyezi a jelét, máris nyert ügyünk van.
- lépés: nekünk már csak annyi a dolgunk, hogy a még üres sarokba tegyük a jelünket, ezzel dupla lehetőséget biztosítva a győzelemre, az ellenfelet pedig ellehetetlenítve.
- lépés: Te kezdesz, tedd középre a jeled.
- lépés: ha az ellenfél valamelyik oldalon középre helyezi a jelét, akkor ismét biztos a győzelem.
- lépés: ezután már csak annyi a dolgunk, hogy az ellenfél jelével szemközti oldal valamelyik sarkába helyezzük a jelünket.
- lépés: az ellenfél ezután megpróbálja majd kivédeni, hogy meglegyen a hármas kombinációnk, így akaratlanul is a mi második jelünkkel szemközti sarokba teszi.
- lépés: nekünk már csak annyi a dolgunk, hogy az ellenfél első jele melletti, még szabad sarokba tegyük a jelünket, mellyel így máris két lehetőséged nyílik a győzelemre, az ellenfél pedig tehetetlen.
Gyerekkorunk kedvenc játéka nem is olyan kiszámíthatatlan, mint gondoltuk. Az unalmas matekórák elengedhetetlen kellékének számító tic-tac-toe (vagy kör-x) ugyanis valójában egy szinte előre lefutott meccs, melyet kis odafigyeléssel majdnem minden esetben a játékot kezdő személy fog megnyerni.
A feladat nagyon egyszerű, a lényeg, hogy három lépést követően két olyan kombinációnk is legyen, mely lehetőséget biztosít számunkra, hogy az utolsó jelet lerakva meglegyen a hármas kombinációnk, ezzel tulajdonképpen ‘matthelyzetbe’ sodorva az ellenfelet. Ennek több módszere is létezik, attól függően, hogy mi hova rakjuk a jelet, illetve, hogy az ellenfelünk hová rakja az övét, így hát három módszert is mutatunk most GIF képekkel szemléltetve, melyekkel az esetek 99%-ban garantált a siker…
1. módszer:
2. módszer:
3. módszer:
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK