Felejtsd el a személyi igazolványodon szereplő életkort! A tudósok elemezték azokat az egészségi állapotban bekövetkező változásokat, amelyeket hagyományosan az öregedéshez kötünk, és felfedezték, hogy ezek gyökeresen eltérhetnek a születési dátumunktól. A leglenyűgözőbb felfedezés pedig az, hogy ez országonként változik, ami arra utal, hogy egyes nemzetek nagyon gyorsan öregszenek, míg mások úgy tűnik, hogy tovább maradnak fiatalok.
Erről a tanulmányról a puszta kíváncsiságon túl is érdemes beszélni. Ha ugyanis a valódi öregedés a nyugdíjkorhatár előtt következik be, akkor vannak olyan emberek, akik bár az adott ország jogrendszere szerint munkaképes korban vannak, mégis nehézségekkel küzdenek. Ezek az emberek jellemzően idősebbnek érzik magukat, mint amilyenek valójában, és már kezdenek különféle, az öregedéshez kapcsolódó egészségügyi problémákkal küzdeni.
A Liked.hu-nál szeretünk lépést tartani a legújabb kutatásokkal, ezért alig várjuk, hogy veletek is megoszthassuk ezeket az új információkat!
1 Japán
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 76,1 év.
Ez magyarul annyit tesz, hogy a japánok 76,1 évesen érik el azt a romló egészségügyi szintet, amit a világ többi országában átlagosan már 65 éves korban megtapasztalnak magukon az emberek.
2 Franciaország
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 76,0.
3 Olaszország
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 74,8.
4 Ausztrália
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 73,6.
6 Új-Zéland
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 72,5.
7 Egyesült Királyság
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 70,8.
9 Irán
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 69,0.
10 Amerikai Egyesült Államok
A 65 éves nemzetközi normának megfelelő életkor itt: 68,5.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK