Szeretsz „Találd meg a cicát” típusú fotókat nézegetni? A macskafélék családjának némely tagja az evolúció során valóban mesterien megtanult rejtőzködni. Mások azonban nem annyira veszik komolyan a velük élő embereket, így nem erőltetik meg magukat, és minden porcikájukkal azt sugározzák: „Ha megtaláltad, a te bajod.”
A macskák a különös viselkedésükről ismertek. Míg a kutyákkal kapcsolatban minden (többé-kevésbé) egyértelmű, sosem tudhatod, hogy mire számíthatsz a kisebb termetű társaiktól. Hol hihetetlenül szűk résekbe préselik magukat, megkérdőjelezve azt a tényt, hogy a macskák állatok és nem folyadékok. Hol a macskalogika csodáival kápráztatnak el – és ha valaki ezt nem érti, az csakis a saját hibája. De mi akkor is szeretjük őket – furcsa, megfoghatatlan, lenyűgöző lények.
A macskák „eltűnési” képességéről szó szerint legendák keringenek. Hogy képesek úgy elbújni, hogy közben mégis ott vannak a szemünk előtt? A Twitteren egy egész csoportot szenteltek ennek a macska-képességnek. A neve „Nincs ezen a képen cica” (There is no cat in this image). A csoportra több mint 400 ezren iratkoztak fel, és sokan közülük szívesen osztanak meg valós fotókat a bújkáló kedvenceikről, miközben arra kérik a többieket, hogy találják meg őket. És bár a legtöbb kép csak egy vicc, némelyiken tényleg komolyan el kell gondolkozni.
1 Kezdjük egy bemelegítéssel. Látod a macskát? Még szerencse, különben véletlenül rá lépnél.

2 Bonyolítsuk a feladatot. A bolyhos gaztevőt itt már nehezebb megtalálni.

3 Amíg nyugodt, addig rendben van. Ha viszont csóválni kezd, akkor lebukik.

4 3D szőnyeg? Nos, nem egészen.

5 Ez már egy nehezebb feladat. Spoiler: tényleg van egy macska ezen a képen, ami téged néz.

6 Egy ruhákkal teli szekrény tökéletes rejtekhely. De vajon hol a cica?

7 Nem nehéz álcázni magad, ha már eleve álcázásra születtél.

8 Majdnem sikerült neki. Mindenesetre értékeljük a próbálkozását.

9 Ez a lány kétségkívül gyönyörű. De vajon hol van a macska?

10 Oké, itt tényleg nincsen macska.

A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK