Sokan alábecsülik a fürdőszoba megfelelő berendezésének fontosságát. Minden reggelünk itt kezdődik ugyanis, és a vendégek is először a mosdóba pillantanak be, hogy kezet mossanak, miután megérkeznek.
De amíg az egyik fürdőszobában szívesen időznénk hosszú perceket, addig a másikban csak gyorsan leöblítjük a kezünket, és igyekszünk minél hamarabb távozni. A titok pedig, mint oly sokszor, az apróságokban rejlik, melyekre sokan nem is figyelnek oda eléggé.
15. Kozmetikai kacatok a polcokon és a mosdókagylónál

Először is, az ilyen kupleráj finoman szólva is rendetlen benyomást kelt. Másodszor, a szempillaspirált, krémeket és rúzsokat nem tanácsos a fürdőszobában tárolni, mert a nedves és meleg környezetben baktériumok telepedhetnek meg rajtuk. Ezek bőrproblémákat okozhatnak – az irritációtól a kiütésekig. Ezért jobb, ha a kozmetikumoknak hűvös és száraz helyen keresel polcot.
14. Szanaszét heverő ékszerek és bizsuk

Persze, elsőre jó ötletnek tűnhet ezeket az apróságokat a fürdőszobában tárolni. Letetted este a tükör mellé, reggel megmostad az arcodat, rendbe tetted magad – és már mehet is vissza a nyakba. De valójában ez elég ostoba ötlet: az ékszereket semmiképpen sem szabad nedves környezetben tartani, mert gyorsan elveszítik a fényességüket. Ezenkívül fennáll a veszélye, hogy elveszíted a kedvenc fülbevalódat, mert a családtagok véletlenül lesodorhatják a földre, vagy ami még rosszabb, a lefolyóba.
13. A csaptelepen lógó szivacsok

A színes szivacsoknak és mosdókendőknek jobb, ha külön helyet találsz a zuhanyzó vagy a kád mellett. Akaszthatod őket kampókra, vagy teheted őket egy műanyag edénybe, és elteheted a polcra.
12. Háztartási vegyszerek a mosógépen

Próbáld meg eltüntetni a mosógépről a felesleges holmikat, és meglátod, mennyire átalakul a fürdőszobád. A mosószerek és kozmetikumok, amelyeket mindenki lát, vizuálisan zsúfolttá teszik a szoba amúgy is kicsi terét. Ne felejts el rendszeresen rendet rakni ezen a kis „zsúfoltság szigetén”.
11. Folyékony szappan gyári csomagolásban

A mosdón lévő sokféle színű flakon vizuális zajt okoz. Javasoljuk, hogy öntsd át a folyadékokat a fürdőszoba stílusához illő speciális edényekbe. Ezenkívül érdemes megfontolni az automatikus, érintésmentes szappanadagolók használatát is. Nem hagynak foltot, takarékosak és nagyon stílusosak.
10. Krómozott acél sarokpolc

Ezek a polcok olcsók, ezért sok fürdőszobában megtalálhatók. Azonban a nedves környezetben gyorsan rozsdásodnak, mivel a krómozott bevonat idővel lekopik, és a fém korrodálódni kezd. Válassz inkább üveg, rozsdamentes acél vagy sárgaréz polcokat. Ezek drágábbnak és stílusosabbnak tűnnek.
9. Háztartási szivacs szappantartó helyett

Nem mutat jól, és nem is okoz örömet a kézmosásban. A szappan felázik, puhává és omlóssá válik, maga a szivacs pedig annyira átitatódik szappanos vízzel, hogy inkább nyálkás masszára emlékeztet. Vészhelyzetben ez a váratlan megoldás megteszi, de a folyamatos használathoz jobb, ha beszerzel egy minőségi és stílusos kiegészítőt.
8. Ajtón lógó fürdőköntösök

A fürdőszoba párás helyiség, ezért a fürdőköntösök az ajtón lógva nedvesek lesznek, ideális táptalajt biztosítva ezzel a baktériumok számára, amik aztán kellemetlen szagot árasztanak. A fürdőköntösöket (és a tiszta törölközőket is) a lakás más részében kell tárolni.
7. A WC-papírkészlet gyári csomagolásban

A kibontott és szétszakított WC-papírgurigák, amelyek mindenki szeme láttára hevernek, nem teszik túl fényűzővé a mosdót. Ha nincs kijelölt hely a gurigák tárolására, vagy egyszerűen nincs rá hely, akkor a papírt jobb kivenni a csomagolásból, és konténerekben, kosarakban vagy speciális állványokon tárolni. Ettől nem megszokott és meglehetősen csinos lesz.
6. Lepergett vagy besárgult festék a törülközőszárítón

A standard, fehérre festett öntöttvas radiátor fokozott figyelmet igényel. Rendszeresen ellenőrizd szivárgás és rozsda szempontjából, töröld le a port és frissítsd fel a bevonatot. Idővel ugyanis a fehér szín sárgás árnyalatot kap.
5. Pohár a fogkeféknek

Talán észrevetted már a fogkefe nyelén lévő fekete foltokat. Ez penész, amely a pohár alján felgyülemlett nedvesség és nyálka miatt alakul ki. A poharat folyamatosan mosni és fertőtleníteni kell, ráadásul foltokat hagy a mosdón, amelyeket szintén rendszeresen le kell mosni. Nem ajánlott az egész család fogkeféjét ugyanabban a pohárban tárolni: ha a fogkefék érintkeznek, és a fürge baktériumok villámgyorsan átterjednek egyikről a másikra.
4. DIY dekoráció

A fürdőszoba designjába saját kreatív ötleteket vinni meglehetősen kockázatos. Fennáll a veszélye, hogy ettől nevetségesnek tűnik majd, és kilóg az összképből. Dekorációs matricák, festmények, plakátok, művirágok – ezek a trükkök csak rendetlenebbé teszik a mosdót.
Ha mégis szeretnél egy kis izgalmat vinni a belső térbe, próbáld meg a csúnya szerelvényeket élénk és szokatlan darabokra cserélni, vagy adj hozzá egy élénk színt mozaik- vagy színes csempe segítségével.
3. Hosszú szálú mikroszálas szőnyegek

Olcsónak tűnnek, ráadásul mágnesként gyűjtik össze a piszkot és a hajszálakat. A mikroszálas szőnyegek nem bírják a magas hőmérsékletet, ezért nem száríthatók radiátoron és nem teríthetők meleg padlóra. Idővel az anyag elkopik, elveszíti nedvszívó képességét, és összességében nem mutat jól.
2. Ruhadarabok a szárítón vagy a mosdókagylón

Kétségtelen, hogy a törlőkendők szárítása fontos és szükséges feladat, de nem szabad őket állandó jelleggel így tárolni. Miután teljesen megszáradtak, ne felejtsd el eltenni őket szem elől, és lehetőleg tárold őket egy külön szekrényben vagy kosárban.
1. Hajszárító, hajvasaló és egyéb elektromos berendezések

Minden olyan elektromos berendezést, amely nem vízálló, jobb távol tartani a nedvességtől. Először is, ez veszélyes: előbb-utóbb rövidzárlat vagy tűz keletkezhet. Másodszor, a hajszárítók és vasalók, amelyek állandóan nedves környezetben vannak, valószínűleg sokkal kevesebb ideig fognak működni, mint amennyit rendes tárolás mellett bírnának.
Tudsz még olyan dolgokat, amiket a vendégek fogadása előtt mindenképpen el kell pakolni a házban?
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK