-
1 A sorozat aprólékosan bemutatja, hogy milyen árat kellett fizetnünk az 1986 áprilisában történt borzalmakért: 350 ezer embernek kellett örökre elhagynia az otthonát, közel 600 ezer ember vett részt a mentési munkálatokban és a baleset évében mintegy 236 embert diagnosztizáltak akut sugárbetegséggel.
-
2 A Szovjetunió vezetősége mindent megtett, hogy eltitkolja a világ elől a balesetet és annak következményeit, ezért a megbízható információk hiánya miatt a balesetet követő években számos mítosz és tévhit látott napvilágot.
-
3 Korábban is láthattunk már csernobili atomerőmű-balesetet feldolgozó sorozatokat, ám egyiket sem övezte akkora érdeklődés, mint az HBO új minisorozatát.
-
4 A legtöbb film és sorozat persze inkább a zombi mutánsok és a baleset miatt létrejött szörnyekkel kapcsolatos mítoszokat és tévhiteket igyekezett meglovagolni, mintsem a baleset tényleges körülményeit bemutatni.
-
5 Az HBO új minisorozatában a tévénézők azonban most olyan képet kaphattak a balesetről, mintha ők maguk is ott lettek volna a Vlagyimir Iljics Lenin atomerőműben 1986. április 26-án.
-
6 A sorozat készítői mindent megtettek, hogy a lehető legélethűbb módon mutassák be a történteket és adják vissza annak hangulatát. Elmondásuk szerint azt akarták elérni, hogy ha a posztszovjet államok lakói végignézik az epizódokat, akkor úgy érezzék magukat, mintha egy időgépbe csöppentek volna.
-
7 A tévénézők vélhetően ezért, a sorozat realizmus jegyében történt forgatása miatt adtak ilyen magas osztályzatot az internetes felületeken – ám ezt a pontosságot nem volt könnyű megteremteni.
-
8 A megfelelő forgatási helyszínek, a dekorációk és háztartási cikkek megtalálása és beszerzése sok időt vett igénybe, ezért ennek az 5 epizódnak a létrehozása is több mint 2 évig tartott.
Még nincs vége, folytatás a következő oldalon!
Forrás: IMDB tévéműsor toplista
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
3 comments