Az első az elektromágneses sugárzás. Tény, hogy egyes kutatások szerint a routerekből származó valós sugárzás 100 μW/cm² körül mozog, ami az elektromos berendezésekre vonatkozó szabványok szerint körülbelül tízszeresen meghaladja az álló készülékek megengedett határértékét.
Ezért érdemes nem azokban a helyiségekben elhelyezni a routereket, ahol a legtöbb időt töltöd, és lehetőség szerint éjszakára kikapcsolni a készülékeket. De érdemes-e olyan drasztikus intézkedésekhez folyamodni, mint a routerek fóliába csomagolása, és mennyire hatékony ez a védelem?
Egy ilyen ötlet valószínűleg nem okoz semmi mást, csak még nagyobb problémákat. Először is, ha a fólia bármit is blokkolna, akkor a káros sugárzással együtt magát a jelet is blokkolná. Ebben az esetben azonban az egész ötlet értelmét veszti.
Ne felejtsd el azt sem, hogy ha bármilyen elektromos berendezést fóliába csomagolsz, a sugárzás elleni védelemmel együtt megfosztod a készüléket a gyártó által biztosított természetes hűtéstől. Ezért ha megpróbálsz megszabadulni az egyik problémától, egy másikra számíthatsz – tűzre vagy legalábbis a berendezés gyors meghibásodására a túlmelegedés miatt.
A routerek fóliával való becsomagolásának második oka a jel visszaverése egy improvizált fóliaernyő segítségével, hogy a jel jobban terjedjen a lakásban. Egyesek azt állítják, hogy a jel így nem hal el a falakban, hanem a fóliaernyőről visszaverődve hatékonyabban tud terjedni az egész házban. Nos, ez az elmélet – elméletileg – teljesen megalapozottnak bizonyul.
Az interneten számos útmutató található arról, hogyan lehet a jelet alumíniumdobozok és más improvizált alumínium ernyők segítségével visszaverni, amelyeket a router mögé lehet helyezni, és a visszajelzések alapján vannak olyanok, akiknek ezek az ernyők valóban segítenek a jel erősítésében.
Egy jól beállított ilyen „ernyő” valóban növelheti a térerősséget az antenna irányhatási tényezőjének szűkítése következtében. De az ilyen árnyékolás hatása csak akkor lehet pozitív, ha számos feltétel teljesül.
A reflektor távolságának megközelítőleg meg kell egyeznie a router antenna hosszával vagy a kibocsátott jel negyedhullámával, ehhez pedig megfelelő számításokra van szükség. A router mögött tetszőlegesen elhelyezett alumínium ernyő önmagában nem lesz hatással a jelerősségre.
Ezenkívül egy ilyen ernyőt célszerűen meg kell hajlítani (parabola alakúra), és pontosan a router és a vevő közötti útvonalon kell elhelyezni.
De még ha mindent „tudományosan” is csinálsz, később megváltozhatnak az antenna paraméterei, és a Wi-Fi adó meghibásodhat. Ezért ezt a jelerősítési módszert sem javasoljuk.
Ha problémáid vannak a Wi-Fi jellel a nagy távolság vagy a router és az eszközeid közötti akadályok miatt, akkor inkább használj kiegészítő Wi-Fi jelerősítőket, ezt kis hozzáértéssel akár egy régi routerből is létrehozhatod.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK