-
1 Az internetezőket valósággal levette a lábukról ennek a gyönyörű madagaszkári vörös bagolynak a fényképe. Később kiderült, hogy az eredeti fotót a filippínó fotós, Brian Santos készítette, és egy barna baglyot ábrázolt.
-
2 A fotó magyarázata szerint ez a kép egy olyan ritka pillanatot örökített meg, amikor Kairóban 112 év után először esett hó. Valójában ennek a fotónak semmi köze Egyiptomhoz, mivel egy japán vidámparkban készült.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
3 Nincs olyan ember, aki ne találkozott volna már valahol a híres Loch Ness-i szörnyet ábrázoló fotóval. Most megmutatjuk, hogyan készült valójában.
-
4 Az erdővel körbenőtt Boeing 737-es repülőről készült fotó valóban látványos, de Demas Rusley fotós később elismerte, hogy csak Photoshop. Bár a gép valójában létezik és elhagyatottan áll, nincs erdő körülötte.
-
5 Ennek a törpe zsiráfnak a képe szintén az egész világot bejárta, mivel szenzációként hirdették. Valójában azonban csak egy Photoshop versenyre készült kép volt, semmi több.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
6 A törökországi Ilkgul Menzil fotós egy gyönyörű spirálfelhős naplementés képpel hívta fel magára az internet figyelmét, de mint utólag kiderült, a török nő szinte minden fényképét utólag Photoshoppolja.
Az emberek naponta több száz fotót látnak az interneten, és fogalmuk sincs róla, hogy milyen nagy részük hazugság. Néhány ilyen fotó az egész világot körbejárta, ám sajnos mint az élet más területein, itt is igaz az a mondás, hogy ami túl szépnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen, az általában nem is az. Ez a közösségi oldalakon felkapott látványos képekre kifejezetten igaz.
HIRDETÉS
A Liked.hu-nál most 10+ híres fotót gyűjtöttünk össze, melyekről az idők során aztán szépen lassan kiderült, hogy csak egy hamisítvány.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
One comment -