Most megosztom veled, hogy melyek azok a házimunkák, amikre én már nem szoktam fecsérelni az időmet, és neked sem ajánlom! Sok háziasszony valamiért makacsul ragaszkodik ezekhez, pedig szinte semmi hasznuk sincs.
Minél idősebb leszek, annál jobban megbecsülöm az időmet. Főleg mióta gyerekeim vannak, érzem, hogy milyen kevés van belőle. Így aztán bizonyos házimunkák háttérbe szorulnak.

A fiam már nyolc éves, persze már nem kell állandóan a sarkában lennem. De a lényeg, hogy megmaradt az időspórolási szokásom. Szóval, lássuk, milyen házimunkákat húztam ki a listámról!
1. Felesleges dolog: a ruhák szortírozása
Soha nem válogatom szét a ruhákat szín szerint mosás előtt. Van, aki ezzel vacakol, és a rózsaszínt csak rózsaszínnel és pirossal mossa, a kéket csak kékkel meg világoskékkel. Én ezt a hülyeséget nem csinálom. Hányszor kellene bekapcsolni a mosógépet, ha szétválogatnám a ruhákat? Simán lehet együtt mosni mindent, csak ne állíts be túl magas hőfokot, hogy ne fogják meg egymást a ruhák. Harminc-negyven fok teljesen jó. Az egyetlen dolog, hogy a fehéret igyekszem külön mosni. Általában beáztatom forró vízbe, oxigénes fehérítővel, aztán mehet a gépbe. De előfordul, hogy a fehéret is a feketével mosom gyors programon, semmi baja nem lesz tőle a ruháknak.

Tudom, hogy sokan más szempontból is szortírozzák a ruhákat. Külön mossák a bugyikat és a zoknikat. Szerintem ennek sincs semmi értelme. A férjem munkaruháját külön mosom, mert az tényleg nagyon koszos. De a bugyikat és a zoknikat felesleges különválasztani. Ha aggódsz a bacik miatt, csak kapcsold be a 60 fokos programot.
2. Felesleges dolog: a vasalás
Már évek óta szinte egyáltalán nem vasalok. Emlékszem, a fiamnak mindent vasaltam, amikor megszületett, higiéniai okokból. Most már csak arra figyelek, hogy szépen teregessem ki a ruhákat, hogy minél kevesebb gyűrődés legyen rajtuk. Néha előveszem a gőzölőt, hogy kivasaljam a „kiöltözős” ruhákat. Amit otthon hordunk, azt soha nem vasalom. Úgyse lát minket senki.

Még az ágyneműt sem vasalom. Simán alszom gyűröttön is, az alvás minőségét ez egyáltalán nem befolyásolja. Azt mondják, hogy a szárítógép teljesen kiválthatja a vasalást. Én egyelőre még csak álmodozom erről. Persze jó lenne egy ilyen masina.
3. Felesleges dolog: az ágy bevetése
Ha már az ágyneműről beszélünk, bevallom, hogy sokszor nem vetem be az ágyat. Olvastam valahol, hogy alvás után nem is olyan jó azonnal bevetni, mert akkor gyorsabban elszaporodnak az ágyban a poratkák. Meg kell várni, amíg az ágynemű kiszellőzik, megszárad. Hiszen izzadunk alvás közben. Szóval jobb, ha pár órával azután veted be az ágyat, hogy felkeltél. Így aztán a lustaságom teljesen jogos!

4. Felesleges dolog: az étel átrakása
Menjünk át a hálószobából a konyhába. Itt is rengeteg felesleges teendő van. Például sokan átteszik a készételeket a lábasokból és serpenyőkből műanyag dobozokba. Én ezt nagyon ritkán csinálom, csak akkor, ha már teljesen tele van a hűtő.

Nekem nem okoz gondot, ha a leveseslábas vagy a sült krumplis serpenyő a polcon van. Minek koszolni össze feleslegesen a dobozokat? Csak még több edényt kellene utána elmosni. Szerintem a hűtőben nem a szépség a lényeg, a szép dobozok, hanem a funkcionalitás és a praktikusság. Te hogy gondolod?

5. Felesleges dolog: az edények törölgetése
És sokan törölgetik is az edényeket mosogatás után. Persze, erre nem megy el sok idő. De én nem látom értelmét. Először is, lehet, hogy a törlőkendő nem is olyan tiszta, és a tiszta tányérokra újra bacik kerülnek.

Másodszor, az edényeken maradnak a törlőkendő szálai. Harmadszor pedig, minek találták ki akkor az edényszárítókat és a csepegtető tálcákat a konyhaszekrényekben? És az edényszárító alátéteket se felejtsük el! Rá lehet tenni a tányérokat az alátétre, megvárni, amíg lecsöpög a víz, aztán be lehet tenni a szekrénybe.

Meséld el, hogy te melyik pontokkal értesz egyet, és melyikkel nem! Te személy szerint milyen teendőket tartasz feleslegesnek?
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK