HIRDETÉS
avatar
avatar
Gamerbot

Augusztus 1-től emeli az Xbox Series X|S konzolok árát a Microsoft

A Microsoft bejelentette, hogy augusztus 1-től emeli az Xbox Series X|S konzolok árát, miközben a 2 TB-os Series X gyártását leállítják.

hardver, Microsoft, Xbox

A Microsoft bejelentette az Xbox Series X|S konzolok áremelését. Az 512 GB-os modellek 100 dollárral (kb. 37 000 Ft), az 1 TB-os eszközök pedig 150 dollárral (kb. 55 500 Ft) kerülnek többe. A változások augusztus 1-jén lépnek életbe.

A Microsoft emellett úgy döntött, hogy kivezeti a 2 TB-os konzolok gyártását.

Az alábbi listában tekinthetők meg az új Xbox-eszközök árai.

  • Xbox Series S 512 GB — 500 dollár (kb. 185 000 Ft).
  • Xbox Series S 1 TB — 600 dollár (kb. 222 000 Ft).
  • Xbox Series X Digital — 750 dollár (kb. 277 500 Ft).
  • Xbox Series X — 800 dollár (kb. 296 000 Ft).

A módosításokat az operatív memória és a háttértárak árának növekedése indokolja – a költségek 2,5-szeresére nőttek, és a vállalat 2027 őszére további kétszeres drágulást vár.

A Microsoft megjegyezte, hogy a válság az egész iparágat sújtja, de a hatásai különösen érzékenyen érintik a konzolpiacot.

A vállalat legutóbb 2025 őszén emelt árat az Xbox konzolok esetében. Akkor a tárhelykapacitástól függően 20, 50 és 70 dollárral drágultak az eszközök, amit a felhasználók abszurd döntésnek neveztek.

HIRDETÉS

Beszélgetés indítása

Jelentkezz be!

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!

    Iratkozz fel a hírlevelünkre,

    hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

    *heti egy e-mailt fogunk küldeni

    Ajánlott bejegyzések

    HIRDETÉS

    Hogyan lehet megkülönböztetni egy kínait, egy japánt és egy koreaiat?

    Mutass többetBetöltés...Nincs több bejegyzés.
    Hirdetés
    Hirdetés