
- A Douze Dixièmes stúdió közelgő bezárásáról a Le Figaro számolt be, az értesülést pedig az Origami újságírója is megerősítette. A hírek öt hónappal a csapat legutóbbi játéka, a sci-fi metroidvania MIO: Memories in Orbit megjelenése után érkeztek.
- A jelentések szerint a kiadó Focus Entertainment korábban úgy döntött, nem folytatja az együttműködést a Douze Dixièmes-szel, mivel a MIO nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Ez ugyan függetlenítette a stúdiót, de úgy tűnik, nem sikerült új pénzügyi partnert találniuk.
- A Douze Dixièmes 2017-ben alakult, 2020-ban adták ki debütáló játékukat, a Shady Part of Me-t. A csapat körülbelül tíz főből állt.
- Hivatalos megerősítés még nincs a stúdió felszámolásáról, de a sajtó már hónapok óta a francia játékipar válságáról cikkez. Problémákkal küzd többek között a Quantic Dream, a Don’t Nod és a Nacon is – utóbbi áprilisban zárta be a Spiders stúdiót.
- A MIO: Memories in Orbit egyébként jó értékeléseket kapott a játékosoktól és a kritikusoktól is. A metroidvania utolsó frissítése márciusban érkezett.
HIRDETÉS




























