Szakértők elárulták, hogy mik azok a dolgok, amik vizuálisan olcsóbb hatást keltenek a lakásban. A szakértők felfedték, hogy mitől lesz olcsóbb egy enteriőr: a legnyilvánvalóbb hibáktól a leghihetetlenebbig! Olvass tovább, hátha itt megtalálod a választ!
❌Ablakok alatti radiátorok
Valóban, a radiátorok is sokat ronthatnak egy enteriőr értékén. Most nem is a régi épületek klasszikus radiátoraira gondolok… De még az új építésű lakásokban található alap radiátorok sem túl stílusosak. Még egy hozzá nem értő is rögtön látni fogja, hogy ez egy olcsóbb megoldás, ezért a dizájnerek azt szokták javasolni, hogy ne hagyd őket érintetlenül.

Ha spórolni szeretnél, egy jó megoldás lehet, ha a radiátorokat a fal színére fested, így kevésbé lesznek feltűnőek, vagy akár feketére is festheted őket. A legjobb, ha ezt egy profi festőműhelyben csináltatod meg.

Ha van rá kereted, akkor cseréld le a radiátorokat modernebb, a lakásod stílusához illő, színben és formában passzoló darabokra.
❌Mindenhol műanyag
A dizájnerek egyszerűen ki nem állhatják a műanyag elemeket, és sosem használják őket modern enteriőrökben, mert ezek még a legdrágább felújítást is képesek olcsóbbnak mutatni. Ez különösen igaz a műanyag sarokelemekre, a konyhapult és a padló találkozásánál lévő illesztésekre, a műanyag szegélylécekre, virágcserepekre – mindenre, amihez annyira hozzászoktunk.

Mindezek nagyon feltűnőek lesznek, különösen egy sötétebb enteriőrben, és emiatt a lakás vizuális értéke pillanatok alatt zuhanni kezd.
Egy radikális, de mégis pénztárcabarát megoldás lehet, ha lemondasz mindenféle műanyag takaróelemről. Inkább vakold be az ablakpárkányokat és az oldalfalakat, majd fesd le őket a fal színére. Igen, tényleg ilyen egyszerű! És máris olyan ablakok lesznek a lakásban, mintha egy lakberendezési magazinból vágtad volna ki őket, és nem vonják magukra az összes figyelmet.

Ami magukat az ablakokat illeti, már műanyag keret nélkül is sokkal elegánsabban néznek ki. De ha még tovább szeretnél menni, akkor át is festheted őket a helyükön, például feketére.
❌Minden a fényen múlik
Hiába erőlködsz a felújítás során, ha rossz a világítás, még egy több milliós beruházás is pillanatok alatt elveszíti az eleganciáját és a fényét, ahogy beesteledik.
Egy igazán igényes felújítás titka a fény és az árnyék játéka, a térbeliség. Ezért játszanak a dizájnerek textúrákkal és különböző felületekkel. Ezzel szemben egyetlen fényforrás minden helyiséget „lapossá” varázsol.

A legszebb térhatást a rejtett fényforrások hozzák létre – mint például a karnis mögötti hangulatvilágítás, a falpanelek és a függönyzsebek megvilágítása, de az állólámpák, fali lámpák és asztali lámpák is nagyon sokat számítanak.

Használj bátran többféle lámpatípust: párosított spotlámpákat, sínes lámpákat, felületre szerelt lámpákat. A fekete függőlámpák hangsúlyos elemek lesznek, míg az átlátszó lámpák szinte beleolvadnak a térbe.
❌Fali karnis
Szeretnéd, ha a lakásod úgy nézne ki, mint a lakberendezési magazinok címlapján, és mindezt úgy, hogy a falak is nagyobbnak tűnjenek varázslat nélkül? Akkor csináld úgy, mint a dizájnerek! Ahelyett, hogy a karnist a falra szerelnéd, tervezz inkább rejtett karnist, amit a függönyzsebben helyezel el.

Ha faltól falig ér a karnis, akkor a függönyeid olyan hatást fognak kelteni, mintha hatalmas, padlótól plafonig érő ablakok lennének a lakásban. A mennyezet is optikailag magasabbnak tűnik majd, és az egész enteriőr sokkal elegánsabbnak fog hatni.
❌Ajtók
Egy modern felújítást a belső ajtókról ismerhetsz fel a legkönnyebben. A hagyományos, kétméteres belmagasságú ajtók helyett a dizájnerek manapság előszeretettel használnak 2,20-2,30 méter magas, vagy akár a mennyezetig érő, rejtett ajtókat. Ez egy elképesztően stílusos trend, ami egyhamar nem fog kimenni a divatból.

A tökéletes rejtésnek köszönhetően, – amit többek között úgy érnek el, hogy a szegélylécet magára az ajtóra is felragasztják, – az átjáró a két szoba között szinte teljesen észrevétlen lesz.
❌Szegélyléc
A padlóhoz rögzített műanyag szegélyléc olcsóbb hatást kelt, mert szinte sosem találkozik a padló színével, ráadásul a műanyag sarokelemek sem túl elegánsak, és gyakran le is esnek… Szerencsére már van modernebb megoldás is: a rejtett rögzítésű, úgynevezett „árnyékprofil”. Ennek köszönhetően úgy néz ki, mintha a falak szó szerint „lebegnének” a padló felett.

Ha mégis látható szegélylécre van szükséged a lakásodba, akkor válassz olyat, ami vagy a fal színével, vagy az ajtókeret színével megegyezik. Így sokkal stílusosabb és „dizájnosabb” lesz a végeredmény.
❌Szín
Bármilyen drága konyhabútort is veszel, a harsány (más néven „gyerekes”, rikító, egyszerű) színek olcsó hatást fognak kelteni. A marketing szakemberek már régóta megfigyelték, hogy a tehetősebb emberek inkább a nyugodt, visszafogott színeket kedvelik, míg a kevésbé vagyonosabb rétegek a feltűnő, élénk színeket választják. Tudat alatt mindannyian a kifinomult, természetes árnyalatokat érezzük prémium kategóriásnak, mint például a szürkéskék, az olívazöld, a mustársárga vagy a terrakotta.

Ne akarj minden szobában egy teljesen más világot teremteni. Válassz ki inkább két-három alapszínt, és rendezd be az egész lakást egy egységes stílusban.

Jó példa erre a skandináv lakberendezés: a fehér, a bézs és a szürke klasszikus triója, ami még csak nem is unalmas.
❌Stílus utánzat
Néha előfordul, hogy szeretnél lemásolni egy magazinban látott stílust, de a költségvetésed korlátozott. Ebben az esetben nagy valószínűséggel csalódni fogsz a végeredményben. Például a klasszikus stílus egyszerűen nem tűri az olcsó bútorokat – pillanatok alatt „tróger barokk” lesz belőle. De egy loft stílusú lakáshoz sem elég egy raklapból összetákolt ágy és egy téglafal utánzat.

Sajnos ez így nem működik… Az is sokat ront az összképen, ha átgondolatlanul mixeled össze a különböző stílusjegyeket. A „fúzió” nevű stílust is nagyon óvatosan kell alkalmazni.
❌Bútor
Nem jó ötlet egy helyi asztalost megkérni arra, hogy készítsen másolatot egy drága, interneten látott olasz kanapéról. Sokkal jobb, ha inkább egy kész modellt választasz, amit élőben is megnézhetsz és kipróbálhatsz. Ugyanakkor az IKEA PAX típusú gardróbjaihoz hasonló, jó minőségű és hasonlóan variálható szekrényeket szinte bármelyik bútorboltban találsz.

Tervezz be egy egyszerű, fehér, mennyezetig érő beépített szekrényt, mert az letisztult és elegáns hatást fog kelteni. 👇🏻

❌Mennyezet
A fényes, tükröződő álmennyezet nemhogy tágasabbá tenné a teret, de a visszatükröződő fény zavaró lehet, és észrevétlenül rossz kedvre is deríthet. Ráadásul borzasztóan olcsó hatást kelt.

Csak a fehér, matt mennyezet tűnik igazán elegánsnak. Jobb, ha inkább textil tapétát vagy gipszkartont választasz – ezek ráadásul környezetbarátabbak is.

❌Nem vágott élű csempe
Most a hagyományos, mázas, kicsit lekerekített szélű csempékről van szó. Nagyobb felületeken lerakva olcsónak, sőt kissé kórházszerűnek is tűnhet, mivel vastag fugával kell lerakni. Ez különösen igaz a foltos, ismétlődő mintázatú csempékre.

Ezzel szemben sokkal elegánsabb és modernebb hatást kelt a vágott élű csempe, amit nagyon szorosan egymás mellé lehet rakni, így a fuga vékonyabb lesz.

❌Apró részletek, amik sokat számítanak
Az enteriőr hangulatát sokszor olyan dolgok határozzák meg, amikre első ránézésre nem is gondolnánk. Egy egyszerű műanyag konnektor vagy villanykapcsoló, egy unalmas formájú és színű konyhai fogantyú képes tönkretenni az egész felújítás összképét.

Ne add fel a tökéletes végeredményért folytatott harcot, a stílust a legapróbb részletekig ki kell dolgozni! Főleg a részletekben rejlik a titok.
❌Perfekcionista rémálom
Itt mindenféle apró „befejezetlenségre” gondolok, mint például amikor a sarokkonyha csempézett része hirtelen véget ér a fal közepén, vagy a szegélyléc nem ér el a beépített gardróbszekrény ajtajáig. Ezek az apró hibák mind idegesítőek lehetnek, és aláássák a felújításba fektetett munkát.

❌Rendetlenség mindenhol
Amit a dizájnerek 3D-s látványtervein sosem látsz, az a kisebb-nagyobb tárgyak káosza a lakásban. Törekedj a rejtett tárolásra, öntsd át a samponokat és tusfürdőket egységes adagolókba, pakolj el mindent a vízszintes felületekről, hagyd szabadon a konyhapultot és az asztalt, és csak egy-egy nagyobb dísztárgyat helyezz el a nyitott polcokon.

Ha ezekre odafigyelsz, akkor a te lakásod is olyan lesz, mint egy „drága” dizájnerlakás!
Egyetértesz ezzel? Melyik pont volt az, ami különösen tetszett, és amit te is szívesen kipróbálnál? Írd meg a véleményedet kommentben!
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK