HIRDETÉS BEZÁRÁS

16 furcsa etikett szabály a világ minden tájáról

Minden országnak megvannak a maga szabályai.
Szólj hozzá

    Amikor külföldre utazol és kipróbálod a helyi konyhát, gyakran észreveheted, hogy az asztali etikett bizonyos országokban eltér a nálunk megszokottól.

    HIRDETÉS

    Ki gondolta volna például, hogy bizonyos országokban a só-bors kérés udvariatlanságnak számíthat? Szeretnéd megtudni ezt és másik 15 furcsa etikettszabályt a világ minden tájáról? Akkor ülj le kényelmesen, és kezdjünk neki!

    1. Nigériában az a hiedelem, hogy ha tojást adnak a gyerekeknek, akkor lopni fognak, ezért nem főznek rántottát a kisgyermekeknek.

    Szokások és dolgok 007

    2. Jamaicában úgy tartják, hogy ha csirkét adnak a gyerekeknek, mielőtt beszélni tudnának, az akadályozhatja a gyermek beszédfejlődését.

    rock staar gksePWvWcWc unsplash
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    3. Franciaországban nem illik sietve enni, mivel itt az apró falatokat is ki kell élvezni, ami magyarázza a kis adagokat az éttermekben.

    Szokások és dolgok 006

    4. Dél-Koreában hagyomány, hogy nem szabad elkezdeni enni, amíg az asztalnál ülő legidősebb személy el nem kezd enni. Ennek megszegése illetlenségnek minősülhet, és akár vacsora nélkül is maradhatsz.

    jakub kapusnak 4f4YZfDMLeU unsplash

    5. Thaiföldön nem illik villával enni. A legjobb a kanál használata, és ha nem tudsz pálcikával enni, inkább ne is próbálgasd. A rizst egyébként is kanállal a tányéron szervírozzák.

    kawin harasai 4PZN7fIqX3w unsplash
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    6. Kínában szokás hagyni egy kevés ételt a tányéron evés után, ez ugyanis a szakács vagy a házigazda tiszteletének jele.

    Az utolsó morzsáig mindent megenni illetlenségnek számít, mert ez azt jelenti, hogy nem laktál jól. Kínában gyakran böfögnek az asztalnál, jelezve, hogy ízlett nekik az étel. Érdekes tény: Kínában nem illik hosszú tésztát felvágni evés közben, mert ez a tészta a hosszú életet szimbolizálja.

    Szokások és dolgok 005

    7. Etiópiában az emberek egy nagy központi tálból esznek, ami az asztal közepén van.

    Az ételt csak a tányér feléd eső részéből szabad venni, a távoli részről venni illetlenségnek minősül. Etiópiában a húsos ételeket utoljára szokás enni, tehát ne siess. Ezenkívül Etiópiában illik megosztani a tányérod az asztalnál ülő szomszédaiddal.

    Szokások és dolgok 004

    8. Olaszországban nem ajánlott extra sajtot kérni, mert megsértheted az ételt készítő szakácsot.

    Az olaszok is szeretik a sajtot, de úgy gondolják, hogy minden ételhez megvan a maga tökéletesen illeszkedő sajtfajtája. Más sajtfajták hozzáadása megváltoztathatja az étel ízét, ezzel megsértve a régi hagyományokat.

    matteo galeazzi tcu52tRx83U unsplash

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

    9. Portugáliában nem illik extra sót vagy borsot kérni, mert a szakács úgy érezheti, hogy nem bízol a főzési tudásában. Jobb, ha megbízol a szakács képességeiben, és megkóstolod az ételt az eredeti ízében.

    alex teixeira N8 bMqUMS8g unsplash

    10. Japánban óvatosan kell bánni a pálcikákkal.

    Ne szúrd a pálcikákat a rizsbe, mert ez a hagyományok szerint a temetéshez kapcsolódik, és udvariatlanságnak minősülhet az étteremben. A pálcikákat párhuzamosan helyezni az asztal szélére magad elé, hogy elkerüld a kellemetlen helyzeteket.

    Szokások és dolgok 003
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    11. Japánban nem illik saját magadnak alkoholt tölteni egy buliban. Ehelyett ajánld fel, hogy töltesz a szomszédod poharába, majd ő is tegye ugyanezt. Ha nem akarsz várni, tölthetsz magadnak is, de készülj fel a furcsa pillantásokra.

    yuri shirota BSIME04 KF4 unsplash

    12. Grúziában fontos a pohárköszöntő, ami után egyben kell meginni az italt, nem szabad kortyolgatni. Miután valaki hosszú pohárköszöntőt mondott, és mindenkinek jó egészséget és szerelmet kívánt, az egész poharat ki kell üríteni.

    Szokások és dolgok 002

    13. A Közel-Keleten, Indiában és egyes afrikai országokban a bal kezet hagyományosan a mosdóban használják, és tisztátalannak tartják. Ezért ezeken a területeken ajánlott csak a jobb kezet használni az evéshez és a kézfogáshoz.

    Szokások és dolgok 001
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    14. Olaszországban a cappuccinot csak ebédig szabad inni, mert reggeli italnak számít. Ha délután iszod, a helyiek furcsának és talán az egészségére károsnak is tarthatják. Ha nem akarsz turistaként viselkedni, akkor ebéd után válassz inkább eszpresszót.

    alisa anton LWBGKzmHd0 unsplash

    15. Kazahsztánban a vendégeknek nem töltik tele a teáscsészéit, hogy ezzel is meghosszabbítsák a kellemes beszélgetést, és ne menjenek el túl hamar. Ha teli csészét kapsz, az azt jelentheti, hogy a házigazdák úgy gondolják, túl sokáig maradtál, és ideje lenne távoznod.

    Etikettszabályok

    16. Kínában nem szabad mosószerrel mosni a teakannát, főleg ha agyagkannáról van szó. A kannán bevonat képződik, amely nemcsak aromát és színt ad a teának, de a kanna lelkét is jelképezi. Csak vízzel kell elmosni, vagy homokkal dörzsölni, majd hagyni megszáradni.

    manki kim L82 kkEBOd0 unsplash

    Ismersz még hasonlóan furcsa és érdekes étkezéssel kapcsolatos illemszabályokat?

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest
  • Custom Avatar
    Az 1. ponthoz: főtt rántottát nálunk se adnak a kisgyerekeknek (sőt felnőtteknek se...).

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.