Emiatt családjaik mindenütt megtagadták őket, szülőföldjükön szégyellték és elüldözték őket, sőt, néha egyenesen az isteneknek áldozták fel őket.
Évtizedekkel később vállalkozó szellemű és pénzsóvár urak kezdtek pénzt keresni ezeken a különös testvéreken. Vásárokra hurcolták ezeket a szerencsétleneket, és torzszülött-bemutatókat szerveztek velük. Alább a világ legismertebb és legkülönlegesebb sziámi ikreinek megdöbbentő történeteit találod.
1. Rosa és Jozefa Blazek

A Blazek sziámi ikrek 1878-ban látták meg a napvilágot Csehországban (Bohémiában). A nővérek a medencéjüknél nőttek össze, mindkettőjüknek saját tüdeje és szíve volt, a gyomruk azonban közös volt. Születésük után szüleik egy gyógyító asszonyhoz futottak, aki azt tanácsolta, hogy nyolc napig ne etessék és ne itassák őket. Így is tettek. Ám a kényszerű éhezés nem oltotta ki az életüket. Végül a gyógyító asszony kijelentette, hogy ezeknek a kicsiknek fontos küldetésük van: hogy gazdaggá tegyék a családjukat. Ezért a lányokat már egyéves korukban vásárokra vitték, hogy megmutathassák tehetségüket. Rosa és Jozefa virtuóz módon megtanult hárfázni, hegedülni és táncolni. Boldogok voltak, de egy nap minden megváltozott. Egy férfi miatt.

A 28 éves Rosanak viszonya kezdődött egy német tiszttel, Franz Dvorakkal. Mivel pedig a szaporítószerveik közösek voltak a testvérével, a férfi mindkettőjükkel kapcsolatba került. A nővérek pedig egy teljesen egészséges fiúgyermeknek adtak életet. Rosa esküvőről álmodozott, amit végül csak egy hosszadalmas bírósági eljárás után sikerült elérnie. Megjegyzendő, hogy férjét még ezt követően is, élete végéig bigámiával vádolták.
Jozefinának időközben eljegyzése volt egy fiatalemberrel, ám a vőlegénye rejtélyes módon vakbélgyulladásban elhunyt, csupán néhány nappal az esküvő előtt. 1922-ben egy chicagói turné során Jozefa sárgaságban betegedett meg. A kórházban felajánlották az ikreknek a szétválasztó műtétet, hogy legalább Róza életét megmentsék. Ő azonban visszautasította, és ellentmondást nem tűrően kijelentette: „Ha Jozefa meghal, én is meg akarok halni.” Ez azonban nem jelentette azt, hogy beletörődött volna a helyzetbe. Rosa két ember helyett evett, hogy életben tartsa testvérét. Végül 15 perccel élte őt túl.
2. Ronnie és Donnie Galyon

Íme, a legidősebb sziámi ikrek története. Ronnie és Donnie 1951-ben születtek Ohio államban. Az orvosok két évig egy kórházi kórteremben tartották őket, mivel minden erejükkel próbáltak módot találni arra, hogy biztonságosan szétválasszák őket. Végül nem találtak biztonságos módszert, ezért a kicsik szülei azt kérték, hagyják békén a gyerekeket. Négyéves koruktól kezdve a Galyon ikrek már a család számára kerestek pénzt, ugyanis cirkuszi porondra léptek. Mindez azért történt, mert amikor megpróbáltak iskolába járni, a tanárok elküldték őket, mondván, hogy megjelenésük elvonja az egész osztály figyelmét. Dél-Amerikában viszont a mutatványoknak és a show-műsoroknak nincsenek korlátai.

A fivérek végül csak 39 éves korukban fejezték be karrierjüket, és végre hazatértek szülőhazájukba, ahol fivérük, Jimmy várta őket. 2010-ben egészségi állapotuk egy fertőzés és tüdőembólia miatt megromlott, ezért öccsük, Jimmy felajánlotta nekik, hogy költözzenek hozzá. A probléma az volt, hogy a ház egyáltalán nem volt akadálymentesítve, így nem volt megfelelő számukra.
A szomszédok azonban segítettek, és Ronnie és Donnie állapota fokozatosan javulni kezdett. Jimmy és felesége is nagyon szeretnek velük lenni: együtt járnak horgászni, vásárokra és éttermekbe. A világ nem szűkölködik jó emberekben, így a Galyon fivérek gyakrabban találkoztak váratlan és kedves gesztusokkal vagy szavakkal, mintsem agresszióval és gúnyos nevetéssel. 2020-ban elhunytak.
3. Krista és Tatiana Hogan

Ez a bámulatos sziámi ikerpár 2006-ban született Vancouverben. A kanadai kislányok egészségesek voltak, normális testsúllyal jöttek a világra, és az egyetlen, ami megkülönböztette őket más ikerpároktól, az összenőtt fejük volt. Számtalan vizsgálat után kiderült, hogy Kristának és Tatianának részben közös az idegrendszere, és noha különálló szempárral rendelkeznek, a látásuk is közös. Például az egyik nővér érzékeli azt az információt, amit ő maga nem láthat, ám ehhez ugyanabban a pillanatban testvére szemét használja. A tudósok megállapították: a Hogan ikrek agyi tevékenysége is összekapcsolódik.

Ezután pedig elkezdődött a show. A család szerződést írt alá a National Geographic vállalattal és a Discovery csatornával egy, az ikerlányokról szóló dokumentumfilm elkészítésére. Krista és Tatiana édesanyja és nagymamája már látott néhány jelenetet a filmből, és kellemesen meglepte őket az alkotók által alkalmazott „tiszteletteljes, tudományos megközelítés”.
Mellesleg, ugyanebből az okból a család mesés összegért sem vállalta a szereplést egy népszerű valóságshow-ban. Nekik nem a hírnév kell, hanem egy őszinte film a létezésükről. A Hogan család hisz abban, hogy ez segíthet más sziámi ikreknek abban, hogy ne szégyelljék állapotukat, és minél hamarabb beilleszkedjenek a társadalomba.
4. Marija és Darja Krivosljapova

A Szovjetunióból származó sziámi nővérpár 1950. január 4-én született Moszkvában. Amikor először meglátta őket, a szülészeten dolgozó egyik nővér elájult. A kislányoknak két fejük, egy testük, három lábuk volt, testükben pedig két szív dobogott és három tüdő működött. Az orvosok úgy döntöttek, azt mondják az édesanyának, hogy gyermekei halva születtek, ám egy könyörületes nővér nem tudta megőrizni a titkot, és megmutatta neki a kislányokat. Ezt követően az anya idegösszeomlást kapott, majd pszichiátriai intézetbe került. Meglepő, de legközelebb csak akkor találkozott gyermekeivel, amikor azok már 35 évesek voltak. A sziámi ikrek édesapja, aki Berija személyi sofőrje volt, az orvosi vezetés nyomására aláírta lányai halotti bizonyítványát, és örökre elhagyta őket. A Krivosljapova nővéreknek, senkijük sem maradt.

Hét éven át Pjotr Anohin fiziológus tanulmányozta a szovjet sziámi ikrek jelenségét a Szovjet Orvostudományi Akadémia Gyermekgyógyászati Intézetében. Ezt követően a gyermekeket a Traumatológiai és Ortopédiai Központi Tudományos Kutatóintézetbe szállították, ahol megtanították őket mankóval járni, és alapfokú oktatásban részesültek. Elmondható, hogy két évtizeden át a lányok a kutatók számára egyfajta tudományos vizsgálati tárggyá váltak. Még felöltöztetni is csak a média kedvéért öltöztették fel őket.
A Krivosljapova nővérek végül csak 1989-ben költözhettek saját otthonba, ekkorra azonban már megtört lélekkel és alkoholizmussal küzdöttek. Marija és Darja májzsugorban és tüdővizenyőben szenvedtek. Marija 2003-ban hunyt el heveny szívinfarktus következtében. Darja azt hitte, testvére csupán mélyen alszik. Ám 17 óra elteltével a közös keringési rendszer miatt Darja is meghalt..
5. Sivanáth és Sivram Száhú

Az indiai sziámi ikrek azonnal hatalmas szenzációt keltettek országszerte. A Raipur város közelében lévő környező falvak egyes lakói még imádni is kezdték őket, Buddha emberi megtestesülésének tekintve a fiúkat. Ezért, amikor az orvosok közölték, hogy a deréktájon összenőtt 12 éves fivéreket sebészi úton szét lehetne választani, a család ezt határozottan elutasította, mondván, hogy nem akarnak semmin sem változtatni. Így hát Sivanáthnak és Sivramnak két-két lába és négy karja van, de mégis képesek önállóan mosakodni, öltözködni és enni. Ezenkívül az ikreknek egy közös gyomruk van, de tüdejük és szívük egymástól függetlenül működik.

Sok gyakorlással a Száhú ikrek megtanulták, hogyan végezzék el a legalapvetőbb napi teendőket a lehető legkisebb erőfeszítéssel. Képesek lemenni a házuk lépcsőjén, sőt, még a szomszéd gyerekekkel is együtt játszanak. Emellett imádnak krikettezni.
Sivanáth és Sivram sok energiát és időt fordít a tanulásra, így gondoskodó édesapjuk, Rádzs Kumár büszke lehet rájuk, mint az iskola legjobb tanulóira. Nagyon védi sziámi ikerfiait, és azt állítja, nem engedi, hogy elhagyják szülőfalujukat. Érdekesség továbbá, hogy a fivéreknek van még öt, minden testi rendellenesség nélküli lánytestvére is.
6. Csang és Eng

Ez a különös ikerpár 1811-ben született Sziámban, a mai Thaiföld területén. Tőlük és a szülővárosukból ered egyébként a „sziámi” ikrek elnevezés is. Miután a királynak jelentették, hogy megszületett Csang és Eng, akiket a mellkasuknál egy bőrhíd kötött össze, azonnal követelte, hogy végezzék ki ezt az „ördögi fajzatot”, mivel a fivéreket „a szerencsétlenség előhírnökeinek” tartotta. Szerencsére minden jól alakult. Édesanyjuk speciális krémekkel kezdte kenegetni ezt a bőrhidat, hogy rugalmasabbá tegye, és a hatás szemmel látható volt: a fivérek már nemcsak egymással szemben tudtak állni, hanem testhelyzetüket is szinte szabadon változtathatták. A király végül megkegyelmezett nekik, és megengedte egy skót kereskedőnek, hogy Csangot és Enget Észak-Amerikába vigye.

Végül az első „hivatalos” sziámi ikrek a cirkuszban találtak elfoglaltságot. A közönség örömmel fizetett, hogy egy pillantást vethessen erre a különleges párosra. 1829-ben a fivérek felvették a Bunker nevet, farmot vásároltak, és teljes egészében a mezőgazdaságnak szentelték magukat, arra kérve az embereket és a sajtót, hogy hagyják őket békében élni. 44 éves korukban pedig feleségül vettek két brit nővért, Sarah-Ann és Adelaide Yatest. Hogyan tudtak két háztartásban élni? Csang és Eng egyszerűen felváltva hét-hét napot töltöttek mindegyik feleségüknél. Érdekesség, hogy Csangnak tíz, míg Engnek kilenc gyermeke született. És egyik gyermekük sem született sziámi ikerként. Végül 63 éves korukban hunytak el.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK