Máskor pedig az emberek kedvesnek tűnő mosolya mögött olyan szörnyű titok rejtőzhet, ami csak évekkel később derül ki.
Ebben a gyűjteményben olyan képeket mutatunk, amik első pillantásra ártatlannak tűnnek. De amint megtudod a mögöttük rejlő történetet, baljós értelmet nyernek.
Az amerikai bölény populációja a 19. század elején 30 millió egyedről a 19. század végére 300-ra csökkent. Hogy megértsd, hogyan történhetett ez, elég, ha megnézed ezt a képet.

Ez egy 1892-es fénykép, amin egy halom bölénykoponya látható Detroitban (Michigan állam). Ezeket ledarálták, és műtrágyaként használták fel.
Munkások ölelik egymást egy égő szélturbinán a hollandiai Goeree-Overflakkee szigetén, 2013-ban.

Karbantartást végeztek, amikor hirtelen tűz ütött ki a gépházban egy rövidzárlat miatt. A munkások nem tudtak elmenekülni az égő szélturbináról.
Egy amerikai kutató vulkáni tevékenységet tanulmányoz a Mount St. Helens-en.

13 órával azután, hogy ez a fénykép elkészült, 1980. május 18-án kitört a vulkán, és a tudós életét vesztette.
Hirosima árnyai.

A sziluett a hirosimai Béke Emlékmúzeumban (Japán) van kiállítva. Úgy vélik, hogy ez egy olyan ember nyoma, aki a Sumitomo Bank egyik fiókjának bejáratánál ült, amikor a városra ledobták az atombombát.
A Challenger űrsikló legénysége 1985. november 15-én.

Az STS-51-L az űrsikló 25. repülése, a Challenger űrsikló tizedik küldetése. 1986. január 28-án, a felszállás után 73 másodperccel robbanás történt, ami az űrsikló megsemmisüléséhez vezetett.
Az Andersson család portréja, 1912. április 5-én.

Anders és Alfrida Andersson, valamint öt gyermekük (2 és 11 év közöttiek) nemsokára felszálltak a Titanicra, hogy Svédországból Kanadába emigráljanak.
Testvérek pózolnak egy fényképhez a Sequoia Nemzeti Parkban, néhány másodperccel azelőtt, hogy villám csapna beléjük, 1975 augusztusában.

Az utolsó szelfi.

A lányok a vasúti síneken pózoltak. Egy vonat éppen elhaladt mellettük, ezért nem hallották, hogy a másik irányból egy másik szerelvény közeledik feléjük.
Az uruguayi 571-es járat utolsó fényképe, mielőtt lezuhant az Andokban 1972. október 13-án.

A mentők 72 nappal később 16 túlélőt találtak, miután két utas egy 10 napos hegyi túra után találkozott egy chilei farmerrel. Erről a katasztrófáról nemrég film is készült, „A hó társadalma” címmel.
Egy 21 éves srác utolsó képe, amit a közösségi médiában közzétett, mielőtt nyomtalanul eltűnt a texasi árvíz idején.

Darren Mitchell – így hívták a férfit, aki szemtanúk szerint megpróbált segíteni egy másik embernek, aki bajba került az árvíz idején. Miután nem tudott segíteni, visszatért a kocsijához, amit hamarosan elsodort az ár egy hídon keresztül. Másnap reggel megtalálták a felborult autóját, de Mitchell nem volt benne.
Egy japán diáklány egy pillanattal azelőtt, hogy a Niagara-vízesésbe zuhant volna.

A 18 éves Jolie Callan.

Ez a lány utolsó fényképe, ami 2017 augusztusában készült az alabamai Pinhoti túraútvonalon. Néhány perccel a kép elkészítése után a kedvese, Loren Banner hátba lőtte.
2022. augusztus 20. Ez a férfi és a barátnője szelfit készítettek az olaszországi Rozóban.

Ezután elejtette a telefonját, és megpróbálta felvenni. Elvesztette az egyensúlyát, és lezuhant a szikláról.
Jim Jones a Martin Luther King-díjjal a kezében, amit az erőszakmentes békeakciójáért kapott.

James Warren Jones amerikai prédikátorról később kiderült, hogy ő volt a „Népek Temploma” nevű szekta alapítója. 1978. november 18-án pedig a követői tömeges öngyilkosságot követtek el.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK