Még akkor is, ha lekapcsolod a kismegszakítót, akkor is tovább pislákol. Miért van ez? A fogyasztásmérő nem mér, mégis van fény. Hogyan lehetséges ez?

Első ok
Ennek több oka is lehet. Ha a LED tápegységében van AC-DC átalakító, abban található egy szűrőkondenzátor. Emiatt a LED a lekapcsolás után még egy rövid ideig világít. Azonban ez az utóvilágítás általában csak 5-20 másodpercig tart. Ha a LED ennél tovább pislákol, akkor más oka van.
Második ok
A leggyakoribb ok a kapacitív áramok jelenléte. Bár a kapcsoló megszakítja az áramkört, általában csak az egyik vezetéket (a fázist vagy a nullát) szakítja meg. Azonban a kábelben egymás mellett futó két vezeték lényegében egy gyenge kondenzátorként viselkedik. Ez a kis kapacitív áram pedig már elegendő lehet a LED-ek számára, amelyeknek nagyon alacsony az áramigényük.
Harmadik ok
Ha a kapcsoló a nulla vezetéket szakítja meg, akkor a lámpán vagy világítótesten a fázis folyamatosan jelen van. Mivel a lámpának mindenképpen van némi kapacitása a földelt felületekhez képest, apró szivárgó áramok (mikroáramok) jönnek létre. Ezek az áramok nagyon kicsik és nem veszélyesek, de a LED-eknek már elegendőek a halvány pislákoláshoz.

Negyedik ok
Ha olyan kapcsolót használsz, amelyben jelzőfény (pl. glimmlámpa) található, akkor ez a jelzőfény kikapcsolt állapotban is átenged egy minimális áramot a rendszeren. Ez a mikroáram szintén elegendő ahhoz, hogy a LED-ek halványan derengjenek.

Ötödik ok
Előfordulhat, hogy a LED-es világítótestet nem hagyományos kapcsolóval, hanem egy vezérlő elektronikával (driverrel) kapcsolod ki (ez különösen a távirányítós otthoni csillárokra jellemző). Ezek a driverek „kikapcsolt” üzemmódban is átengedhetnek kis vezérlőáramokat, amelyek a LED-ek nem kívánt pislákolását okozhatják.
Akár több ok is fennállhat egyszerre, de ez a jelenség általában nem veszélyes, és nem okoz észrevehető többlet áramfogyasztást. Legfeljebb azok számára lehet zavaró, akik a teljes sötétséget kedvelik.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK