Évezredekkel ezelőtt az emberek egyszerűen nem rendelkeztek az építésükhöz szükséges technológiákkal, de más olyan nyomós érvek is vannak, melyek határozottan alátámasztják ezt az állítást.

1. Szerintem a fő bizonyíték maguk az egyiptomiak.
Nézd meg, milyen szörnyű állapotok uralkodnak ma Egyiptomban. Ezek az emberek egy virágzó országot örököltek, a csodálatos Alexandria városával, de egy putrivá züllesztették.

A mai egyiptomiak napról napra pusztítják az örökségüket. Meg sem közelítik azt, amire a piramisépítők képesek voltak. Ez csak egy dolgot jelent: a piramisokat más intelligenciával rendelkező emberek építették.
De ez, ahogy mondani szokás, ez csak egy dilettáns érv, nézzünk inkább nyomósabb bizonyítékokat.
2. A hivatalos tudományos álláspont szerint Kr. e. 2500 körül az emberek képesek voltak kőtömböket fejteni a kőbányákban, és azokat a folyón Gízába szállítani.
Azonban a Nílus medrének átvizsgálásakor egyetlen ilyen tömböt sem találtak. Eszerint az ókori egyiptomiak annyira ügyesek lettek volna, hogy útközben egyetlen tömböt sem veszítettek el?! Mindezt papiruszcsónakokon.
Gondolj bele, több millió tömbről van szó!

3. Nincsenek sem rajzok, sem dokumentumok, amelyek tanúsítanák, hogyan épültek a piramisok.
Figyelembe véve, hogy az egyiptomiak szinte mindent lerajzoltak az építményeik falaira, amit láttak, furcsának tűnik, hogy pont az építkezés megörökítését miért kerülték el.
4. Ezenkívül vannak dolgok, amelyeket lehetetlen megmagyarázni vagy elrejteni, mivel korábban már nyilvánosságra hozták őket. Nevezetesen:
Számos hieroglifán, rajzon és freskón, amelyek a sírok termeit díszítik, találhatók emberszerű lények és azonosítatlan repülő tárgyak ábrázolásai.

5. Az sem világos, hogy pontosan miből állt az építéshez használt habarcs. A piramisok építési helyszínein ilyen nyersanyag ugyanis egyszerűen nincs.

6. Ki és pontosan hogyan csiszolta simára a piramisokhoz használt lapokat és tömböket?
Ez a kérdés szintén megválaszolatlan. A kőlapok csiszolása eléri a modern lézervágás színvonalát. A tömbökön olyan vágásnyomok találhatók, amelyek gyémántkorongok használatára utalnak.

7. Egyiptomban rendkívül ritkán esik az eső, de a Nagy Szfinxen látható számos eróziós nyom ennek ellenkezőjéről árulkodik.

8. A gízai piramisok az Orion csillagkép szerint helyezkednek el, és tájolásuk megfelel a négy fő égtájnak.
Vagyis az ókori egyiptomiak ezt is tudták, miközben a mai leszármazottaik a turisták által látogatott helyeken kéregetnek.

9. A Kheopsz-piramis északi szélességi fokának értéke megegyezik a fénysebesség értékével.
10. Tutanhamon sírjában találtak egy tőrt, amelynek kémiai elemzése kimutatta, hogy a pengéjének ötvözete sehol máshol a világon nem fordul elő.
A tőr készítésénél az alacsony hőmérsékletű melegkovácsolás technikáját alkalmazták, ami az ókori Egyiptomban lehetetlen volt.

11. Sőt, miközben az egyiptomiak általában szerves ragasztót használtak, ezzel szemben a tőr markolatát egy sokkal fejlettebb anyaggal ragasztották össze.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK