A sérültek és a szemtanúk történetei a mai napig tanítanak minket. Néhány tragédia butaságból, figyelmetlenségből vagy hanyagságból történt, míg más eseményekre egyszerűen nem lehetett hatni.
Ezek között a felvételek között főként az elmúlt 30 évből származó fotók lesznek, de nem kizárólag. A cikk végén látni fogsz egy fényképet, amely az első világháború okát örökíti meg.
Lezuhanás egy utasszállító repülőgép futóművéből.

A 14 éves Keith Sapsford 1970. február 24-én úgy döntött, titokban feljut egy Sydneyből Tokióba tartó repülőgép fedélzetére. Keith Sapsford a futómű-aknában rejtőzött el, de felszállás után nem tudott kapaszkodni, és több mint 60 méteres magasságból lezuhant.
A fénykép véletlenül készült. John Gilpin, egy helyi fotós éppen egy új objektívet tesztelt azon a helyen, átrepülő repülőgépeket fényképezve.
Az FH-227-es járat utasai, akik lezuhantak az Andokban.

1972. október 13-án az FH-227-es járat utasai lezuhantak az Andokban. A repülőgépen 5 fős személyzet, az Old Cristians rögbi csapat 40 tagja, valamint azok rokonai és szponzorai utaztak.
Később az összes sérült közül mindössze 16 embernek sikerült életben maradnia. Nekik a halottak testével kellett táplálkozniuk. 72 nap elteltével találták meg a túlélőket.
Összeütközés San Diego felett.

Ez az összeütközés tartják az egyik legtöbb áldozatot követelő repülőgépbalesetnek. Az egész a Pacific Southwest Airlines utasszállítójának (a lenti képen)

és egy Cessna 172-esnek az ütközése miatt történt.

Az utasszállító fedélzetén 128 utas és 7 fős személyzet tartózkodott, a magánrepülőgépen pedig 2 ember. Mindenki meghalt.
Boeing 747-es katasztrófa Tokiótól 112 km-re.

1985. augusztus 12-én a Japan Airlines repülőgépe 12 perccel a felszállás után elvesztette a függőleges vezérsíkját. Ezután több mint 40 percig a levegőben maradt.
A fentebb látható kép 32 perccel a világ egyik legnagyobb légi katasztrófája előtt készült. Az 524 fedélzeten tartózkodó emberből négyen élték túl. A repülőgép az Ocutaka hegynek ütközött, Tokiótól 112 kilométerre.
A Mount St. Helens vulkán kitörése.

Robert Landsburg lefotózta a Mount St. Helens vulkánból közeledő hamufelhőt. Tudta, hogy nem fog tudni megmenekülni, ezért, hogy megvédje a filmet, a fotós berakta egy hátizsákba, és ráfeküdt. A testét és a fényképezőgépét 2 héttel később találták meg.
Beszállás a Challenger űrhajóba.

A Challenger űrsiklót 1986. január 28-án indították útjára. A repülés 73. másodpercében az űrhajó felrobbant. A képen a személyzet tagjai láthatók, akik a hivatásosok mellett egy nem hivatásos űrhajóst is magukban foglaltak – Christa McAuliffe tanárnőt, aki egy verseny megnyerésével nyerte el a jogot, hogy a Challenger űrsiklón utazhasson a világűrbe.
Merénylet Omaghban.

1998. augusztus 15-én Észak-Írországban terrortámadás történt. A képen látható piros autó robbanóanyaggal van megtöltve. A robbanás a kép készítése után néhány perccel következett be. A vállán gyermekkel álló férfi túlélte, a fotóst és a kameráját a romok eltakarításakor találták meg.
Felvétel egy kaszkadőrről a „Patkó” vízesésnél.

1995. október 1-jén egy profi kaszkadőr lépett fel a Niagara-vízesésnél. A fellépés célja a hajléktalanok problémáira való figyelemfelhívás volt. A vízesésről való ugrás után ejtőernyővel kellett volna siklania, de az ejtőernyő nem nyílt ki.
Merénylet a párizsi Bataclan koncertteremben, Franciaország.

Ez a szelfi 2015. november 13-án készült a Bataclan koncertteremben, ahol az Eagles of Death Metal zenekarnak kellett volna fellépnie. Ez fekete nap volt az egész bolygó számára, és Franciaországban különösen jól emlékeznek rá.
A felvétel néhány másodperccel azelőtt készült, hogy a terembe 20 év körüli fegyveresek rontottak be. Azonnal tüzet nyitottak az emberekre, és legfőképpen azokra, akiknél telefon volt. Gilles Leclerc-et a lövöldözés során meglőtték, Marianne pedig azonnal törölközőt vagy szalvétát kezdett keresni. A szavaiból kiderült, hogy később nem találta meg a fiatalembert, mert pánik és tolongás tört ki. Marianne túlélte. Ez az esemény volt az egyik legvéresebb az elmúlt 10 évben. 128 ember halt meg aznap.
Ferenc Ferdinánd főherceg meggyilkolása.

Ferenc Ferdinánd főherceg és feleségének a szerb Gavrilo Princip által elkövetett meggyilkolása vezetett az első világháború kitöréséhez. Ez a fénykép nem sokkal a merénylet előtt készült.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK