Sok ország határa jól kivehető az űrből. De miért van ez, ha a határok mesterséges fogalmak, és az ember találta ki őket, nem a természet?
Izraelt és Egyiptomot egy 208 km hosszú határ választja el egymástól. Az egyiptomi oldal szembetűnően világosabb az izraelihez képest. Vajon miért?
Egyiptomban a beduin törzsek gyakrabban és nagyobb számban legeltetik a jószágaikat. Emiatt a növényzet gyorsabban eltűnik Egyiptomban.
Haiti és a Dominikai Köztársaság: a bal oldalon Haiti, a jobb oldalon a Dominikai Köztársaság látható. Vajon mi okozza az éles kontrasztot a két szomszédos ország között, ha a táj egyébként azonos?
A természetes határvonalat egy kis folyó jelenti, de a kontraszt fő oka az űrből készült fotón Haitiban az ellenőrizetlen erdőirtás, ami a sivatagosodáshoz vezet.
Kazahsztán és Kína: a kazah-kínai határ szintén éles kontrasztot mutat. A bal oldalon Kazahsztán, és a Balkas-tó környéke látható. A terület mindkét országban meglehetősen száraz. Mi okozza akkor a különbséget?
A kontraszt oka Kínában az aktív mezőgazdaság. Ott minden talajfoltot igyekeznek öntözéssel fenntartani, hogy termést gyűjtsenek be és eltarthassák a hatalmas lakosságot. Ezzel szemben Kazahsztánban csak a mezőgazdasági művelésre alkalmas terület 0,03%-át használják állandó mezőgazdasági művelésre. A víz fő forrása pedig a természetes csapadék.
Látod a élénk narancssárga vonalat, amely Indiát és Pakisztánt választja el? Mintha valaki vastag filctollal húzta volna oda.
Az indiai kormány reflektorokkal ellátott falat emelt Pakisztánnal szemben, annyira fényeset, hogy az űrből is jól látható. A cél a pakisztáni oldalról történő illegális behatolás, fegyvercsempészet stb. megakadályozása. Csak egyetlen pont van, ahol hivatalosan át lehet lépni a határt a két ország között: Wagah faluban.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK