Sok erdei állat, legyen az farkas, róka vagy medve, ha meghallja/megérzi az ember közeledtét, igyekszik eltávolodni, mielőtt észrevennék őket.
De a vaddisznók nem feltétlenül rejtőzködnek: egyszerűen nem figyelnek a kétlábú vendégekre, és zavartalanul folytatják a dolgukat. Ez nagyrészt annak köszönhető, hogy gyenge a látásuk: lehet, hogy nem is vesznek észre, még akkor sem, ha 15 méterre vagy tőlük.

Az embernek azonban határozottan nem kellemes ilyen társaságban lenni, mert nem tudni, mire számíthat ettől az állattól.
— Ha vaddisznót látsz, fuss, ahogy csak bírsz, vagy mássz fel egy fára! — tanácsolják az interneten, hozzátéve, hogy a vaddisznók hihetetlenül agresszívek és gyakran támadnak túrázókra, vagy az erdőben gombát szedő emberekre.

A vaddisznók viselkedéséről valóban sokféle vélemény létezik. Néha gyökeresen eltérőek.
Ez nem is feltétlenül azért van, mert valaki szemérmetlenül hazudik, mások pedig igazat mondanak, és figyelmeztetni akarják a többieket.
Egyszerűen a helyzetek eltérőek lehetnek. Ezért az állatok viselkedése is eltérő lehet.
De összességében a vaddisznók nem agresszív állatok. Nincs értelme megtámadniuk az embert. Bár ilyen esetek is előfordulnak. De, mint minden más nem szokványos helyzetben, ez inkább kivétel a szabály alól, mint norma.

Most néhány szót a véleményekről…
A tudósok azt állítják, hogy ha közel mész a malacokhoz, az anyaállat 90%-os valószínűséggel támadni fog, mert fenyegetésnek fogja fel. A vadászok azt mondják, hogy ez nem igaz.
A legtöbb, amit az anya tehet: dühösen röfög feléd, és gyorsan elvezeti az utódokat egy másik, biztonságosabb és félreesőbb helyre.
Az elv egyszerű: megijeszteni és elmenekülni.
Úgy tűnik, hogy a tudósok is jól értenek a témához, és a vadászok is a személyes tapasztalataikból indulnak ki. De a vélemények épp ezért rendkívül eltérőek lehetnek.

Az egyszerű embernek, aki gombászni vagy csak friss levegőt szívni indult az erdőbe, nem igazán érdekesek ezek a vélemények.
Fontosabb számára tudni, hogy mit tegyen, ha megtámadja egy vaddisznó, ha netán ilyen történne.
Hogy miért történne meg – az már másodlagos.
Például egy szerencsétlen vadász, ha a puskával rossz helyre lő, könnyen szembesülhet azzal, hogy a sebesült vaddisznó megindul felé, és akkor már nem lehet megállítani – úgy megy, mint a tank, mindent elsöpörve az útjából.

Persze az is lehet, hogy az állat simán nincs túl jó hangulatban.
A vaddisznóknak egyébként ősszel van a párzási időszakuk (novemberben), ezért ilyenkor bőven akad okuk a rosszkedvre.
Fontos megérteni, hogy a vaddisznó nem tigris, de még csak nem is farkas. Ez az állat olyan egyszerű és egyenes, mint egy iskolai vonalzó.
Ha fut, akkor egyenesen előre fut. Semmi oldalirányú kitérés vagy más megtévesztő manőver. És ha valamit a fejébe vesz, azt véghez is viszi. Semmi sem állhat az útjába.

Ebben a helyzetben fontos, hogy ne ess pánikba, és időben ugorj félre (más szóval, térj ki a támadás vonalából). A vaddisznó jó eséllyel nem fog visszafordulni. Ez túl sok erőfeszítés számára.
Tovább fog futni a naplementébe, és elfelejti a neved.
Ezután folytathatod a gombászást a remegő kezeiddel. De egy ilyen stressz után talán jobb hazamenni, és felhajtani egy felest az egészségedre.
Gombászni és túrázni pedig el lehet menni máskor is.👍
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK