Az egész ország a Csendes-óceán partján fekszik. Azt gondolhatnád, hogy Dél-Amerika lévén itt kedvedre fürödhetsz, de ez nem így van.
Nem véletlen, hogy ennek az országnak a területén épült meg a Föld legnagyobb szabadtéri medencéje. Chile partjai mentén ugyanis nincsen sok szálloda, és a vízben szinte senki sem fürdik. Ebben rejlik a megoldás kulcsa.

Az embereket itt elriasztja a jéghideg óceánvíz, amelynek hőmérséklete egész évben nem haladja meg a 15°C-ot. Tehát a meleg időjárás még nem jelenti azt, hogy fürdeni is lehet. Ráadásul Chilében a hideg vízen kívül akad még más probléma is az óceánnal, ami miatt az emberek inkább nem mennek bele a vízbe.
Emiatt épült meg a világhírű medence, amelynek területe több mint nyolcvanezer négyzetméter. A medence hossza meghaladja az egy kilométert. Ráadásul ez az óriási medence rendkívül mély, bizonyos pontokon a mélysége több mint 3,5 méter.

Képzeld csak el, hogy ez a gigantikus medence elképesztő, 250 millió liter (!) szűrt tengervizet tartalmaz! A technológiát egy chilei biokémikus, Fernando Fischmann cége, a Crystal Lagoons fejlesztette ki.
A lényege, hogy az óceánból szivattyúzott vizet egy speciális eljárással tisztítják és szűrik, majd kellemes, 26°C körüli hőmérsékleten tartják – ami jóval melegebb, mint a mellette hullámzó, hideg Csendes-óceán.

Ez az egész csoda Algarrobo üdülővárosában található, nagyjából az ország közepénél. Így most már a turisták nyáron, a legnagyobb hőségben is gond nélkül élvezhetik a fürdőzést, miközben az óceán látványában gyönyörködhetnek, ami alig tíz méterre van a medencétől.
A medence állami és magánvállalkozói támogatással épült meg, ennek köszönhetően később különféle szállodák és apartmanházak nőttek ki körülötte, amelyek mindegyikének saját kijárata, és saját „része” van a medencéhez. Magának a medencének a megépítése nagyjából öt évet vett igénybe, és óriási mérnöki teljesítmény volt.

Ennek a medencének köszönhetően Chile megoldotta a lakosok és a turisták fürdőzési gondjait, akik, mint bárki más a világon, szeretnek a vízparton pihenni. Chile lakói azonban, hiába van ott a lábuknál az egész óceán, nem élvezhetik azt teljes mértékben. Ennek oka a veszélyes tenger alatti áramlatok, a vízben élő számos ragadozó, és persze a már említett jéghideg víz.
Ebben az üdülőközpontban a vízben bármilyen vízi sportot bátran űzhetsz, sőt, akár kisebb vitorlásokkal, kajakkal is közlekedhetsz rajta. A hatalmas vízfelület miatt évekig ez a medence tartotta a világ legnagyobb mesterséges lagúnájának Guinness-rekordját is, bár azóta Egyiptomban épült egy még nagyobb területű komplexum. Ettől függetlenül a látványa és a méretei még mindig lenyűgözőek.

Ahogy már szó volt róla, a vízszűrő rendszer teljesen egyedi. A Crystal Lagoons technológiájának egyik legnagyobb előnye, hogy a hagyományos medencékhez képest akár százszor kevesebb vegyszert használ.
A folyamatos keringetés és egy speciális, impulzusokon alapuló fertőtlenítési eljárás biztosítja a víz kristálytiszta minőségét anélkül, hogy a környezetet vagy a fürdőzőket túlzott kemikáliákkal terhelnék. Ez összességében nemcsak környezetbarátabb, de gazdaságosabb is.

Amikor egy ilyen medencére nézel, ami már évek óta létezik és minden rekordot megdöntött, felmerülhet benned a kérdés: a dúsgazdag Egyesült Arab Emírségek miért nem épített magának egy még nagyobbat?
Nos, a válasz meglehetősen banális és egyszerű: náluk az óceán vize meleg, így egy ekkora medence építése egyszerűen nem lenne észszerű, hiszen ott az eredeti, természetes „medencét” is teljes mértékben ki tudják használni.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK