Nem mondhatnám, hogy túl praktikus, viszont határozottan olcsó. Ez az anyag jóval olcsóbb, mint az MDF, és pláne, mint a tömörfa. Ezért készül az összes olcsó bútor, mint például ez az összecsukható könyvasztal is, faforgácslapból. Aki idősebb, biztosan emlékszik erre a modellre, bár ez itt egy modern darab.

Nekem is volt egy régi, még a 80-es évekből származó asztalom, ami szintén faforgácslapból készült és lakkozva volt. Több mint 40 évig bírta! De semmi sem tart örökké, így le kellett cserélnem erre a mostani modellre. Ami már 2 év használat után elkezdett felpúposodni.

Micsoda különbség azért, ahogy régen készítették a dolgokat, és ahogy most! A régi asztalom még egy évig kint is állt a szabadban, hóban-esőben, és még így sem volt nyoma rajta semmilyen duzzadásnak. 🤣
Na de mindegy, ne kalandozzunk el, lássuk a megoldást. Ez a módszer egyébként univerzális, konyhai munkalapok javítására is tökéletesen alkalmas.

Fogj egy sniccert (tapétavágó kést), és óvatosan, lassan távolítsd el a felpúposodott faforgácslap réteget. Ahogy a képen is látható. A vágást középen kezdd.
Most PVA ragasztóra lesz szükséged. Én egy olyat választottam, aki jó minőségű, erősen tart és kiválóan megköt.
Ezután fogj egy fogpiszkálót, és vigyél fel vele egy kevés ragasztót.

Óvatosan kend be az összes érintett részt, töltsd fel ragasztóval a keletkezett üreget.

Ezután mindenképpen tegyél alátéteket a szorítók alá, hogy ne sértsd meg az asztallapot vagy a munkalapot, és ne karcold össze.

Igen, a módszer hátránya, hogy szükséged lesz szorítókra. De ne aggódj, emiatt akár vehetsz is párat, nem olyan drágák (viszonylag), és mindig jól jönnek a ház körül.

Szorítsd össze erősen, és hagyd így egy napig. Persze elég lehet egy óra is, de a legjobb, ha 24 órán át, vagy legalább egy éjszakán át így hagyod. Mindenkinek sok sikert, jó egészséget és minden jót kívánok!

A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK