Azonban a divatos megoldások és eredeti ötletek hajszolása során néha súlyos hibák csúsznak be. Ebben a cikkben 10 példát gyűjtöttünk össze a szörnyű megoldásokra…
1. A kád túlfolyója/lefolyója a kád rossz oldalán van

Az egyik legbosszantóbb dolog, amikor a lefolyó nem ott van, ahol lennie kellene. A kádban a fejünknek a kád azon oldalán kell lennie, ahol nincsenek csaptelepek és egyéb zavaró tényezők! Ott van a friss levegő, és ott nem lesznek zavaró részletek!
2. A zuhanyzóból egy keskeny, üveg nélküli átjárón keresztül lehet kijutni

Bár a letisztult, minimalista zuhanyzók elsőre tetszetősnek tűnhetnek, ha nincsenek rendesen elválasztva a fürdőszoba többi részétől, komoly gondokat okozhatnak. Ha például egy keskeny átjárón keresztül, üvegajtó nélkül jutsz ki a zuhany alól, a víz könnyen szétfröccsen, és eláztatja a fürdőszoba padlóját.
Ez nemcsak kellemetlen, de balesetveszélyes is, hiszen könnyen megcsúszhatsz a vizes kövön. Ráadásul a kilépésnél könnyen beverheted a könyöködet vagy a lábadat a falba, vagy a fürdőszobai bútorokba.
3. Olcsó szellőztető

A rossz szellőzés az egyik leggyakoribb probléma a fürdőszobákban. Gyakran a spórolás érdekében olcsó szellőztetőrendszereket szerelnek fel, amelyek nem biztosítják a szükséges légcserét.
Az építési előírások szerint a szellőztetésnek óránként legalább 25 köbméter levegőt kell elszívnia. Ha nem tartják be ezeket az előírásokat, a fürdőszobában nedvesség halmozódhat fel, ami penészedéshez és kellemetlen szagokhoz vezet.
4. Természetes fa a fürdőszobában

A természetes fa melegséget és stílust kölcsönöz minden helyiségnek, de a fürdőszobában a nedvességnek van kitéve. Még a jó impregnálás ellenére is a fa idővel deformálódhat, megduzzadhat vagy penészesedhet.
Néha olyan helyen, ahol nem is látszik! Emlékszel, hogy Brittany Murphy színész- és énekesnő (és a férje is) meghalt a házukban lévő penésztől? Hosszú életet akarsz? Akkor mondj le a fáról a fürdőszobában.
5. Mini zuhanyzó válaszfal skandináv stílusban

A minimalizmus és a skandináv stílus gyakran magában foglalja a kisebb bútorok, köztük a félmagas zuhanyzó válaszfalak használatát. A túl kicsi válaszfalak azonban nem töltik be fő funkciójukat – nem védik a padlót a víz bejutásától.
Ez állandó tócsákhoz vezet a padlón, és növeli a csúszásveszélyt. Ráadásul az ilyen válaszfalak néha nevetségesnek tűnnek, és nem illenek a szoba általános stílusához, ha olcsón vannak kialakítva.
6. Olcsó fém alkatrészek, amelyek berozsdásodnak a csempén és a bútorokon

Az anyagokon való spórolás drága felújításhoz vezethet. Az olcsó fém elemek a fürdőszobában (törölközőtartók, polcok, csaptelepek és akasztók) idővel rozsdásodni kezdenek. A rozsda gyorsan átterjed a csempére és a bútorokra, rontva a megjelenést és a belső tér egységét. A minőségi anyagokba való befektetés megelőzheti az ilyen problémákat.
7. Dombornyomott csempe, amelyen folyamatosan por gyűlik

Bár a dombornyomott csempe feldobja a fürdőszoba megjelenését, a takarítása igazi rémálom lehet. A mintázat mélyedéseibe könnyen beleül a por, a vízkő és a szappan, amit aztán sokkal nehezebb eltávolítani, mint a sima felületről. Így ahelyett, hogy gyönyörködnél a szép csempében, csak a takarításával járó plusz munkát látod majd.
8. Kád és zuhanyzó egy fürdőszobában

A tervezők néha megpróbálják a kádat és a zuhanyzót egy térben kombinálni. Valójában ez csak a négyzetméterek pazarlása.
9. Fekete matt szaniterek és csaptelepek, amelyeken folyamatosan vízcseppek lesznek

A fekete matt szaniterek és csaptelepek most nagyon divatosak, de van egy nagy hátrányuk: iszonyúan meglátszik rajtuk minden vízcsepp, ujjlenyomat és folt.
Ha azt szeretnéd, hogy mindig úgy csillogjanak, mint a kirakatban, akkor folyamatosan törölgetned kell őket. Ahelyett, hogy a fürdőszobád az elegancia szigete lenne, csak egy újabb felületet kapsz, amit állandóan takaríthatsz.
10. Műanyag panelek csempe helyett

Amikor a fürdőszoba felújításánál az anyagiak szűkösek, sokan választják a műanyag paneleket a csempe helyett. Ez elsőre jó ötletnek tűnhet, mert gyorsan felrakható és olcsóbb, de hosszú távon nem éri meg.
A műanyag panelek ugyanis nem bírják a fürdőszobában uralkodó párás, meleg környezetet. Hamar elveszítik a színüket, elvetemednek, a réseikbe pedig beköltözik a kosz. A végeredmény pedig egyáltalán nem lesz szép, sőt, kifejezetten olcsó hatást kelt, ami lerontja az egész fürdőszoba megjelenését.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK