- Helyezd a bútorokat közvetlenül a szőnyegre, de úgy, hogy a bútor szélétől a szőnyeg széléig 30-45 cm szabadon maradjon.
- Helyezd el a bútorokat úgy, hogy egyikük se érintkezzen a szőnyeggel. Ebben az esetben fontos, hogy a szőnyeg ne legyen túl kicsi, mert az rendetlenség érzetét keltheti a lakásban.
- Helyezd el a bútorokat úgy, hogy csak az elülső lábaik érjenek a szőnyegre. Ezzel a technikával vizuálisan összevonhatod egy csoportba a bútorokat, például egy pár fotelt és egy asztalt.
A lakás berendezésekor vagy felújításakor mindannyiunknak szembe kell néznie a bútorvásárlás és a bútorok elhelyezésének kihívásával. Azonban kevesen tudják úgy megoldani ezt a feladatot, hogy az otthonuk ne egy raktárra, hanem egy hangulatos fészekre hasonlítson.
Most megmutatom a leggyakoribb hibákat, amelyeket a bútorok elrendezésekor elkövethetünk, és azt is elmondom, hogyan kerülhetjük el. Bónuszként pedig feltárjuk a vízvezetékszerelés során elkövetett tipikus hibákat is.
1. A bútorok nem megfelelő elhelyezése a szőnyegen
A lakberendezők 3 fő elrendezési módot javasolnak a bútorok szőnyegen történő elhelyezéséhez:
2. A konyhai bútorok kiválasztása a háztartási gépek beszerzése előtt
A konyha berendezésekor először érdemes kiválasztani a háztartási gépeket (hűtőszekrény, tűzhely, mosogatógép, mikrohullámú sütő és egyéb szükséges eszközök), elhelyezni őket a kívánt helyen, és csak ezután foglalkozni a bútorzat, az étkezőasztal stb. kiválasztásával. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy egyszerűen nem lesz elegendő hely a háztartási gépek elhelyezésére, így a konyha zsúfoltnak és szűkösnek tűnik majd.
3. A konyhasziget és a bútorzat közötti távolság kevesebb, mint 1 méter
A konyhasziget kiváló megoldás a tárolóhely és a munkafelület növelésére. Azonban ez csak akkor működik, ha a konyha valóban tágas. Ha a helyiség kicsi, a sziget csak helyet foglal, és nem nyújt igazi segítséget. A szakértők szerint a sziget körül minden irányban körülbelül 1 méter szabad térnek kell lennie. Ha ezt a szabályt nem tartjuk be, nehéz lesz közlekedni a konyhában.
4. Egy nagy fürdőszoba nincs zónákra osztva
Ha a fürdőszoba valóban tágas, a tulajdonosok gyakran a falak mellé helyezik el az összes bútort és a szanitert, a középső rész pedig üresen marad. Ez nem túl esztétikus. Ebben az esetben a lakberendezők a helyiség zónákra osztását javasolják. Ezt üvegfal, válaszfal vagy akár paraván segítségével is megtehetjük. A helyiséget célszerű 2-3 részre osztani: mosdókagyló, WC és zuhanyzó.
5. A helyiségben nincs fókuszpont
Nem lehet ízlésesen berendezni egy helyiséget, ha nincs benne központi elem, amire a tervező támaszkodhat a dekoráció során. A fókuszpont lehet egy ablakból nyíló kilátás, egy kandalló, egy hangsúlyos fal (például kézzel festett), egy műalkotás, sőt akár egy dohányzóasztal is. Szükség esetén egy elég nagy méretű helyiségben akár két ilyen pont is lehet, de ennél több nem, mert ez esetben a helyiség zsúfoltnak tűnik.
Gyakran a televízió válnak a szoba középpontjává. A lakberendezők ezt nem javasolják. Ha barátok vagy rokonok jönnek látogatóba, a képernyő előtt fognak ülni, ami nem kedvez a beszélgetésnek. De ha a televíziót mindenképpen a középpontba szeretnéd tenni, ne helyezd a kanapét vagy a foteleket egyenesen a képernyő elé, hanem félkörben, hogy kényelmesen lehessen beszélgetni és egymásra nézni, nem pedig a kijelzőre.
Miután meghatároztad a szoba középpontját, el kell helyezned körülötte a nagyméretű bútorokat. Általában ezek a bútorok „arccal” a fókuszpont felé fordulnak. Csak ezután térhetsz át az egyéb dekorációra.
6. Hasonló magasságú tárgyak állnak egymás mellett
Van egy szabály: amikor a szobában körülnézel, a tekintetnek „ugrálnia” kell, nem pedig egy vonal mentén haladnia. Ezt a különböző magasságú bútorok elhelyezésével érhetjük el. Ha például két magas szekrényed van, helyezd az egyiket a szoba bal sarkába, a másikat pedig az ellenkezőjébe; így „kiegyenlítik” egymást. Ne tedd ezeket a szekrényeket egymás mellé – a helyiség zsúfoltnak és szűkösnek fog tűnni.
Még egy hasznos tipp a különböző formák kombinálása: kerek a négyszögletessel, egyenes vonalak a hullámos vonalakkal. Például egy téglalap alakú kanapé mellé jobb kerek vagy ovális asztalt tenni, mint négyszögleteset vagy négyzetet. Ez egyedivé teszi a szobát.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK