HIRDETÉS BEZÁRÁS
Egyéb

5 durva felújítási hiba, amik után egy második felújításra is szükség lesz

Érdemes időben elkerülni őket.

    Ebben a cikkben elárulom, milyen hibákat érdemes elkerülni a lakásfelújítás során, hogyan ne dobd ki a pénzt az ablakon, és hogyan alakítsd ki álmaid otthonát, ami nemcsak stílusos, de praktikus is. A cikk különösen hasznos lesz azoknak, akik nem akarnak a felújítás befejezése után rögtön újabb munkálatokba fogni.

    HIRDETÉS

    Sokan lelkesen böngészik az inspiráló lakberendezési magazinokat és gyűjtik a telefonjukon az ötleteket, mielőtt belevágnának a felújításba. Azonban kevesen osztják meg azokat a hibákat, amiket elkövettek, és amik később további átalakításokhoz és extra költségekhez vezettek.

    Felujitasi gondok 012

    Természetesen kevesebb ilyen beszámoló kering az interneten, és nem is mindenki szívesen tárja fel a baklövéseit. Pedig ezek az információk sokkal értékesebbek a kezdők számára, mint egy stílusos lakás bemutatása.

    Ahhoz, hogy a lakásfelújítást minél kevesebb hiba kísérje, és az eredmény egy stílusos és praktikus otthon legyen, kövesd az alábbi tanácsokat, és kerüld el a leggyakoribb hibákat.

    Felujitasi gondok 011

    1. hiba: Gipszkarton burkolat a fürdőszoba mennyezetén

    Először is, leszögezném, hogy nem vagyok ellene a gipszkarton fürdőszobai mennyezetburkolatnak, de határozottan ellenzem új társasházakban, ahol nem egy, hanem tucatnyi lakásban zajlik a felújítás párhuzamosan.

    Ennek oka, hogy a fürdőszoba statisztikailag a leggyakoribb szivárgási helyszín, még a konyhánál is jobban. Ha ehhez hozzávesszük, hogy nehéz igazán profi szakembert találni, a gipszkarton fürdőszobai mennyezetburkolat nem a legpraktikusabb és legmeggondoltabb megoldás.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    Felujitasi gondok 010

    Sokan elutasítják a feszített mennyezetet a lakásban, mert nem tartják a legkörnyezetbarátabb megoldásnak. Azonban a feszített mennyezet nem csak PVC fóliából készülhet, hanem szövetből is.

    A gipszkarton mennyezetburkolat a legdrágább, egyben a legbonyolultabb és legmunkaigényesebb megoldás is. Ezért ha új építésű házban lakunk, és a felső szomszédok eláztatnak minket, a mennyezet javítása akár egy hétig is eltarthat.

    Természetesen mindannyian dolgozunk, és ha már beköltöztünk a lakásba a bútorokkal, a mennyezet javítása alatt otthon kell lennünk, ami sokak számára problémát jelenthet.

    Felujitasi gondok 009

    A legpraktikusabb megoldás a fürdőszobai mennyezet feszített mennyezettel és árnyékprofilal történő burkolása, főleg új építésű házak esetében, valamint érdemes meggondolni a szivárgásérzékelők telepítését.

    2. hiba: A szerelvényfal burkolása csempével

    Sok szakemberrel egyetértek abban, hogy a WC-szerelvényfalának csempével történő burkolása abszolút felesleges és nem valami praktikus megoldás.

    A fali WC-k szerelvényfalaihoz a gyártók természetesen levehető nyomógombokat szerelnek, hogy ezen a nyíláson keresztül javíthassák a vízvezeték-szerelési problémákat. De ahogy sejtheted, ez nem mindig elég.

    Felujitasi gondok 008

    Ha a szerelvényfalban szivárgás lép fel, a leggyakoribb megoldás a víz elzárása, a WC-csésze leszerelése, majd a csempe és a gipszkarton teljes eltávolítása.

    Természetesen a probléma elhárítása után:

    • Új gipszkartont kell vásárolnunk;
    • El kell mennünk a csempeszalonba, és meg kell találnunk ugyanazt a csempét;
    • Burkolókat kell felbérelnünk;
    • Időt kell találnunk minderre, miközben dolgoznunk is kell, mert nem lesz olcsó mulatság;

    A szerelvényfal csempével történő burkolása természetesen megszokott, de idővel veszít a praktikusságából és nagyon drága átalakítást igényelhet.

    Felujitasi gondok 007

    Ahhoz, hogy a fürdőszoba stílusos és praktikus legyen, a WC mögötti falat MDF panelekkel kell burkolni. Ezek a panelek ugyanis könnyen leszerelhetők és visszahelyezhetők, így semmit sem kell újjáépítenünk.

    A konyha- és bútorgyártók gyártanak ilyen beépített rendszereket egyedi méretre, így semmi exkluzív nincs bennük.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    3. hiba: Műanyag sarkok a konyhai hátfalon

    Sokan bosszantónak találjuk a konyhai hátfal és a munkalap illeszkedésénél lévő műanyag sarkokat, nem csak a megjelenésük miatt, de a kellemetlen kialakításuk miatt is egyúttal.

    Felujitasi gondok 006

    A probléma az, hogy a sarok és a munkalap között egy vékony gumiréteg van, ami idővel kiszárad és elkezdi átereszteni a vizet.

    Ezért a forgácslap alapú műanyag munkalapok garanciális ideje általában nem haladja meg a 12 hónapot.

    Maga a műanyag sarokburkolat is deformálódhat idővel és domborúvá válhat, ami rontja az egész konyha esztétikáját, még akkor is, ha a konyha vadonatúj.

    Felujitasi gondok 005

    A hátfal és a munkalap esztétikus illesztése érdekében a hátfal csempéjét a munkalapra kell helyezni, a hézagot pedig szilikonnal kell kitölteni, amelyből sokféle árnyalat kapható.

    A hézagot nem szabad fugázni, még epoxi fugával sem, mert a rezgések hatására a fuga előbb-utóbb elválik a munkalaptól, és a víz továbbra is bejut majd a hézagba.

    4. hiba: Szegélyléc kiválasztása az ajtótok vastagságának figyelembevétele nélkül

    Az ajtótok és a szegélyléc illesztése gyakran okoz gondot az embereknek, a kiálló sarkok pedig rontják az új felújítás esztétikáját.

    Felujitasi gondok 004

    Ez leggyakrabban a szegélyléc és az ajtótok vastagsága közötti nagy különbség miatt van, amire az ajtó- és szegélylécszalonok menedzserei ritkán figyelmeztetik az ügyfeleiket.

    Természetesen egy lakást először felújító személy nem feltétlenül ismeri az összes buktatót és akadályt, ezért sokan kénytelenek mindent a saját kárukon megtanulni, majd a beköltözés után javítani az ilyen hibákat.

    Az ilyen ronda illesztések elkerülése érdekében a szegélylécet az ajtótok vastagságának figyelembevételével kell kiválasztani. Ha nem találsz vékony szegélylécet, az ajtótok alá dekoratív talapzatot kell szerelni.

    Felujitasi gondok 003

    Ezek a talapzatok a legtöbb ajtósszalonban kaphatók MDF-ből és tömörfából is. Hasonló díszítést akár téglalap alakú szegélyléccel is el lehet érni, amelynek során az ajtótokot levágják, a maradék területet pedig a szegélyléc egy részével töltik ki.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    5. hiba: Felújítás terv nélkül

    A legtöbb átalakítás oka a felújítási terv hiánya. Sokan úgy gondolhatják, hogy ez csak egy újabb trükk, hogy megkopasszák őket, de ez nem így van.

    A felújítási tervet önállóan is elkészítheted, tervező segítsége nélkül, nem túl bonyolult. Ehhez csak a következő lépéseket kell tenned:

    • Helyezd el a bútorokat a lakás alaprajzán;
    • Jelöld be a háztartási gépek és konnektorok elhelyezkedését;
    • Jelöld be az összes csillárt, fali lámpát, háttérvilágítást és kapcsolót;
    • Határozd meg a padlók, falak és mennyezetek burkolatának típusát;
    Felujitasi gondok 002

    Ezzel a minimális tervrajzkészlettel a megbízhatatlan brigádok számára már sokkal nehezebb lesz felesleges és haszontalan munkákat rád erőltetni, még akkor is, ha ezek a rajzok kézzel készültek.

    Egyébként a csempeburkolat-tervet megrendelheted a csempeszalonokban is, és ha már ott vásárolod a csempét, a burkolattervet általában ingyenesen el is készítik neked.

    Felujitasi gondok 001

    Fontos, hogy ne vágj bele addig a felújításba, amíg nem tisztázod a bútorok elrendezését, a burkolóanyagokat és a lakás összhatását. A felújítás bonyolult, hosszadalmas és költséges folyamat, amelyre érdemes előre felkészülni.

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.