- Helyezzük át a mosogatót a hűtőszekrényhez, a sütőt pedig közelebb a sarokhoz. Így megőrizzük a munkalap felületét a konyhában, és helyet szabadítunk fel a TV-nek a másik falon.
- Az összes szekrényt zártá tesszük. A TV-zónában nem lesznek szekrények.
- Eltüntetjük a ferde sarkot a konyha bejáratánál.
- Rendbe tesszük az enteriőr színvilágát. Hogy helyesen legyenek kiemelve a motívumok.
Ma épp egy fórumot olvasgattam az interneten, amikor találtam egy nagyon érdekes konyhamegoldást. Ez a konyha annyira „érdekes” volt, hogy úgy döntöttem, egy bejegyzésben részletesen is elemzem ezeket az „érdekességeket”.
Előre szólok, hogy a konyha gyártóival és tulajdonosaival szemben semmilyen kifogásom sincs, és nem akarok senkit sem megsérteni, különösen, ha a tulajdonosok elégedettek. De ha felújítást tervezel, akkor ennek a konyhának a példáján keresztül szeretném megmutatni, hogyan lehetne javítani a helyiség dizájnját és funkcionalitását. Hiszen a tökéletességnek nincs határa!

Ha ránézel a konyhára, és az az érzésed, hogy teljes káosz uralkodik, az azért van, mert számos olyan hibát elkövettek, amelyek ezt a hatást hozzák létre.
Elemezni fogom mind a stilisztikai, mind a funkcionális hibákat. Úgyhogy kezdjünk is bele…

1. Ferde sarok a konyhában
Értem, hogy miért alkalmazzák ezt a megoldást, hogy ne ütközzünk a sarkokba, és hogy bővítsék a közlekedő teret. De valójában ez teljes önámítás. Egy ilyen megoldás mindig rosszul néz ki. És nincs semmi előnye.
Itt pedig ez a megoldás különösen rosszul néz ki, mivel az alsó szekrényeken az egyik forma jött létre, míg a felső szekrények egyenes homlokzattal maradtak, ami még jobban kiemelte az alsó rész esetlenségét.
Hogyan javítsuk ki?
Mindig egyenes szekrényeket kell készíteni ferde sarok nélkül, vagy ha mégis valamilyen okból úgy döntöttél, hogy ilyen alsó szekrényt készítesz, akkor ne tegyél fölé fali szekrényeket. Akkor az egész kompozíció könnyedebb lesz, mindenféle sarok és kiálló rész nélkül, és kevesebb kifogás lesz a ferde sarokkal szemben.

2. Konyhai hátfal, ami semmihez sem illik ebben a helyiségben
Úgy tűnik, hogy a konyhai hátfal és a munkalap ugyanabból az anyagból készült. Maga ez az elv nagyon jó. De itt az a rossz, hogy ez a márvány mintázatú anyag egyetlen elemhez sem illik ebben az enteriőrben.
Alapvetően a padlóhoz kellene igazítani a hátfal textúráját és színét. Itt a padlón terrazzo van – élénk és modern anyag. A sötét márvány a hátfalon pedig egyértelműen a nehéz klasszikus stílusra utal. (A geometrikus mintás tapétáról már ne is beszéljünk) Emellett a padló és a hátfal között nincs semmilyen színbeli átfedés. Ezek az anyagok annyira különbözőek, hogy vizuális diszkomfortot okoznak.
Hogyan javítsuk ki?
Mivel a padló egész hangsúlyos, a hátfalat érdemes lett volna semlegesre csinálni. Lehetett volna fehér hátfal (világos-világosszürke), valami hasonló a terrazzo alapjához, mint a padlón, csak élénk motívumok nélkül.
A második lehetőség az, hogy a padlót és a hátfalat ugyanabból az anyagból készítsük el, miközben eltávolítjuk az élénk tapétát, és a munkalapot semleges színűre cseréljük a kerámia gránit színéhez.
És ha valami élénkre vágysz, akkor készíthetsz élénk hátfalat a terrazzo mintában lévő terrakotta elemek színében. Olcsóbb megoldás lehet a fal festése a hátfal helyén megfelelő színűre, majd üvegburkolattal lefedni azt.

3. Nyitott polcok
A nyitott polc konkrétan ebben a konyhában úgy néz ki, mintha egy ajtó nélküli szekrény lenne. Nem néz ki szépen és stílusosan, nincs benne semmi izgalom. És amikor megjelennek rajta a különböző zacskók fűszerekkel vagy üvegek, az borzalmas lesz.
Emellett geometriailag a nyitott polc jelenléte itt nincs semmivel sem indokolva – egyszerűen egy lyuknak tűnik. És figyelembe véve, hogy a bal oldali felső szekrények amúgy is furcsa formájúak, mindez extra vizuális zajt ad hozzá.
Hogyan javítsuk ki?
Konkrétan ebben a konyhában egyáltalán nem csinálnék nyitott polcot. Nincs rá különösebb szükség. De ha szeretnél nyitott részeket készíteni, akkor figyelembe kell venni a geometriájukat. Az összhangot a konyha többi elemével. Játssz velük, és emeld ki őket színnel vagy textúrával.

4. Sok furcsa sarok és rész
Összességében ez az egész zóna furcsán néz ki. Különösen, ha a közelben van egy különálló hűtőszekrény. Ez is a konyha része, és hozzájárul a káoszhoz. Mellette érdemes lett volna egy monolitikusabb kompozíciót létrehozni.
Hogyan javítsuk ki?
Ebben az esetben érdemes lett volna a hűtőszekrény feletti szekrényt üvegesre csinálni, akkor a kompozíció egységesebbnek tűnne.
A második lehetőség, hogy ha már van TV ezen a helyen, akkor teljesen le kellett volna mondani a szekrényekről ebben a zónában, beleértve a TV-től jobbra lévő szekrényt is. Ez több levegőt adna, és a TV nem lenne beszorítva a szekrények közé, mint most.
Hát, a harmadik lehetőség az, hogy teljesen áttervezzük a konyha kompozícióját.

5. A homlokzat feldarabolása
Összességében az ilyen fiókok megléte nem hiba. De ebben a konyhában, ahol amúgy is sérül az egész geometria, nincs összhang az anyagok között – a homlokzatok ilyen felosztása vizuális zajt ad hozzá, ami még jobban elcsúfítja a konyhát.
Hogyan javítsuk ki?
Ebben a konyhában, ha a felső szekrények és a hátfal harmonikusabbak lennének, akkor az ilyen fiókok többé-kevésbé normálisan néznének ki.
De ha maximálisan meg akarsz szabadulni a vizuális zajtól, akkor használhatsz tandem-box mechanizmust az alsó fiókokhoz. Ilyenkor egyetlen homlokzat mögé több fiókot is elrejthetsz.
A legkényelmesebb megoldás, ha a közös homlokzat 2 fiókra oszlik, ahol az alsó fiók teljes értékű, a felső fiók homlokzata mögött pedig két keskeny fiók rejtőzik, amelyek közül az egyiket evőeszközök tárolására használják. A homlokzat 2 résznél többre osztását nem javaslom.

6. Az ördög a részletekben rejlik
Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg helyesen ennek a hibának a nevét. Először is, itt van ez a förtelmes tapéta, ami semmihez sem illik, másodszor pedig a konyha nem ér a mennyezetig, és ezt a tapétát valamilyen okból a konyha mögé is felragasztották, a kapott mintás szegély pedig mindent elront. Ugyancsak csúnyán néz ki az egyszínű és színes tapéták találkozása a sarokban a konyhaszekrények felett. Apró részlet – nagy tragédia!
Hogyan javítsuk ki?
Ilyen esetekben, amikor a felső szekrényektől a mennyezetig 10 cm marad, jobb, ha a konyhát a mennyezetig építed. Értem, hogy legtöbbször ezt takarékosságból nem teszik, de tényleg mérd össze a megtakarítást az esztétikával. Ezzel a konyhával sokáig fogsz együtt élni.
Ha mégis spórolsz, és a szekrények magasságát standard méretűre csináltad, akkor tedd kevésbé feltűnővé ezt a rést. Semmiképpen ne ragassz oda ilyen színes tapétát, mint itt.
Ebben az esetben én biztosan lemondanék erről a tapétáról. Elvileg itt semmihez sem illik, ahogy az egyszínű élénk tapéta sem a konyha többi részén.
A fehér konyhához a konyha mögötti falat is fehérre kellett volna festeni, akkor a szekrények és a mennyezet közötti rés nem lenne ilyen feltűnő.

Javítsuk ki a konyha enteriőrjében található hibákat:
Írd meg a hozzászólásokban, hogy hasznos volt-e számodra ez a bejegyzés, vagy hogy te mit csináltál volna másképp!
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK