HIRDETÉS BEZÁRÁS

11 ok, amiért NEM szeretem Japánt és a furcsa mentalitását

Valahogy olyan idegen ez az egész.
🔥 3 hozzászólás

    Gyakran mondják, hogy Japán a legfejlettebb országok közé tartozik, de van néhány dolog, amit érdemes tudni. Talán pontosabb cím lenne a „11 dolog Japánban, ami idegesítheti a magyarokat”, de ez nem hangzik túl barátságosnak, és valószínűleg nem csak minket, de más országok lakóit is érintheti.

    HIRDETÉS

    Egy olyan országban, ami technológiai fejlettségben már a XXII. század küszöbén jár, elvárhatnánk, hogy minden jobb legyen, mint máshol. De van néhány egyszerű dolog, ami bár a mi kényelmünket szolgálja, Japánban egyáltalán nem létezik, vagy furcsa módon átalakult. Lássuk a részleteket!

    11. Nincsenek szemeteskukák

    Japán furcsa dolgok 021

    Utcai szemeteskukát találni Japánban igazi kihívás. A szelektív hulladékgyűjtő konténerek mindenhol ott vannak, de ha nem szelektíven gyűjthető hulladékod van, azzal napokig kénytelen leszel mászkálni, mire találsz egy helyet a kidobásához.

    A japánoknak viszont nincs ilyen gondjuk. Vajon ők tudnak valamit, amit a turisták nem? Lehet, hogy nekik egyszerűen nincs mit kidobniuk? Ebben azért kételkedtem. Akkor hova teszik a zsebükbe gyűjtött szemetet? Nem tudni. De a külföldieknek nagyon nehéz szemeteskukát találniuk.

    Japánban meglehetősen tiszták az utcák, ezért biztos, hogy senki sem dobja le a szemet a földre. De akkor mi a titok?

    Japán furcsa dolgok 020

    Kiderült, hogy…

    1995. március 20-án a szektások által elkövetett tokiói metróban történt gáztámadás után úgy döntöttek, hogy a legtöbb közterületről eltávolítják a szemeteskukákat! A hatóságok attól tartottak, hogy a terroristák ismét elrejthetnek bennük olyan fegyvereket, amikkel árthatnak az embereknek.

    Ennek következtében pedig Tokióban tényleg nagyon kevés olyan szemeteskuka van, ahová a nem szelektíven gyűjthető hulladékot is ki lehet dobni. Ezzel egyszerűen meg kell tanulni együtt élni.

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    10. Nincs szappan és törölköző

    Japán furcsa dolgok 019

    Amikor kézmosásra indulsz a WC használata után, meglepődve tapasztalhatod, hogy nincs kézmosó szappan. Rendben, de legalább leöblítheted a kezedet csapvízzel! De ekkor kiderül, hogy nincs papírtörlő és kézszárító sem. Végül a farmerod vagy a pólód (klasszikus megoldás) kénytelen szolgálni erre a célra. Ennek oka, hogy a japánok takarékoskodnak a szappannal, a szalvétákkal és a kézszárítók telepítésével. Hihetetlen, ugye? Az egyik leggazdagabb ország a világon!

    A fenti képen egyébként az egyik érdekes tokiói újdonság látható: átlátszó nyilvános WC-k, amiknek az üvegfala gombnyomásra elhomályosul. Mit szólsz hozzá?

    9. Minden egyedileg csomagolva

    Japán furcsa dolgok 018

    Egy csomag cukorka minden darabja külön csomagolásban, banán, kukorica, sőt egyetlen szamóca is… Japánban szinte minden egyedileg van csomagolva.

    Bár néha ez érthető, de a legtöbb esetben csak azon tűnődsz: „Miért használnak ennyi műanyagot?”

    HIRDETÉS
    HIRDETÉS
    HIRDETÉS

    8. Üdvözlünk a boltunkban!

    Japán furcsa dolgok 017

    Amikor egy vásárló belép egy boltba Japánban, általában hangos „Irashaimase” (いらっしゃいませ) kiáltással fogadják. Ebben nincs semmi rossz – jobb, ha észrevesznek, mint ha figyelmen kívül hagynak. Néha egy kis boltban akár hat ember is dolgozhat, és folyamatosan „Irashaimase”-t kiabálnak, vagy a foguk között motyogják, mint a megsértődött papagájok, valahányszor valaki belép. Ez egy idő után idegesítő tud lenni.

    7. Kenyér

    Japán furcsa dolgok 016

    A kisboltokban kapható kenyér mind vastag szeletekre (pirítósra) vágva és csomagolva van. Még a szendvicsekhez sem igazán alkalmas, mert a szeletek túl nagyok. Friss kenyeret csak pékségekben és nagy szupermarketekben lehet találni, olyan helyeken, ahol van saját pékség.

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

3 hozzászólás
Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest
  • Custom Avatar
    Na és mi a helyzet a fényszennyezéssel?A nagyvárosok fényárban úsznak!Ez nem enetrgia pazarlás?!
  • 19
    Létrejött!Első reakcióElső hozzászólás
    Nos, ezért nemmegyek Japánba...😏
  • Custom Avatar
    3 hetes utazgatás során (nem tudok japánul) nem tapasztaltam negatív dolgokat. Tényleg nincs kuka az utcákon, tényleg szelektíven gyűjtik a szemetet. Majdnem mindenütt "alvázmosós", fűtött ülőkés, wc-k voltak, makulátlan tisztaságúan, wc papírral (ami nem tetszett, mert mindenütt csak olyan volt ami nagy biztonsággal elszakadt) kézmosóknál szappanhab, kézszárító. Ami viszont a leg melepőbb volt, az az, hogy a JR (Japán Rail) munkatársai mindenütt segítőkészek és barátságosak voltak úgy a shinkanzen, mint az utolsó vicinálisra való jegyvásárlásunk során. Ugyanezt elmondhatom a buszvezetőkről, metróállomáson dolgozókról, taxisofőrökről. Ja, hogy mindez ráadásul jelentősen olcsóbb mint itthon.... ideértve a belépőket, a kajáldákat és igen, a cikkben jelzett 7 jelű üzletláncot is. Kenyeret meg nagyon sok helyen tudtunk venni. Nekünk a francia bagett tipusú jött be a legjobban. Ja! Az utcákon nem lehet parkolni, és nem is állnak a járda mellett mndenhol az autók! Nincsenek dugók, 1x láttam baleset miatt torlódást a pályán, egyébként 4-5 autó volt max egy egy lámpánál. Mindezt több nagyvárosban és kis vidéki településen tapasztaltam. Semmivel sem nagyobb a fényszennyezés, mint nálunk. (viszont látszanak az útfelfestések, mert vannak!) 

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.