HIRDETÉS BEZÁRÁS
Érdekességek

Hogyan élnek a hajléktalan emberek a különböző országokban

    Bármennyire is furcsán hangzik, hajléktalannak lenni néha egyfajta életstílus. Egyes országokban a hajléktalan emberek ingyenes lakásokat és ruhákat kapnak, néha pedig még azt is megengedhetik maguknak például, hogy vegetáriánusok legyenek.

    HIRDETÉS

    A Liked.hu-nál ma bemutatjuk, hogyan élnek az állandó lakóhely nélküli emberek a világ különböző országaiban, hogyan kezeli őket a társadalom, illetve milyen jogaik és prioritásaik vannak másokkal szemben.

    1. 10 Japán

      7477cd596d9788c7323be73d33 1

      Japán például egy tipikusan olyan ország, ahol a hajléktalanság egyfajta életmód. A japán hajléktalanoknak saját hitvallásuk van: nem lopnak, nem vitatkoznak a hatóságokkal, és általában nagyon tiszteletteljesen bánnak mindenkivel. Ráadásul ritkán találkozhatunk kolduló hajléktalannal Japánban, ott ugyanis ez nem szokás.

      Sok japán hajléktalan nappal dolgozni jár, pénzt keres, ám ennek ellenére éjszaka mégis kartondobozokban alszik. Vannak olyanok is, akik a múltban elkövetett bűneik vezeklése miatt választják a hajléktalan életmódon. Az ilyen hajléktalanok abban különböznek másoktól, hogy van saját lakásuk és házuk, melyeket legtöbbször kiadnak másoknak.

    2. 9 Németország

      1a25f55b26a0f47a87954544f2

      Németországban minden hajléktalan állampolgárnak van saját személyigazolványa, ami lehetővé teszi számára, hogy ingyen utazzon a tömegközlekedési eszközökön, ingyen étkezzen a nyilvános menzákon és az éjszakát a metróban vagy parkokban tölthesse. Ha valakinek nincs is ilyen igazolványa, Németországban akkor is számtalan olyan speciális kávézó és éjszakai szállás található, ahol az emberek néhány centért cserébe kaphatják meg az általuk igényelt szolgáltatásokat.

      A német hajléktalanok ugyan szoktak koldulni, de nagyon illedelmesen teszik és nem esnek túlzásba. Első látásra legtöbbször nem is tűnnek hajléktalanoknak, mivel pont úgy öltözködnek, mint bárki más. A német emberek egyébként gyakran visznek ebédet, ruhákat a hajléktalanoknak, de olyan is előfordul, hogy éjszakai szállást kínálnak nekik maguknál egy-egy nagyobb vihar idején például.

      HIRDETÉS
      HIRDETÉS
      HIRDETÉS
    3. 8 Izrael

      9e3da15ebcbe567eed13772918

      Az izraeli kormány nagy hangsúlyt fektet a hajléktalanproblémára. Szociális munkát kínálnak számukra, illetve ezzel járó előnyöket, például ingyen lakásokat. A folyamat egyetlen hátránya, hogy lassú és körülményes, mivel a hajléktalanok 2/3-a bevándorló, akik nagyon rosszul vagy egyáltalán nem beszélnek héberül.

      A helyi hajléktalanok fő jövedelme egyébként a turistákból származik, akik kikapcsolódni jönnek ide és várost nézni.

    4. 7 Franciaország

      Francia hajlektalanok

      Párizsban a hajléktalanokat clochard-nak hívják, és a számuk évről-évre növekszik. Az elmúlt években leginkább a szegény országokból emigrált emberek miatt nőtt a számuk.

      A francia koldusok bárhol elalszanak: parkokban, metróban, de még a járdákon is. A clochard-ok között pedig hierarchia van, az újonnan érkezőknek tisztelniük kell a régebbi hajléktalanokat, akik néha pénzt is szednek a legújabb hajléktalanoktól. A francia kormány igyekszik mindent megtenni a hajléktalan emberek érdekében, ingyen ételekkel és lakhellyel próbálja javítani a helyzetüket, de mivel nagyon sokan vannak, ezért ez nem könnyű feladat.

      HIRDETÉS
      HIRDETÉS
      HIRDETÉS
    5. 6 Kína

      a8a967580a8c71884390c3dab9

      Kínában, csakúgy, mint Japánban, úgy gondolják, hogy mindenkinek dolgoznia kell. A kormány ezért arra ösztönzi a hajléktalanokat, hogy keressenek munkát, ami mellé ingyen ételt és menedéket biztosítanak nekik. Kínában számos olyan étterem is található, ahol direkt a hajléktalanokat megcélzó, nagyon olcsó ételeket kínálnak.

    6. 5 USA

      b66dc75e1184c120b0a7d26fef

      Az Egyesült Államokban nem illik lenézően tekinteni a hajléktalan emberekre. Az amerikaiak tisztelettel és figyelemmel bánnak velük, Kaliforniában például gyakran ülnek le melléjük, hogy beszélgessenek velük.

      A kormány különleges "sátrakból" létrehozott táborokat készített a hajléktalanoknak, ahol lehetőségük van például tévézni, internetezni, és egyéb módon szórakozni. A számtalan civil szervezet is igyekszik segíteni a kormány munkáját, és a hajléktalanok elhelyezkedését.

      Az Egyesült Államokban a hajléktalan emberek pénzügyi támogatást is kapnak a kormánytól, ami havonta átlagosan 1200 és 1500 dollár között mozog. 

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

    1. 4 Egyesült Királyság

      Hajlektalan anglia

      Ellentétben az Egyesült Államokkal, az Egyesült Királyságban a hajléktalan emberek megsegítéséért főként a civil és jótékonysági szervezetek a felelősök, akik élelmet, lakást és ruhát biztosítanak számukra.

      Ennek ellenére a kormány is kiveszi a maga részét a feladatból: ha például egy egész család hirtelen hajléktalanná válik, akkor törvény írja elő, hogy lakást kell biztosítani számukra, ráadásul ugyanazon a környéken, ahol a gyerekek iskolába járnak. Ennek köszönhetően nem ritka, hogy az egyébként nagyon szegény családok drága szállodákban és bérlakásokban lesznek elszállásolva.

    2. 3 Ausztrália

      826b065c708e89f14a153de4b1

      Ausztráliában nem használják a "koldus" vagy "hajléktalan" kifejezést. Itt "az utcán éjszakázó lakosoknak" hívják őket. Más országokkal ellentétben Ausztráliában az ilyen emberek aránya a lakosság 1%-át sem éri el, közülük is jelenetős részük inkább csak lázadó, 19 év alatti fiatal.

      Ausztráliában a hajléktalan emberek számára teljesen ingyenes hálózatot építettek ki, ami többek között magába foglalja a szépségszalonokat, mosodákat, éttermeket és hajléktalan szállókat.

      HIRDETÉS
      HIRDETÉS
      HIRDETÉS
    3. 2 Marokkó

      2abb4756f99f40a9281278b38c

      Marokkóban a hajléktalan emberek élete nem olyan jó, mint az előbb említett országokban. Itt az ilyen emberek többsége már gyerekkorában kerül az utcára, és egész életében ott is él. Bizonyos esetekben a családok maguk rakják utcára a gyerekeket, mivel egyszerűen nem képesek eltartani őket.

      A kormány gyakorlatilag semmilyen segítséget sem nyújt számukra, bár sok olyan jótékonysági szervezet található, ami igyekszik csökkenteni az ilyen sorsú emberek szenvedését - a hajléktalan gyermekek számára például külön központokat hoztak létre, ahol segítséget kapnak a társadalomba való beilleszkedéshez és a szellemi fejlődéshez.

    4. 1 Oroszország

      e09bf75e6fb512958d07ba269f

      Oroszországban a hajléktalanok 75%-a munkaképes, 25 és 50 év közötti ember. Ennek ellenére a kormány nem próbálja meg különösebben beépíteni őket a munkaerőpiacra, igaz, támogatást és lakóhelyet sem biztosít számukra.

      Oroszországban a hajléktalan emberek többnyire a civil vagy vallási szervezetekre támaszkodhatnak, akik igyekeznek javítani az életkörülményeiken. Sajnos kevés ilyen szervezet létezik, és azok is inkább csak a nagyvárosokban működnek: Moszkvában például csak 5 van belőlük.

    A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK

Mi a reakciód?

2 hozzászólás
Tipp: a felhasználók képet is csatolhatnak a hozzászólásaikhoz!
  • Szia, guest
  • "A helyi hajléktalanok fő jövedelme egyébként a turistákból származik, akik kikapcsolódni jönnek ide és várost nézni." Tényleg ezt csinálják a turisták? Wow!!! És ettől miért lesz jó a hajléktalanoknak?

IRATKOZZ FEL A HÍRLEVELÜNKRE,

hogy elküldhessük neked a legjobb cikkeinket

*heti egy e-mailt fogunk küldeni

Még több Liked.hu

Továbbiak betöltése Betöltés...Nincs több bejegyzés.