-
12
Legtöbben az imádkozás és fohászkodás jeleként használjuk, de eredetileg ez az emoji egy japán kéztartást szimbolizál: a keleti kultúrában ez a bocsánatkérés jele. Egyesek még a „pacsi adás” szimbólumaként is használják, de az is téves.
-
11
Első ránézésre legtöbbször a kacsintós csókdobás jelképének gondolják az emberek, de valójában a fütyülést szimbolizálja. Könnyű összekeverni a csókdobással, mivel a pusziküldős-szerelmes emojik mellett található.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
10
Tévesen használjuk ezt a hangulatjelet a boldog ünneplések és események jelképeként, ez ugyanis nem egy szimpla ajándékra biggyeszthető rózsaszín masni: ez a rák elleni küzdelem szimbóluma.
-
9
Ezt a hangulatjelet legtöbbször arra használjuk, hogy a beszélgetőpartnerünk figyelmét a jel alatti tartalomra összpontosítsuk. Valójában ez a jel azonban azt szimbolizálja, hogy a küldője rendkívül maga alatt van és rosszul érzi magát.
HIRDETÉSHIRDETÉSHIRDETÉS -
8
A jobbra néző ököl a tisztelet és a gratuláció szimbóluma.
-
7
Ez nem egy szimpla répa, ahogy azt sokan gondolják. Ez valójában a sült édesburgonyát szimbolizálja, amit yaki-imo-nak hívnak a japán emberek.
Az emberek több okból kifolyólag szeretik az emojikat: egyrészt ezek segítségével szavak nélkül fejezhetik ki az érzéseiket, másrészt pedig hihetetlen mértékben képesek feldobni a barátokkal közös csevegést. Így vagy úgy, a hangulatjelek kétségkívül az életünk részévé váltak, ami csak azért furcsa, mert bár általában nap mint nap használjuk őket, sokszor mégsem vagyunk tisztában a jelentésükkel.
A gyakorlatban persze arra használjuk ezeket az aranyos szimbólumokat, amire csak akarjuk, de mint minden mással a világon, a tervezők ezekkel a kis hangulatjelekkel is konkrét dolgot próbáltak szimbolizálni – ám néhány esetben ezt teljesen félreértették a felhasználók. Cikkünkben most megmutatjuk, hogy mi a valódi jelentésük pontosan ezeknek a gyakran tévesen használt emojiknak.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
7 comments