A Reno állambeli Nevadai Egyetem kutatóinak egy csoportja felfedezte, hogy a kávézaccból biodízel készíthető. Nem kizárt tehát, hogy a közeljövőben nem csak mi, de az autóink is ezzel a nagyszerű frissítővel indulnak majd. Merthogy az emberek között a kávé még mindig az egyik legnépszerűbb napindító ital, és bár nincsenek konkrét tanulmányok, amik ezt bizonyítanák, de egyes orvosok úgy vélik, hogy a legjobb idő a reggeli kávé elfogyasztására 9:30 és 11:30 között van.
A Liked.hu-nál mi már ennél jóval korábban elfogyasztjuk az első csésze forró kávénkat, mert az ágyból se tudnánk kikelni nélküle. Rá kellett döbbennünk azonban, hogy az éhgyomorra történő kávéfogyasztás nem feltétlenül egészséges. Az alábbiakban bemutatjuk, hogy milyen hatásokat okozhat az éhgyomorra történő kora reggeli kávéfogyasztás.
1 Álmosságot okozhat
Sok emberre a kávé egyfajta energiabombaként hat, ami segít átvészelni a napot, de ha közvetlenül ébredés után isszuk, az épp ellenkező hatást válthat ki. A koffein megduplázza a stresszel összefüggő hormonok szintjét, ami alvászavarokhoz és ennek következtében fáradtságérzethez vezethet.
Ha a napot egy csésze cukros cappuccinoval kezdjük, könnyen lehet, hogy hamarosan álmosnak érezzük majd magunkat. Ez azért van, mert a szervezetünk inzulint termel, hogy kompenzálja a cukorterhelést, ami így a vércukorszint és a hangulat csökkenését, valamint a szorongás fokozódását okozza.
2 A szervezet gyorsabban elveszítheti az alapvető ásványi anyagokat
A túl sok kávé fogyasztása befolyásolhatja a vas, a magnézium és a B-vitamin felszívódását, amelyek létfontosságúak az idegrendszerünk számára. A túlzott koffein emellett kalciumot von ki a csontokból, amelyek így törékenyebbé válnak.
Azok számára, akik a reggeli rutin részeként vitaminkiegészítőket szednek, tudniuk kell, hogy a kora reggeli kávéfogyasztás számos, a szervezet számára szükséges tápanyag felszívódását megzavarhatja.
3 Irritálhatja a gyomrot
Bár a kávé segít felébredni reggelente, fokozhatja a WC-használat iránti késztetést is. A kávé hatással van az idegrendszerre, ami viszont hatással van a vastagbélre, és ennek eredménye könnyen hasmenéssel végződhet. Ráadásul sokan szeretnek tejet vagy tejszínt adni a reggeli kávéjukhoz, de mivel a legtöbb embernek gondot okoz a laktóz megemésztése, ezért gyakran gyomorpanaszokat okozhat.
4 Súlygyarapodást okozhat
Igen, a tiszta fekete kávé segíthet a zsírégetésben, de az alvási szokásainkat is összezavarhatja. Ha pedig nem alszunk eleget, gyakran éhesebbnek érezzük magunkat, és édességre vágyunk. Sok kávéital, például a népszerű édesített keverékek, alapból rengeteg cukrot és kalóriát tartalmaznak, amitől könnyen felszaladhat ránk néhány plusz kiló.
5 Fokozhatja a szorongást
Amikor reggel felébredünk, a stresszhormonok szintje általában a csúcson van. Mivel a koffein egy stimuláns, ezért a szervezetben fokozódhat az idegességérzet, ami egyeseknél szorongásos rohamokat okozhat.
6 A bőr kiszáradhat
Mivel a kávéfogyasztás növeli a vécére járások számát, a szervezet hamar dehidratálttá válik. És amikor ez megtörténik, nehezen ürülnek ki a méreganyagok a bőrön keresztül. Ennek következtében a bőr kiszáradhat, és érzékenyebbé válhat különböző problémákra, például a ráncok korai megjelenésére.
7 A szervezet cukorszintje emelkedhet
A reggeli kávé megnehezíti a sejtek számára a vércukorszint szabályozást, ami különböző betegségekhez vezethet. A magas vércukorszint például súlygyarapodást okozhat, és növelheti a bőrfertőzések kockázatát.
Te mikor szoktad meginni az első csésze kávédat? Tapasztaltad már magadon a fentebb említett tünetek bármelyikét?
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK
2 hozzászólás