Néha a legváratlanabb, de teljesen egyszerű trükkök segítenek elérni a kitűzött célt a lehető legkevesebb idő és erő ráfordításával.

1. Hogyan rendezd el a vezetékeket
Egy csomó különböző vezeték összekuszálva – ismerős látvány minden otthonban vagy irodában. Ez rontja a belső teret, és egyszerűen idegesítő, amikor szükség esetén meg kell keresni a megfelelő kábelt.
A probléma nagyon egyszerűen megoldható műanyag kábelkötegelőkkel. A vezetékek elrendezéséhez először mindet összekötik egy kötegelővel. Ezután a tartó kötegelőt több másik kötegelővel rögzítik, a vezetékek közé helyezve őket, és így elválasztva egymástól az egyes kábeleket.

2. Csúszásmentes vízmérték
A vízmértékkel történő munka során sima felületen, például csempén nehéz lehet jelölést készíteni a folyamatos csúszkálás miatt. Az eszközt nehéz rögzíteni, és mintha mindig „elmenekülne” a kezedből.
Hasonló stabilitási problémák merülnek fel az egyenetlen falakon végzett munka során is. A vízmérték egy adott helyen történő rögzítésében egy pár közönséges gumi segíthet. Ezeket az eszköz széleire kell helyezni, és így stabilabbá válik a felülettel való jobb tapadás miatt.

3. Sima talpú dekopírfűrész
A mesterek, akik gyakran dolgoznak dekopírfűrésszel, egy idő után szembesülnek azzal, hogy az elkezdi tönkretenni a munkadarabok külsejét. Ez azért történik, mert használat közben az eszköz talpa különféle karcolásokat, sorjákat kap, és később ezaz egyenetlen felület károsítja a feldolgozandó anyagot.
Ennek elkerülése érdekében a dekopírfűrész talpát le lehet ragasztani festőszalaggal. Ez vékony és erősen tapad a felülethez, ezért nem fogja zavarni a munkát, viszont megvédi a munkadarabok felületét a karcolásoktól.

4. Hogyan fúrj lyukat anélkül, hogy beporoznád a tapétát
Fal fúráskor elkerülhetetlenül por keletkezik és apró vakolatdarabkák, amelyek lerakódnak a tapétára és a közeli bútorokra. Egy nagyon egyszerű trükk minimálisra csökkenti az ilyen szemét szóródását. Ehhez csak egy megfelelő méretű papírlap vagy újság kell, amit félbehajtunk úgy, hogy az egyik fele valamivel rövidebb legyen, mint a másik.
Ezután a hajtogatott lapot kicsivel a fúrás helye alá rögzítjük, hosszabb oldalával a falhoz illesztve – festőszalaggal rögzítve felül és oldalt. Így tulajdonképpen egy kis zseb keletkezik. A fúrás befejezése után csak le kell zárni festőszalaggal, hogy a por véletlenül ne szóródjon ki, majd levenni a falról és kidobni.

5. Hogyan készíts jelöléseket a falon a tapéta károsítása nélkül
Néha meg kell mérni egy hosszú falat, de a mérőszalag hossza nem elegendő, vagy saját súlya alatt megereszkedik. Ebben az esetben kényelmes két mérést végezni, majd összeadni őket, de felmerül a kérdés, hogyan készíts jelölést úgy, hogy ne hagyj nyomokat a tapétán vagy a dekoratív vakolaton. Ismét a megbízható festőszalag segít.
Egy kis darabot ragassz a falra, és készíts rajta jelölést. Ezután ettől a ponttól mérj az egyik irányba, majd a másikba. A ragasztószalag könnyen eltávolítható, nem hagy nyomokat, és a tapéta tiszta marad. Nagyon kényelmes mérés közben azonnal ráírni a számokat a festőszalagra. Így a kapott számok nem felejtődnek el, a szalagot pedig le lehet ragasztani és be lehet ragasztani a munkafüzetbe.

6. Hogyan fúrj pontosan vékony fémlemezt
Pontos lyukat fúrni vékony fémlemezbe hagyományos fúróval nem mindig sikerül, mert a vágószerszám elveszíti a központosítását és károsítja a széleket. Az ilyen kellemetlenségek elkerülésében segít a lyukfúró, de ha nincs ilyen, készíthetsz ilyet egy hagyományosból is.
Ehhez meg kell munkálni a vágóélt – mélyítsd el a középső részén, oldalsó bevágásokat készítve úgy, hogy azok 1,5 mm-rel a fúró központja alatt legyenek. Ez így készül: a fúrót óvatosan a köszörűkőhöz viszik, és az élezés során a szárat leengedik, miközben enyhén az óramutató járásával megegyező irányba csavarják a fúrót.

7. Hogyan kerüld el a kellemetlen szagot a csatorna pangása miatt
Ha hosszabb időre elhagyod az otthonodat, például egészségügyi okokból vagy mert nyaralásra mész, akkor visszatéréskor nagy valószínűséggel kellemetlen csatornaszag fogad majd az otthonodban. Ennek elkerülése érdekében indulás előtt önts egy kis étolajat minden csatornanyílásba: a konyhai mosogatóba, a fürdőkádba és a fürdőszobai mosdóba.
Az olaj nem oldódik a vízben, mivel a sűrűsége kisebb a víz sűrűségénél, ezért a felszínen fog úszni, megakadályozva a bűzelzárók kiszáradását. Ennek köszönhetően nem fog a csatornaszag behatolni a lakásba.

Hasznos információ: A szifon kanyarulata vízzárást hoz létre, amelyet bűzelzárónak neveznek, és amely akadályt képez a csatornabűz behatolásának megakadályozására. Rendszeres vízvezeték-használat esetén a bűzelzáró folyamatosan frissül. Hosszabb állás esetén azonban a víz elpárologhat, különösen meleg évszakban, és akkor kellemetlen szag kezd kijönni a csövekből.
A BEJEGYZÉS A HIRDETÉS ALATTI GOMBBAL FOLYTATÓDIK